Bir çoğumuzun farkında olduğu ancak yeri geldiğinde dile getirilmek istenmeyen şeyler?

1-İnternet'te güvenlik ve gizlilik
Bir çoğumuzun farkında olduğu ancak yeri geldiğinde dile getirilmek istenmeyen şeyler? Bildiğimiz üzere özellikle WhatsApp, Messenger, Snapchat, İnstagram tarzı mesajlaşma bölümünün yoğun kullanıldığı uygulamalarda bazıları için gizliliğimiz yok, gelen her güncellemede güvenlik önlemi altında erişimlerini kolaylaştırıyorlar ve daha fazla güven vermeyi amaçladıklarını belirtiyorlar.

2-Ülkemizde fikir ayrılığının sonuçları
Sırf farklı partilere ve düşünce sistemine sahip olduğumuz için medenice tartışmak yerine öfkemize yenik düşer, aynı devlet altında bulunduğumuz kardeşimize ayrımcılık yapabiliriz. Bunun yanında zaman zaman insanlara kendi vicdanımızı rahatlatmak, bazen kendimizi tatmin etmek için yardım da ederiz, bazen üzebiliriz de.
''Kimseye ihtiyacım yok'' şeklinde düşünebilir, kendimizi kapalı bir kutuya çevirip toplumdan uzaklaşabiliriz.
Ama hepimiz farkında olmalıyız ki, uzunca bir süredir toplumda kim olduğumuzu sahip olduklarımız, yaptıklarımız ve yapabileceklerimiz belirler. Hiçbir insan oğlu bir şeyi kimsenin yardımı olmadan yapamaz. Bir enkazdan kimsenin yardımı olmadan kurtulmak istemek, insanlarla iletişimden kaçınmak, duygularımıza sırt çevirmek doğamıza aykırıdır.
Ve hepimiz içten içe biliyoruz/bilmeliyiz ki, bir devleti devlet yapan insanlardır. Biz devlete değil, devlet bize hizmet eder. Bunun dışına çıkmalarına izin veriyoruz, vermemeliyiz.

Hiçbirinde genelleme yoktur. Farklı insanlarımız da var biliyorum :)

Birer tane de siz yazın bakalım. :)))

0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Helal olsun cok guzel olmus

0|1
    0|0
    • Asıl farklılık gösterip okuduğunuz için ben teşekkür ederim. :D

• Çok beğendim

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.