Aile baskısı kurtulmak için ne yapabilirim?

Çok baskıcı bir aile yapım var. Okuldan eve evden okula bir hayat sürüyorum. Çarşıya ayda yılda bir çıkıyorum onda da eğer kendileri götüremeyecek durumdalarsa çarşıya çıkıyorum ama bir saat içinde evde olmam lazım 17 yaşında olmama rağmen aksaray gibi küçük bir şehirde haftasonu dışarı çıkamıyorum. Yılda en fazla arkadaşlarımla gezmek için 2 defa dışarı çıkmışımdır ondada ağlayarak izin almışımdır. Üniversiteyi kazanıp bu şehirden gitmek istiyorum amacım gezip tozmak değil zaten böyle bir insan değilim nerde ne yapacağımı bilirim sadece başımda baskı yapan birileri olsun istemiyorum ama ailem üniversiteyi başka bir şehirde kazandığım takdirde benimle geleceklermiş ve gayet de bu konuda kararlı duruyolar bu durumdan bıkmış durumdayım elimde sadece bir telefonum var telefonum olduğunu biliyorlar ama telefonu saklayarak kullanıyorum çünkü gördüler mi elimde kesinlikle kimle mesajlaşıyosub kavgası çıkıyor bu durumdan bıkmış durumdayım birinin ciddi manada desteğine ihtiyacım var

0|0
3|4

Erkekler Ne Diyor 4

• .. Üzme kendini... Senin üstüne titriyorlar..
    İyi işde ne güzel üniversite kazanırsın senle gelcek ailen

1|0
    0|0
    • 6gün

Ben bu yıl hemşire olucam son senem artık baskı altında yaşamak istemiyorum şimdi nasılsam tek başıma olduğumda da aynı şekilde disiplinli olucam ama bu disiplini ailemin zoruyla yapmak istemiyorum kendi ayaklarımın üstünde durabilmek istiyorum

• 6gün

Sağol 😊

• 6gün

Allah herşeyi gönlünüzün güzelliğine göre versin.. Üzme kendini mutlu olki böyle ailen var Allaha emanetsin

• Seni düşündüklerinden olmasın ortam kötü şehirin küçüğü büyüğü yok başına birşey gelse ağlasalar ne fayda feryat etseler ne fayda sen onların iki gözü bir nurusun emin ol senin için tüm yaptıkları

1|0
    0|0
  • bence onları dınle

0|0
    0|0
  • Evden kaç.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• tanidiklari iyi bir kiz arkadasin var mı , haftada ya da ayda bir iki gelip gitsi size, ordada annene annemde yarin o gelsin diyo dese, böyle yavas yavas azar azar cogaltsan cikmalarini farkedilmicek sekilde, sevdikleri bir kiz arkadasin ya da kuzenin falan, size gelse ordan acil carsidan bisey almasi gerekse senle ciksa, zaten telefonun var, bisey olursa arasinlar, ama hayir dediklerindede kabulen yoksa sana cocuk gözüyle bakarlar, her hayir dediklerinde odaya kapatik aglayip sizlarsan bir yere varamazsin, ailene büyüdügünü göster, kendini bilen yanlis yapmayan bir genc kiz oldugunu göster, onlarin güvenini kazan

1|0
    0|0
    • 6gün

Sağol yorumun için bunu deniyecem

• Bende de var aynı sorun.

1|0
    0|0
  • aynen benimde öyle buda bizim şansımız yapçak bişey yok aynı benim ailemi anlattın

1|0
    0|0
Yükleniyor...