müslüman bir ülke olarak şeriatin gelmesini istermiydiniz?

1|1
13|12

En İyi Kız Görüşü

• İsterim çünkü müslümanım

2|2
    3|0
    • Tasını tarağını topla Arabistana git.

• bir dk hacklettiriyorm sayfasini kendisi kasındı az önce baska bir sayfada peygamberimizi inkar etti küfürle itham etti

• Şerefsiz

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 12

• Devletlerin dini olmaz, bireylerin dini olur...

1|2
    0|1
  • Ülkelerin dini olmaz.

2|3
    0|1
  • Ülkenin dini olmaz, şeriat da saçmalıktan başka bir şey değil. Gelmesin.

1|1
    0|1
    • vay be dinini yalanliysn demek

• tesekkurler cook anlayislisin ama insaallah gercekleride görürsün

• iyi geceler

• İstemem

2|1
    0|0
  • Gelirse kesin sadece kizlara gelir neyse nasil olsa boyle birsey olmayacak o yuzden tartismak anlamsiz. Yanlis anlasilmasin Allahin kurallarina karsi gelmiyorum sadece uyup uymamak kisinin tercihi olmali diye dusunuyorum.

2|0
    0|1
  • Hayır gelmesın herkesın ınancı kendıne

2|0
    0|0
  • Bir kiz olarak hayir tabikide

3|0
    0|0
  • isterdim

1|1
    2|1
  • Gelmesin

0|0
    0|0
  • Eski şeriat gelmeyeceği için istemem.

0|0
    2|1
    • Eksi verecek birşey yok tartışabilirim.

• Anladım

• En tartışma çıkartan sorulardan biri

1|0
    0|0
  • Hayır!

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 11

• Tarihi bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp, devletimizin dini islam değildir. Ülkelerin veya devletin dini olamaz.

1|1
    0|1
    • aa hangi kitapda yazıyormus bakim

• laiklikle islamı devletten kopardılar gelmissin bana laik hikayelerini anlatiyosun

• Laiklik olmasa bile devletin dininin İslam olması çok komik bir oluşum olurdu. İslam dini mantıklıdır. Şeriat dediğimiz şeyi tamamen İslama bağlamakta İslam dinine zarar verir. Bir başka anlamda şunu söylemek gerekebilir; İslam dini devleti yönetmeye kalkarsa, yönettiği şey devlet olmaktan çıkar.

• Millet Mars'ta koloni kuruyo ollum sizin kafa hala aynı yerde. bırakın la şu işleri artık. bitmediniz gitti la.

2|0
    0|1
  • Seriat gelirse kadinlarin hakki daha da kisilacak ve erkekler egemen guc olacaktir! O yuzden hayir! Kadin-Erkek esittir.

2|0
    0|1
    • dinin emri seriat unutma

• Allah hepimizi affeylesn insaallah dogru yola girersin

• gerek yok akp gitsin yeterli

2|0
    1|1
  • Şer'i mahkemeler sadece müslümanlara uygulandığı halde müslüman olmayanların "herkesin dini görüşü kendine" demesi kadar saçmalık var mıdır acep :D

0|0
    0|0
  • Gelmeli diyenlerin bugünden tezi yok taslarını taraklarını toplasınlar 1 daha geri gelmemek üzere Arabistana gitsinler.

1|1
    0|0
  • gelmesin şeriat bilmiyen seriat uygular simdiki muslumana seriat emanet edilmez

1|0
    0|1
  • Şeriat gelmesi için ülkenin yönetim şeklinin değişmesi lazım. Bu şartlar altında şeriatın gelmesi zor. Gelse bile pek itibar edilmez. Adaletli bir toplum için şeriat olmalı zaten..

0|0
    0|0
  • Evet gelmeli. Aksini söyleyen müslüman değildir

0|1
    1|0
  • ülkenin dini olmaz... eğer öyle saçmalık olursa asl o zaman kaybedilir kimse yanımızda olmaz

1|0
    0|0
  • önce mi yi ayır yarağım sonra çağırırız gelir.

1|0
    0|0
    • sen önce dedelerinin dinini savun ben mi ayırırım merak etme kardeşim seni

Yükleniyor...