İnsan yaşadığı yerin ırksal özelliklerini almaz mı?

Erasmusa Danimarkaya gittiğimde orada Danimaraklı bir kız ile tanıştım. Annesi ve babası İrandan Danimarkay göç etmişler devrim zamanında. Kızın ailesi pek İranlı gibi görünmüyorlardı. Kız, hiç İranlı gibi görünmüyordu.

Örneğin biz de Orta Asyadan göç etmişiz Anadoluya ve zamanla ten rengimizi ve çekik gözlülüğümüzü kaybetmişiz çevresel koşullar nedeniyle?

Sizce de ilginç bir durum değil mi?

2|0
10|18

En İyi Kız Görüşü

• Gercekten tuhaf halam da Finlandiya ya yerlestigi zaman ordaki insanlara benzemeye başlamıştı bir yere gidince oradakiler gibi oluyoruz demek ki :)

0|0
    0|0
    • 8gün

İlginç. Benzemeye başladı derken ne gibi özellikleri değişti?

• 8gün

Çol da yaşlı değilmiş

• 8gün

çok

En İyi Erkek Görüşü

• Insandaki doga kosullarinin uyuma zorladigi dis görünüsteki degisikligi biz irk zanediyoruz ama degil, insan her zaman duygu ve ic oraganlar olarak insan.. Kalbi, cigeri, beyni hep ayni..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Bir canlı türünün yaşadığı yerde genetik yapısını değiştirmesi yüzyıllar alır. Sülalesindeki baskın genleri incelemek gerek.

Ortaasya dan göç eden Türklerin genetiğinin değişmesi biraz da, kaç milletle karışmış olmasına da bağlı. Genler biribirine karışmış artık. Saf ırk diye birşey kalmamış. Ten rengimizi, çekikliğimizi kaybetmemiz iklimlere ve yaşadığımız paralel/meridyenlere değil daha çok buna bağlı.

Ayrıca, gerçek iranlıların genleri güzel aslında, gözleri, yüzleri çok güzel oluyor.

0|0
    0|0
    • 9gün

Ben genler değişir demedim. Sadece dış görünüş değişir diyorum ben. Ayrıca yanlışınız var. İnsanın dış görünüşü yaşadığı paralele ya da meridyene gayet bağlıdır.

• 9gün

1970'li bir dönem insanın fiziksel özelliklerinin kendiliğinden, yaşadığı yere göre değişmesi için yeterli bir süre değildir.
      (ısrarla diyorum ki, eğer ailelerine farklı bir toplumdan, özellikten insan girmemişse)

• 8gün

Peki bu kıza neden hiç İranlıyı andırmıyor o halde?

• Çekik gözlü degiliz demissin çekik gozlu olanlar kırgızlar. Oguzlarda çekik gözlülük görülmez. Babamın ataları oğuz boyundan. Annemin ataları türkmen. Beyaz tenliyim surat ve yüz şekli olarak babama daha çok benziyorum. Türkmenlerde de elmacık kemikleri sık görülür annemde de var dedem ve anneannemde de. Kilisli olupta esmer bir kız vardı ve türk olduğunu söylemişti bana sinirden deliye dönmüştüm kendisine türk yakıştırması yaptığı için kilisliler arap kökenli yobazlar. Türkiyedeki herkes türk olmadığı gibi diğer ülkelerde de durum öyle

0|0
    0|0
    • 8gün

Türk vatandaşı olan kişi Türktür. Ayrımcılığa gerek yok.

• 8gün

Elimde olan birsey degil. Çünkü küçüklüğümden beridir böyleyim. Türk olmayanı sevmem. Hayvan soyundan gelipte gelisememis insanımsılar gibiler.
      Muhabir, dehşete dusmuscesine ; Siz gördüğüm en büyük ırkcısınız!
      Nihal Atsız, gülümseyerek cevap verir; İltifat buyurdunuz, teşekkür ederim.

• 8gün

Peki ya DNA test yaptırsanız ve yüzde 20 Ermeni, yüzde 20 Anadolu, yüzde 20 Bulgar, yüzde 15 Arap ve yüzde 25 Orta Asya kökenli çıksanız, ki Türkiyede yaşayan insanların böyle çıkma olasılığı oldukça yüksek, tepkiniz ne olur?

• Doğal geliyor bu durum bana

0|1
    0|0
  • Alır

0|1
    0|0
  • Zaten devrim için göç etmişlerse bu ailesinin düşüncesinin de batılı olduğu anlamına geliyor. Onlar hiç İranlı olmamışlar ki öz benliklerinden uzaklaşsınlar😏

0|0
    0|0
  • Belki Danimarka da kala kala onlara benzemiwtir hiç bisey anlamadım :)

0|0
    0|0
    • 8gün

Mesela ben de Danimarkaya gitsem ve 5-6 yıl orada yaşasam Türk artı Danimarkalı melezi gibi görünürüm?

• 8gün

Yüzünde değişme olmaz hareketlerin değişir diye düşünüyorum

• Sanki cok iranli taniyorsun. Hollandada tandigim iranli var kiz hala iranli gibi gorunuyor.

0|0
    0|0
  • Almaz

0|0
    0|1
  • sende sanki degismek istiyorsun gibi :S

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• cevresel koşullar
    orada yaşayan insanlarla etkileşimlerin sonucunda bunlar oluyor
    yedigin şeyler bile bunu etkiler..
    genetik bilim bunu araştırıyor işte hatta youtubede bir video vardı. ırkcılıkla alakalı
    dnasını inceledikleri kişiler bazen en nefret ettigi milletin genlerine sahip oluyorlardı

0|1
    0|0
  • Gayet adaptasyon durumu normal

0|1
    0|0
  • Modifikasyon denen Bir Biyoloji bilgisi var. onu oku, Sana bu bilgi yardımcı olur !

0|1
    0|0
  • iklim, yiyecekler, enlem boylam etkiliyor fiziksel görünüşü

0|1
    0|0
  • adaptasyon , çevre şartları

0|0
    0|0
  • mesela osmanlıyı düşün en geniş döneminde araplara avrupalılara türklere hakimiyet kuruyordu ve herkes osmanlı vatandaşı sayıldığı için ırklar arası evlilik türk-arap avrupalı-arap müslüman olmak şartıyla böyle evliliklerden dolayı ırklar hep birbirine karıştı. osmanlı padişahlarınada bakarsan zaten çogunun annesi avrupadan cariye olarak getirilmiş kadınlar.2. selim,4. murad bunlardan birkaçı mesela

0|0
    0|0
    • 8gün

İyi de ikinci selimin annesi falan slav ise bu benim genetiğimi etkilemez ki?

• 8gün

kardeşim mesala osmanlının savaş bir savaş kazandığını düşün. genelinide kazanıyodu zaten mesala adamlar napıyor elindeki esirlerin bir kısmını para karşılıgı serbest bırakıyor, geri kalanı ülkeye cariye ve köle olarak getiriyor. ne oluyor sonra avrupalı köle ve cariyeler osmanlı topraklarına girince çoğu müslüman oluyor, sonra ordaki türklerle evlilik yapıyor, araplarda öyle ne oluyor bu durumda ırklar birbirine giriyor:D

• Farklı ırktan bir çocuk ise benzemiş olabilir. Ama coğrafi koşulların etkileri ırksal özellik değildir zaten mutasyon muydu onu adı adaptasyon mu ne sebep ondandır

0|0
    0|0
  • %100 almasada bir miktar alır bence ama kökenler yine kenarda durur
    benım bildiğim genetık özellikler 4 nesıl sonra tamamen değişiyor yaşadıgı bölgeye uyum saglıyor

0|0
    0|0
  • Evet çevre faktörü önemli dış görünüşte. Ama Türklerin dış görünüşlerinin değişmesinin sebebi genetik sebeplerdir. Bunun en büyük kanıtı Altay genlerinin anadolu türklerinde çok az bulunmasıdır. Halbuki Türkler Altay soyundandırlar.

0|0
    0|0
  • gayet normal adamım

0|0
    0|0
  • ot muyuz biz iklime göre bitecegiz. farklı yorelerden farklı atalar böyle oluyor.

0|1
    0|0
    • 8gün

Değişiriz çevreye göre neden değişmeyelim? Mesela Orta Asyadayken çekik gözlüymüşüz. Şimdi değiliz.

• 8gün

farklı irklardan ana babalar oluyor o yüzden

• 8gün

Ama atalarımızın büyük bir bölümü yine Orta Asya kökenlidir.

• genle alakalı

0|0
    0|0
  • Başka ırklara karışırsa karmalaşır örneğin benim teyzemin çocukları Almanlara benziyor

0|0
    0|0
  • normal abi çevresel faktörlerden dolayı oluşan modifikasyonlar eşeyli üreme genlerine sirayet ettiğinde bir sonraki nesile mutasyon yoluyla aktarıldığında nerde o eski sen :D evrimde bu temelle yürür.

0|0
    0|0
    • 9gün

Aynen. Örneğin ben Senegale gitsem ve orada 5-6 yıl yaşasam gayet kararmış bir şekilde dönerim Türkiyeye.

• 8gün

taksonomiyi tartışmayak boşver

• 8gün

:D :D

• Benim gördüğüm Iranlilar hep renkli gözluydu ve cokzelllerdi

0|0
    0|0
  • Iranın zaten adı üstünde aryandan geliyor sarışın bir ırk. Iranî iskitlere bak hiç melezleşmemiş iranlılar ve sarışınlar.
    Iran orta doğuda bulunduğu için esmer ama hala var sarışın.

Ama türkler için tam tersi, çekik gözlüler ama anadolulular melezleştiği için akdeniz tipli.
    Bu kdr basit

0|0
    0|0
    • 8gün

Aryan demek sarışın demek değil. Fransızlar ve İtalyanlar da Aryan fakat geneli sarışın değil.

• 7gün

Ama o kdr değil. Türkün yine

• 7gün

Yine Türküm tabi ama çevresel faktörlerin dış görünüşe etkisi yadsınamaz.

• pezvenklik yaptin yani pezevveng

0|0
    0|0
Yükleniyor...