Kapat

Müslümanlık değerlerimiz nereye gidiyor?

Biz dışarıya mantosuz çıkmayan insanlar, karşı cinse bakmaya ar eden insanlardık. Ne ara böyle olduk?

0|0
9|15

En İyi Erkek Görüşü

• peygamber efendimize, bu dine inanmayan insanlar bile güvenirmiş. emanet bırakırmış. öyle sevilirmiş.. biz müslümanlara bakıyorum da şimdi. suratlar gülmez, cuma kılınır, oruç tutulur ama ağızda küfür, sokakta kızlara ağız beş karış bakılır. bizim meymenetsiz suratımızı kim görmek istiyor?

islam üzere olmak, ibadet etmek değildir. huyunu güzel tutmaktır. ibadet de tabiki imanın şartıdır ama önce binanın içini yapmalı insan, sonra duvarı boyar. valla bende inançlı biriyim ama çevreme bakıyorum, çoğundan nefret ediyorum. ki peygamber de buna işaret olarak şöyle demiş "İnsanlar bu dine kitleler halinde girdiler ve kitleler halinde çıkacaklar"

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Ama mesela değer anlayışı da bir tuhaf olmaya başladı inanların.

İnsanlık bitmiş sen müsümanlık diyorsun. Sorsan, ülkemizdekilerin çoğu müslüman. Katillere, tecavüzcülere, hızsızlara sorsak hepsi müslümandır, sözde tabii.

Yahu çoğu insanlar artık kul hakkı yiyor, en büyük günahtır bu. Müslümanım demek ile müslümanca yaşamak başka.

Bir başkası yarı çıplak gezmiş, zina etmiş çok da tın. En büyük değeri insanlıkla ölçerim. İnsanlara zarar vermemek, ayrım yapmamak, merhametli olmaktır değerli. Eğer müslümansan en başta bunları kaybetmeyeceksin.

2|2
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 14

• İslam'dan değil, bizi sünnetten soğuttular.
    Çünkü İslam'ı değiştiremeyeceklerdi, Kur'an-ı Kerim'den dolayı ama sünneti unutturarak İslam'ı anlamamıza engel olunacaktı, olundu da.
    Unutma Müslüman, bugün şeytan senin toprağında müttefik edinebilmek için "emri bil maruf nehyi anıl münker"i unutturup savunmasız ve Allah'a isyan eden kullar hâline getirmeye çabalıyor.
    Bir Hadis-i Şerif ile bitireyim;
    "Kim ki ahir zamanda benim unutulan sünnetimden birini yerine getirmeye çalışırsa, o Cennetliktir."

0|0
    0|0
  • 4x4 jeepleri altımıza çekip, yaz ve kış tatillerimiz dünya ülkelerinde geçirmeye başlayınca topluma kötü örnek olmaya başladık.

0|0
    0|0
  • Müslümanlığı yaşamadan yaşıyormuşçasına gösterilerek bu hallere geldik bence. Misal verecek olursak hiçbirşey yapmayıp benim kalbim temiz diye diye bu hale geldik. Halbuki hepimiz gerçek müslümanlığı yaşasak ne dert kalır ne tasa.

1|0
    0|0
  • Millettin dinden soğuttular be kanka

1|0
    0|0
  • parayı bulduk
    kibrimiz patladı!

0|0
    0|0
  • Müslümanlık ne demek kardeşim?

0|0
    0|0
  • Ahir zamandayız bu günler iyi günler

0|0
    0|0
  • ateistim ama neden islamın özünden uzaklaştığınızı biliyorum

0|1
    0|0
  • duzen bozuk yeni nesil bozuk 50 yil sonra dahada bozulacak muhtemelen kiyamet yakin

0|0
    0|0
  • Çünkü inanç bokemisi bitiyor

0|0
    0|0
  • ben geldiğimde böyleydi size sormalı

0|0
    0|0
  • Bilemedimko simdi

0|0
    0|0
  • yoo hep böyleydik eskileri anlatıyorlar üfff neler varmış neler sen ne diyosun bacı

0|0
    0|0
  • "Müslümanlık değerlerimiz nereye gidiyor?"
    hacc'a gittiler...
    yurt dışına yani...

0|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 8

• Kime göre? Neye göre Müslümanlık?
    İlk geldiğinde İslam ı yaşayan sahabe ve ashabın ki mi? Yoksa şirk ve sapkın hurafeleri dine karıştıran herkesi 4×4 Müslüman gören akım mı?
    Türkiyenin sorsan çoğunun kimliğinde %95 i Müslüman yazıyor. Ama kimse hakiki İslamı yaşamıyor. Müslümanlar kendi değerlerini bilinçlice yaşayıp kendi nesillerine doğru aktarsaydı en azından çekirdek aileleri bozulmayacak böylr sürüngeçli bir zedelenmeye gitmeyecekti.
    Bana göre bir Müslüman , duyarlı olmalı kendi İslam kimliğini taşıyan iddia eden biri bu konuda bir çok bilgiye sahip olmayı. Okumalı ! Araştırmalı! Başka görüşleri de dinlemeli ve anlamalı. Fakat kendi yaşamıyla da usturubuylada örnek olmalı. Gören desin ki Vay ben inanmayan insanım ama bunun gibi de Müslüman görmedim! Bravo!
    Artı " Batılılaşma" herkesi vurdu. 3 ,5 kişinin piyonu olan ve kukla gibi oynatılan bir Dünya düzeni var. Artık Tv ler , Gazateler ve Dergiler , internet siteleri buna hizmet ediyor. Hem Ahlaki hem Maddi.
    Gelin siz düşünün. Eğer farkındalıklı nitelikli evlatlar yetiştirmek ve bu düzene karşı baş kaldırmak istiyorsan Önce Ailemizden o küçük 5, 4 kişilik çekirdekten başlamalıyız.

0|0
    0|0
  • Peygamberinin adını bilmeyen nesiller yetişiyo kardeşim. Biz nerelere gidiyoruz bilmiyorum. Allah ıslah etsin. Ümmetim diye doğan bir peygamberin ümmetiyiz ama kim olduğumuzu bilmiyoruz..

1|0
    0|0
  • Gevurun oyunların geldik bizde yoldN çıkdık, şükürki herkez degil

0|0
    0|0
  • Karşı cinse bakmak , arsızlık namussuzluk mu?

0|0
    0|0
  • Kıyamet alametleri bunlar edep ahlâk kalmadı...

0|0
    1|0
  • Bozuldu toplum

0|0
    0|0
  • nesil yenilendikçe

0|0
    0|0
  • Değerlerinizi tek tek s*keyim sizin daha bugün müslümanlara bagli bir yurtta 11 kisi yanarak can verdi hala utanmadan müslümanlik degerleri ha? Ben bu toplum kadar rezalet ikiyüzlü baska hicbir toplum görmedim gelmedi gelmez derdinize bak onca genc ölüp gitti comarin bir yok montsuz cikma bilmem ne yok karsi cins sizin kadar yoldan cikmis sapkin sapik baska kimse yok derdinizi s*keyim vicdansizlar...

0|1
    0|0
Yükleniyor...