Kilitli yangın merdiveni yüzünden ölen 12 çocuğun hesabını kim verecek?

Bu yangın merdivenleri sadece teftiş olduğunda "yangın merdivenimiz var" demek için dikilir bütün binalara. yurt gibi yerlerde kilit vurulmasının sebebiyse çocuklar sigara içmesin yurttan kaçmasın gibi komik sebeplerdir. hayat kurtarması gereken merdivenler demir yığınına dönüşür bu kontrol manyaklığı ve beyinsizlik yüzünden.

şimdi resmi açıklama bekleniyor adana'daki yurtta çocuklar neden yangın merdiveninden kaçmadı da çatıya gitti diye. sonra cenazelerde herkes mukadderat kader diye teskin edecek çocukların ailelerini. şimdiden iha muhabirleri resmi açıklamayı beklemek lazım diyor gözlerinin önündeki olay yerini anlayabilmek için.

12 çocuk öldü. 12 çocuk o yangın merdivenlerinin kapısı kitli diye öldü

işte o arkamızı döndüğümüz avrupa birliğinde böyle olayların yaşanmaması için çeşitli standartlar, bu standartları takip ve kontrol eden, rüşvet almayan çeşitli birimler, ve bu olaylar karşısında hatasını kabul eden yöneticiler vardır. önümüzü döndüğümüz birliklerde, örnek aldığımız arap ülkelerinde ise insan canının önemi yoktur. çünkü kaderdir, fıtrattır.

2|1
8|2

Kızlar Ne Diyor 8

• Olsa cevaplar ;
    Kader.
    Yarafılış.
    Fıtrat.
    Ama asla "teftişin uydurk yapılması" değil... Çünkü , diğerleri konuşur , Akp yapar...

0|0
    0|0
  • Bu yapılmaması gerekilen bir davranış. Ama bugün çoğu okulda , binada ve böyle yurtta da kapalı oluyor yangın merdivenleri. Bilinçsizlik diyorum ben.. Ama cezalarını da çekmeliler !
    Bu konuyu nasıl Araplara çektiniz onu da anlamadım açıkçası. Bu konunun onlarla ne alakası var.

0|0
    0|0
  • Türkiye bu.

0|1
    0|0
  • 2016 da bu tur $eylerin ya$aniyor olmasi utanc verici.

0|1
    0|0
    • 5gün

Hedef 2023 öyle deme :/

• 5gün

Bu durumun suclusu aileler ba$ta olmak uzere egitim sistemi ve acil durumlar icin mevcut onlemlerin durumunu denetlemeyen cahil insanlar.

• Çok haklisin söylenecek birşey yok şu durumda cezalansinlar sorumlu kişiler Allah rahmet eylesin...

0|0
    0|0
  • Çok üzüldüm gerçekten:((( ama Arap ülkelerini örnek almak ne alaka? Ve yaşanan bu ve buna benzer olaylar kader ve fıtrat kavramlarını yalanlıyorlar mı? Anlamıyorum🤔😏

0|0
    0|0
  • Bizim ülkede hiçbir şey rast gitmiyor ki bunda da sorun olmasın. Söylenecek çok söz var da neyse..

0|0
    0|0
  • Rabbimden bulsunlar insallah.. düsünmek bile istemiyorum o masum cocuklarin cikmak icik nasil cabaladiklarini.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Biraz önce arkadaşımdan gelen bir mesaj: ''7 yıl süleymancıların yurdunda kaldım bir gün bile yangın merdivenini açık görmedim.'' o merdiven açık olsa o çocuklar erkeklerle falan buluşur Allah korusun ya da ne bileyim sigara falan içmeye kalkarlar. 10-15 yas arası kız çocukları ne yapacaksa? 2008 de konya daki çöken süleymancı yurdununun çöktüğünü 18 cocuğun öldüğünü kaç kişi hatırlıyor? ensar ın üstü kapanadı mı? bunu da unuttururlar, ölen öldüğüyle kalır. olan arkada kalan gözü yaşlı analara olur.

1|0
    0|0
  • Ne desek boş.
    Allah yardımcısi olsun ailelerin...
    12 can, dile kolay...

0|0
    0|0
Yükleniyor...