Babam öleli 3 ay olacak ama alışamadım. Babasız büyümüştüm, yanımda olmamıştı. Ama Alışamıyorum?

Arkadaşlar babam hiçbir zaman yanımda olmadı. Okulu bırakmak zorunda kaldım ve çalıştım. Şimdi ise Plato'da okuyorum bu sene kazandım fakat 15 Haziran'da babamın hastaneye kaldırıldığını öğrendim. Kansermiş. Öleceği kesindi doktorlar süre bile biçmişti. Her gün yüzüne bakıp neden daha önce yanımda olmadın baba dedim. Sarıldım, elinden tutup tuvalete götürdüm. İlk defa bir aileydik. Fotoğraf bile çekindik hep beraber. 3 Eylül'de ise vefat etti. Hayatım boyunca görmediğim, her seferinde yalanlarına inandığım kişi gitti ebediyete. Bir gün geleceğine inanmıştım. Babama yaptıklarımı gösterdim, bu yaşıma kadar çalışıp, kendi arabamı, evimi gösterdim. Hep beraber yaşayacağız baba artık bizimlesin dedim öleceğini bile bile. İçim yanıyor arkadaşlar nasıl dayanılır bu acıya? Hiç yanımızda değildi, parası olmasına rağmen keyf-i sefa hayat sürdü. Hiçbir zaman da muhtaç olmadım kendisine. Tek istediğim bir aileydi, yanımda olmasıydı. Neden böyle oldu? Okul başladığından beri gidemiyorum, çöküntüye uğradım. Daha çok şey var aslında yazacak ama karakter sınırı var. Boşlukta hissediyorum, ilk defa kendimi bu kadar güçsüz hissediyorum. Çok güçlüydüm ben, yemin etmiştim okula geri döneceğime, güzel bir hayat için çabalayacağıma. Hepsini gerçekleştirdim, başardım ama babasız büyüdüm, hiçbir zaman yanımda olmadı. En son geldiğinde gerçekten pişmandı, artık beraberiz, sürekli yanında olacağım dediği anlarda dışarı çıkıp ağlıyordum, çünkü 4. evre akciğer kanseri ve doktorlar kurtuluş şansının olmadığını söylemişti. Özel hastaneye de götürmüştüm, hiçbir çare olmadı. Son gün fenalaştığında doktorlar çaresi yok, uyutacağız dedi. Baba buradayım diye ellerinden tuttum, narkoz verip uyuttular, sabah ise vefat etti. Çok zor hayat yaşattı bana, hiç biri umurumda değildi, yanımda olsaydı yeterdi. Baba özlemi çekiyordum ama olmadı. Derdimi anlatacağım kimse de yok, kimse anlamıyor çünkü içimdekini. Herkes unut, hayatına bak diyor ama ilk defa bu kadar zor geliyor hayat bana.

0|0
6|1

Kızlar Ne Diyor 6

• :( :( :( Allah yardımcın olsun.. gerçekten çok zor yaşadıkların acın harflere öyle işlemiş ki çok kötü oldum :(((

0|0
    0|0
  • Boşa dememisler baba ağaç gibidir gölgesi yeter diye, Allah sabır versin dostum , benim de sevdiğim birinin babası 9 yasında vefat etmişti, çocuk 17sinde ama hâla koca bir boşlukta, tabiri caizse kanlar içinde , toparlanmak için gerçekten yanında olabilecek kişilere ihtiyacın var

0|0
    0|0
  • Allah rehmet etsin mekani cennet olsun ,, zamanla acin dinecek ama o yara hep kaliyor Allah sanada yardimci olsun

0|0
    0|0
  • Ne desek boş başın sağolsun sadece zaman lazım

0|0
    0|0
  • Başınız sağolsun :(

0|0
    0|0
  • Resmen babamı anlatmışsın dedemde zenginmiş galerisi varmış ama babamlara bir kuruş para vermezmiş nasılsın oğlum sıkıntın var mı diye sormazmış hiç evde durmazmış alkol sigara o senin bu şehir benim gezip dururmuş zaten ölmeden öncede bütün parayı yemiş babamlara dedemden bir borçları kalmış bir de inşaatı bitmemiş bir ev zaten o sene oturdukları binada yangın çıkmış zor kurtulmuşlar ama ev gitmiş babam çalışmış çabalamış herkese yetmiş inşaattaki evide tamamlamış başlarını sokacak bir ev oluşturmuş borç almış dükkan açmış ordan gelen paralrla dedemi borçlarını ve dükkan için aldığı paraları ödemiş. Babam dedem gibi olmadı hiç bir şeyimizi eksik etmedi hep halimizi hatrımızı sıkıntımızı sordu bizimle oturdu yeri geldi ders çalıştı yeri geldi oyun oynadı. Şimdi ben bunu niye anlattım bilmiyorum içimden geldi inşallah sende babam gibi kızının gözünde bir kahraman olursun ve ve annem gibi eşin seni çok sever. Bugünlerinde geçer nefes aldığımız sürece yaşamaya devam ediyoruz sonuçta insan yapmam dediklerini yapıyor unutmam dediklerini unutuyor

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• allah yardimcin olsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...