İnsanların inançlarına saygı gösterdiğinizi düşünüyor musunuz?

Burada ya da başka platformlarda ateistler müslümanlara, müslümanlar ateistlere sürekli birşeyleri kanıtlama çabasındalar. Arkadaşlar herkesin seçimleri aynı olmayabilir neden saygı göstermiyorsunuz?

0|0
2|12

Erkekler Ne Diyor 12

• Düşünüyorum ama inançların genel olarak insanların daha iyi olmasını sağladığını düşünmüyorum. Yani buraya yazmak istemiyorum her şey ortada zaten gayri meşru olan meşrulaştıramayız. Mesela siz gidip bir insanı öldürüp din emrediyor diyemezsiniz. Yahut küçücük kız çocuğu ile evlenip bunu doğal bir şey gibi gösteremezsiniz. ya da ne bileyim işte dört kadınla evlenmek meşru birşey gibi gösterilemez.
    Neye inanırsa inansın önce mantığını sonra dinin gereğini yapmalı insan madem vicdanı olan yaratıklarız o zaman vicdanımıza ses verelim. Din adı altında hiç bir birey başka bireyin kötülüğüne olan birşeyi yapamaz. Böyle bir hak yoktur olamaz.

0|0
    0|0
  • Kadinlari asagilayan, pedofiliyi savunan, teme ozgurlukleri ihlal eden, insan oldurmeyi hakli bulan bir dine saygu mi duyacagim? Diger dinlerde deli sacmasi, onlara da saygim yok. Tek saygim olan inanc ozgurlugu. Boka bile tapabilirsin buna saygim var.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • Saygı ne ki?

0|0
    0|0
  • sorunda bu ya kimse birbirine saygi göstermez olmus. herkez kendi fikrini ustun fikir o fikire inanmayanlar ise cahil aptal zannediyor.

0|0
    0|0
  • Herkes once insan oldugunu farketmeli düsunceler siyasi gorusler zevkler renkler farkli olsada ayni cati altinda yıllardır yaşıyoruz tek sorun ne tartışmayı biliyoruz ne kavga etmeyi..
    . Güçlü güçsüze fikirlerini isteklerini zevklerini goruslerini zorla benimsetmeye çalıştıkça bu böyle devam eder önce herkes birbirini anlamaya çalışmalı ona göre yaşamalıdır zaten aksi sekildede öyle ya da bole savaşla kavgayla yaşıyoruz neden tam tersi olmasın?

0|0
    0|0
  • Gostermiyorlar bu yuzden islamfobi tetiklendi! Islam hosgoru dini degildir!

0|0
    0|0
  • Ben herkese saygı duyarım. Ama saygı da beklerim

0|0
    0|0
  • Hayır

0|0
    0|0
  • yobazlara saygı duymuyorum

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • çünkü bizim ülkemizde herkes görüşlerinin fanatiği. Herkes düşüncesini sonuna kadar savunur, başkalarını ikna etmeye çalışır.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yobazlar çünkü

0|0
    0|0
  • hayır dusunmuyorjm

0|0
    0|0
Yükleniyor...