Ailelerin Kız-Erkek Evlat Ayrımcılığı?

Maalesef doğuda ki pek çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de erkekler aileleri tarafından daha küçük yaşlardan itibaren kayırılmaya ve daha özgür yaşamaya alıştırılırlar. Bu son yıllarda biraz değişse de genel anlamda eski alışkanlıklar sürmektedir. Kızlar için ise durum daha farklıdır. Yerine göre ağır bir baskı altında kalan kızlar, duygularını ve şikayetlerini bile dile getiremezler kolay kolay. Peki arkadaşlar sizce ülkemizde sizin yaşadığınız ya da gözlemlediğiniz ayrımcılıklar ve farklılıklar yukarıdakilerden hangisi ya da hangileri olmuştur?

• Miras Bölüşümü Sırasında Erkeğe Daha Çok Pay Vermek!
    A seç
  • Eğitim Alma Hakkından Erkeği Daha Çok Yararlandırmak!
    B seç
  • Kıyafet Konusunda Kız Çocuklarına Ağır Kurallar Koymak!
    C seç
  • Ev İşlerini Sadece Kız Çocuklarına Yaptırmak!!
    D seç
  • Dini Vecibelerin Yerine Getirilmesi Konusunda Kız Çocuklarını Baskı Altına Almak!
    E seç
  • Erkek Evladın Başarılarının Daha Çok Önemsenmesi, Kız Çocuğunun İse Tam Tersi!
    F seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|11

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 11

• ya bence ayrımcılığın bazı konularda hakkı var toplumumuzun. Çünkü kızlar birer çiçektir. yani bir erkek gibi değildir. ama eğitim konusunda kesinlikle ayrımcılığa karşıyım. fakat kız ya da kadın benim şahsi gözümde narin bir kelebek gibidi hassastır. Böyle yani

0|0
    0|0
  • Sonra da eşitlikden bahsedilir. Ahahahah gülüyorum kusuruma bakmayın ama topluma gülüyorum. Yani bir toplum nasıl bu kadar kadınlarını aşağılık görür anlamıyorum. Yani kadın dediğin nedir toplumun gözünde ilk önce onu belirlemek lazım tabi ama bu tür şeyler ailelerde bitiyor yapılmamalı bence , hiç bir insanın özgürlüğü kısıtlanamaz. Birde denir ki islam da her şey eşittir. İşte kadın erkek eşittir. Ama değil değil işte değil yani Siz gidipte kadınları kısıtlarsanız yarın bir gün geleceği de kısıtlamış olursunuz. Yeni nesil de kısıtlanır. Karşı geldiğim ve bu konuda hak verdiğim o kadar çok şey var ki neyse benim ailem yapmıyor böyle birşey iyikide yapmıyor. Aslında ailelerin kızları kayırmaları lazım bana göre kısıtlamak yerine bu daha makul neyse

0|0
    0|0
  • Bunu yapan aile değil, içinde bulunduğu toplumun aile verdiği görevlerdir. Belirli cinsin üstünlüğü veya ezikliğinden söz edilemez, zaten bunlarla bir yere varamazsınız.

0|0
    0|0
  • Uzakdoğuluyuz öyle bişey yok bizde kız sevilir

1|0
    0|0
  • Ezilen taraf hep erkekler..

0|1
    1|0
  • Bizim toplumumuzda erkek egemenliği var, bu durumda anne babaların yapması gereken kız evlatlarını iyi yetiştirmek, korumaktır. Örneğin kızlarına daha çok mal bırakması, kızlarını ekonomik ve fikri olarak bağımsız, kendine güvenen bireyler olmaları için okutmaları gerekir.

0|0
    0|0
  • Bizim ailede evlatlar arasında eşit paylaşım yapılır. Kız erkek diye ayrılmaz, bizde ayırmayız. Allah'a şükür bölüşecek kadar malımız var 😃 ev işleri elbet kızlar yapar, bunu tartışmaya gerek Yok. Din konusunda kız erkeğe küçükken baskı yapılır, sonra zamanla serbest bırakılır. Başarı her zaman ortak takdir edilir. Eğitim konusu kız erkek ayrımı gözetmeksizin herkes için uygulanır. Kıyafetlerine dikkat her iki birey içinde geçerlidir.

0|0
    0|0
  • Kızlar bizde el üstünde tutulur. Ayrımcılık olmaz. Öncelik her zaman onlarındır.

0|0
    0|0
  • Herkes diyor yok bu yok şu kız böyle erkek söyle tek ben göremedim ayrımcılık.

0|1
    0|0
  • Evladın kızı erkeği olmaz. Ayrım yapmak çok yanlış

0|0
    0|0
  • Erkekler üstün yaratılmış. Bu yüzden doğru yapıyorlar bence

0|0
    3|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Kız diye kürtaj ile öldürülen bebekler hala yaygın kız çocuk yetiştirmek başkasının çiçeğini sulamaktir diye iğrenç bir deyimi var bir ülkenin.
    Evlat ayrımcılığı yapanlar cinsiyetten çok yakinliktan yapıyor gibi çevremde malum herkesin herkes ile iletişimi farklı da canının parçası annelik babalık kolay değil evlat olmak da kolay değil.
    Aileler bilinclendirilmeli d sıkkıni seçtim abimle buni yaşadım iki erkek yeğenim var kendi başlarının çaresine bakacak şekilde yetismelerini diliyorum her şeyi herkes bilmeli başa ne gelir bilinmez

0|0
    0|0
  • zaten erkekler kızlardan bir tık öndedir ama bu bizi ezecekleri anlamına gelmiyor

1|0
    0|0
  • Bizde ayrımcılık yok

0|0
    0|0
  • yukardaki şıkların hepsi

1|0
    0|1
  • Sorma hiç içim de yara

1|0
    0|1
  • Kesinlikle çok yanlış bir durum, sağlıklı düşünen aileler böyle bir şeyi kesinlikle yapmaz..

0|0
    0|0
  • Kesinlikle b

0|0
    0|0
Yükleniyor...