Eşcinsel Evliliği İçin Halkoylaması Yapılırsa "Evet" Der Misiniz?

Aslında temel hak ve özgürlüklerin referandum konusu yapılması doğru bir yöntem değil. Zaten eşcinsel evliliği Anayasa değişikliği gerektirmediği için referandum yapılmak zorunda da değil. Meclis'in Medeni Kanun'da yapacağı ufak bir değişiklik bunun için yeterli olacaktır. Benim merak ettiğim toplumun bu konudaki genel eğilimi. Evet böyle bir referandum olsa "evet" der misiniz?

• Derim
    77% (10)46% (6)62% (16)Oy Ver
  • Demem
    23% (3)46% (6)35% (9)Oy Ver
  • Kararsızım
    0% (0)8% (1)3% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
7gün Kim bilir, belki de Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023 yılına kadar eşcinsel evliliği gelir. Ben bir gey olarak bu konuda elimden geleni desteği vereceğim 😃 Lgbti aktivisti olmayı bile düşünüyorum.
7gün ...

0|0
3|1

Kızlar Ne Diyor 3

• Evlenmenin ne gereği var ki beraber yaşarlar isterlerse. Zaten evlilik toplum kurallarına baskılarına karşı uygun ilişki yaşıyorum demek için atılmış bir imza değil mi? Eşcinsellik zaten bu normların dışında. Kim ne yaşarsa yaşasın beni ilgilendirmez ama evliyim diye dolaşmaları eksik kalsın bir zahmet

0|0
    0|1
    • 7gün

Bırak da ona eşcinseller karar versin. Devlet bu hakkı verir, isteyen evlenir istemeyen evlenmez.

• hayir escinseller evlenince neolacak

0|1
    0|1
  • Derim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Oğlun bir gün bir itne tarafından itneliğin çok güzel bir şey olduğuna inandırılıp ''Ben Oktayla evleneceğim Otayın bıyıklarını döşüme sürtmesi çok hoşuma gidiyor'' demesini istemiyorsan itnelere hoş görüyle yaklaşmayacaksın.

0|0
    0|2
    • 7gün

Öncelikle itne değil eşcinsel. Ve escinsellerin ihtiyac duydugu sey hosgoru degil saygi. Devlet bu hakkı vermese de eşcinseller zaten cinselliklerini yaşıyorlar. Yani eşcinsel evlilik gelince eşcinsel ilişkiler daha da yaygınlaşacak diye bir şey yok. (ki zaten şu an oldukça yaygın toplumumuzda) Eşcinsel evlilik sadece escinsellere evliliğin tanıdığı bazı haklardan yararlanma imkanı sağlayacak.

• 7gün

@Hukukcu_Adayı bu soruya bu ülke şu an tam olarak hazır degil, bana kalırsa bu soruyu kaldır yoksa daha sinir edici ve kırıcı yorumlarla baş başa kalırsın;)

Yükleniyor...