Çirkin olmak ne zormuş be?

Küçükken umrunda olmuyor çirkin olmak çünkü çevrendekilerde dile getirmiyor genç yetişkin olunca karşıdaki kırılır mı diye düşünmeyip resmen çirkin olduğunu haykırıyorlar yüzüne zaten iltifat beklemiyorsun ama bu kadarda el insaf diyorsun nereye gitsen nerede bulunsan o ortamdaki en çirkin insan olduğunu düşünüyorsun düşünmenin dışında gözlemleyip bu kanıya varıyorsun ne ilgi görüyorsun karşı cinsten ne de Adam yerine sokuluyorsun senin sarfettiğin cümleler bile gereksiz boş cümle dünyadaki en gereksiz insan olduğunu düşünüyorsun. öyle seviyorsun çok seviyorsun ama imkansız olduğunu biliyorsun sonucunu kestirebiliyorsun çirkinsen hayal bile kurmuyorsun onu bile haketmedigini düşünüyorsun daha gerçekçisin hayata karşı ve ne derdini anlatabiliyorsun kimseye ks ye gelip içini döküyorsun sizcede zor degil mi çirkin olmak hele severken.

0|0
6|14

Erkekler Ne Diyor 14

• Biraz etrafı gözden geçirip bakmak lazım.

Acaba tüm sevgilisi olan ve büyük aşk yaşayan insanlar çok yakışıklı, çok güzel, on numara, beş yıldız insanlardan mı oluşmaktadır?

Üzgünüm, dizilerde ki ve filmlerdeki kadar şatafatlı değil bu hayat. Bu hayatta herkesin kendine bahşedilmiş bir takım özellikleri ve imkanları var, gerek fiziki, gerek maddi, gerek manevi.

Peki etrafta gördüğümüz, çirkin diye nitelendirdiğimiz insanlar nasıl oluyor da öylesine güzel ve tatlı aşklar yaşayabiliyor?

Olay sadece tiple sınırlı değil, kadın sadece tip ve fizikten ibaret bir varlık değildir.

Özgüveni olan, kendine güvenen, kendini geliştiren her canlı ne kadar tipsiz (sadece anlaşılması amaçlı kullanıyorum ki bu tabirden nefret ederim ) olursa olsun, emeğinin karşılığında muhakkak sevgiyi bulur.

Ayrıca, tipi güzel yapan o tipin kıvrımları, şekli, şemali, göz rengi, boyu, kilosu değil, kişinin kendi benliğidir.

O kadar çok güzel kız var (bazıları) bak mesela etrafta, bunlar güzellikle çabucak erkek buluyor da adamını bulamıyor mesela, neden, çünkü o kadın kişiliğini, mücadelesini, karakterini, neşesini, saygınlığını değil, güzelliğini ön plana çıkarıyor da o yüzden.

Sen güzel bir kız olmak istiyorsan en başta kendinle barış yap. Bu seni en güzel yapar.

cut.

2|0
    0|0
  • Bak bana :D ben yakışıklı mıyım? Değilim :D beğenen beğenir beğenmeyen de beğenmesin çokta fifi. ama bunu yüzüme söyleyecek kadar düşmüşse , ben ona cevap vermeye bile tenezzül etmem çünkü o zaten düşmüş, birde ona laf anlatmaya çalışarak seviyemi düşürmem , ki o sözleri sarfedecek kişide senin söyleyeceklerini dinleyecek deģildir. onun tek istediği senin ayar olman , canının sıkılmasıdır zaten. ha kafama eser,
    Bir tane gećiririm. burnunu yamultur , onuda çirkin ederim. alay ettiģi şeyle onu yaşamaya mahkum bırakırım. öyle de ödeşiriz işte

1|2
    0|0
  • Bir kalbi kıran Kabe'yi yıkmaktan daha büyük günaha girer. Böyle bir sebep için kalbini kırıyorlarsa Allah onları yerin dibine batırsın. Kim böyle bir zulmü başkasına layık görüyorsa Allah işlerini bozsun. Müsterih ol kalbini koruyan yüce Rabbim senin izzet-i nefsini korumaya da kadirdir.

0|0
    0|0
  • İlginç olanda ks ye hep çirkinim diye şikayete geliyorlar

0|0
    0|0
  • bir kız nasıl çirkin olabilir ki, mesaj atsana bana

0|0
    0|0
  • Çirkinlere çirkin şansı diliyorum...

0|0
    0|0
  • çirkin güzel kadın yoktur

0|0
    0|0
  • İşiniz zor

0|0
    0|0
  • Allah kolaylık versin ama Şen'inde elbet bahtın açılır merak etme Şen'inde hayallerin olur

0|0
    0|0
  • cirkin olan kim senmisin bir foto atsaydin da ona gore karar verseydik

0|0
    0|0
  • Zamanla alışıyon yav boşver takma :D Kendinle barışık ol

0|0
    0|0
    • 11gün

Barışık olmak zor da alışıyor insan ister istemez sonuçta dünya bir döngü ve bende çirkin olsam bile onun parçasıyım

• 11gün

Yani birazda dini inancına bağlı biriysen hayatın bu dünyadan ibaret olmadığının farkındasındır. O yüzden çokta takmamak lazım. Şükür sakat felç değiliz. Mesela akrabalarımdan bir örnek vericek olursam. Babamın amcasının oğlu vardı evlenmişti. 3 çocuğu oldu hepsi felçli doğdu. Adam karısını felçli çocuklarıyla birlikte bırakıp terk etti. Şimdi ya o çocukların ya da annenin yerinde olsaydık? Gerçekten klişe gibi geliyo ama Allah sağlık huzur versin gerisi önemli değil. Gerisi hal olur

• Bilirim o duyguyu. sevgi kazanamıyorsan saygı kazanacaksın ozaman. geliştir kendini

0|0
    0|0
  • aslinda cirkinleri burayada almamak lazi ama neyse senin baska caren yok :)

0|0
    0|0
    • 11gün

Burdanda soyutlanayım ne olacak ki 😂

• 11gün

Nedense ben daha iyi olacağımı zannetmiyorum. Teşekkür ederim çabanız için

• 11gün

rica ederim ne zaman olsa yine yazarim iyi aksamlar :)

• çirkin kızları çok severim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Allahin verdiği cirkinlikte baş göz üstüne ya benim gibi güzel bir burun la sağlık için girdigin ameliyatta başka biri olarak çıkıp benim cirkin birine dunusseydin Allahin verdiği cirkinlikle kusurla aslinda kusursusuz biz oyle hissediyoruz ınan başkasının elinden gelen çirkinlik hayatını mahveder

0|0
    0|0
  • Evet cok zor bir durum.
    Ama ben sey dusunuyorum. Acayip cirkinler var onlari bile seven cikiyo. Yani sevip sevilmemekle alakali bir durum bence. Yani sonuc olarak evde kalmazsin ama seven cikmaz

0|0
    0|0
  • Güzel olmak daha zor.

0|0
    0|0
  • Cirkin olmak neye gore kime gore?
    Bakim ve kendine neyin yakistigini bilen zeki hatun, sporununyapan cevik akli basinda ise gayett ilgi ceker he parada lazim tabii ama zatn her seyin bir bedeli var. Gir bir ise gerekirse kisa sureli ve yeterli parayi kazanincs cik sonrada baslasin degisim. Tabii ki su da var bazi kusurlarinla barisik ol. Mesela benim burnum mu kemerli olsuun ben onunoyle seveyrum

0|0
    0|0
    • 11gün

Benimde burnum kemerli sevemiyorum sanki üvey evlatmış gibi davranıyorum 😂
      Kilolarımı söylemiyorum bile

• 11gün

Tamam burnumun Kemer'ini ne yapacam eğer yüzümde çok kusurlu gözüküyorsa ve gör kemerli hem büyükse.)

• 11gün

Ya eger orantisi fazla kaba duruyorsa para biriktir estetik ol

• Öyle olsa gerek ama hiç o çirkinlik duygusunu tatmadım :D

0|0
    0|0
  • etrafimda cogu cirkin oldugunu dusundugum ama asla yuxune vurmadigim insanlar var her insanin illa iyi ve guzel bir yonu vardir cekicidir fizigi guzeldir. boyleleri cok yani seninde illa vardr onlari dusunerek bu onyargilarini ve ozguvensizligini asablirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...