Son 15 yılda CHP, hükumet olsaydı ülkede nasıl farklılıklar olurdu?

Her ne kadar CHP nin, ne istediğini aşağıdaki video açıklıyor olsa da, bir ütopya olarak hükumet olduğunu düşündüğünüzde ülkede ekonomi, sağlık, eğitim, askeri ve uluslararası alanda ne tür değişimler olurdu?

0|0
21|16

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 21

• Bazilarilari calmazlar yazmis 😂
    Caliyor diyenler hirsiz cikti!
    Ülke bölünürdü Chp basa gecse son zamanlarda sehit katillerile bir oldulsr oluyorlar Istanbuldaki mitingi asla unutmicam hdp ile birlikte yaptiklarini bu ülke unutmicak! Sehitlerimizi ne cabuk unuttunuz siz? Yetim kalan sehit cocuköarini ne cabuk unuttunuz? Anneleri babalari esleri ne cabuk unuttunuz?

6|4
    3|3
  • Yaşanmaz bir yer olurdu Atatürkçü olarak söylüyorum akpnin döneminden daha kötü olurdu belkide olmazdık bile şu an

3|3
    5|1
  • türkiye çoktan abnin eline geçmis bizde suriyeden beter olmuştuk allah o günleri göstermesin

2|1
    0|0
  • Farklılığı bırak ülke bile olmayabilirdi ortada...

2|1
    2|0
    • 3gün

Devlet işleri oy kullanmayı unutmak, diploma aramaya benzemeyecek kadar ciddidir diyorsun. 😊

• En azından çalmazlardı. Yani verdiğimiz vergi yabancı ülkelerin bankalarında cumhurbaşkanı başbakan serveti olarak kalması yerine yine bizim menfaatimize bir yerlerde kullanılırdı. Bide şu var tabi insanlar bu kadar birbirini ötekileştirmezdi. Laiklik yerine din adı geçen her yerde ötekileştirme faaliyetleri itinayla başrol oynar.

3|1
    6|3
  • pkk bitmişti ekonomi şimdiye göre zirvede olurdu
    fabrikalarımız olurdu mesela
    vergi ile soygun olmazdı
    ne bilim milletvekillerini çocuklarını duymazdık
    2002 de kriz var diye ortalığı ayağa kaldıran özgür insanlar olurdu
    dolar 3,50 tl olmuş halen konuşmaya cesareti olmayan insanlar olmazdı
    halktan korkan iktidar olmazdı
    en önemlisi ne olurdu biliyor musun
    gerçek müslümanlar olurdu siyasi şaklabanlar değil

1|0
    3|2
    • 3gün

Her yer heykel olurdu :)

• 3gün

Kötülerden en iyisini seçiyoruz. Beni asıl üzen CHP nin tembelliği. Dikkatli bir muhalefet iyi bir hükumet olmasını sağlar. Muhalefet aylak aylak dolaşırsa hükümet te ülkeyi babasının malı gibi yönetir. Bu nedenle bir CHP li hükumetin hırsızlıklarından bahsederken yüzüne tüküresim geliyor. Utanır insan biz neden bulamadık ta bir terör örgütü buldu diye. Daha muhalefetteyken armut piş ağzıma düş diyen bir zihniyetin iktidar olduğunda ülkeyi nereye götüreceği az çok belli oluyor. Benim asıl konum videodaki muhalefet zihniyeti.

• 2gün

chpden hiç bir şey olmaz. inönüden buyana hep zararı olmuştur.

• İnsanların özgürlükleri ellerinden alınırdı. Belki şimdi Türkiye olmazdı bile.

2|4
    5|2
  • Ne gibi degisiklikler olurdu acikcasi kestiremiyorum, cünkü baslarinda Kilicdaroglu'nu düsünürsek pek basarili bir hükümet olusturacaklarini düsünüyorum...

1|1
    1|0
  • Demokratik anlamda ülke refah düzeyinde olurdu.

1|1
    1|1
  • Adam boş konuşuyor Kemal zıvbırtısı yerine Bahçeli olsa belki

1|3
    4|1
    • 3gün

😉👍

• 3gün

@Erkek1990 şahsen kılıçtaroğlunu tartışmıyorum. İyi ya da kötü. CHP nin ülke yönetimine katkısını tartışıyorum. Soruyu sorma nedenim videodaki diyalog. Risk almaktan kaçarak laf üreten tembel bir muhalefet. Hep 2. Olmayı tercih edecek kadar ülkesine hizmet etmekten uzak.

• 3gün

@MaviKuzgun Orda muhalefetler hiçbir zaman iktidar olmak istemiyorlar diyor mhp için geçerli bu koalisyon görüşmeleri sırasında görmüş olduk chp için geçerli değil insanlar chp ye karşı hep önyargılı

• Kesinlikle daha demokratik daha laik daha çağdaş olurduk ama yine de Kılıçdaroğlu ile yurumezdi. Muharrem ince olabilirdi.

0|0
    4|1
    • 3gün

Bugüne göre değil CHP son 50 yıldır hükumet olmaya niyetli görünmüyor. Muhalefet bile yine AKP nin içinden çıkıyor.

• 3gün

Haklısın güçlü iktidara karşı güçlü muhalefet olmalı. Yoksa ülkemiz sorunlarını aşamaz.

• İyiki Erdoğan bşkan war yoksa yaşanmazdı düşünmek bile istemiyorum iyiki akp war 😊

1|4
    6|1
  • Türkiye diye bir şey kalmazdı

2|3
    5|1
  • mhpliyim diyorum susuyorum tarafım görüşüm belli 😎

1|0
    0|0
  • O kadar ileri görüşlü değilim

0|0
    0|0
  • Unilerde ve askeriyelerde basortululer yine terorist muamelesi gorurdu pkk konusunda bir degisiklik olacagini düşünmüyorum ekonomik olarakta bir tık geri olurduk bence simdiye göre

0|0
    0|0
  • ölmus olurdun

0|0
    0|0
  • Pkklilarla içli dişli olurduk dagdakiler şehre inerdi😀😂Allah korusun CHP basa gecmesin

0|0
    0|0
  • Aynı b ok olurdu

0|0
    0|0
  • akparti diyorum başka birşey chp mhp hepsi yalan chp terörü birecek haha gülüyüm bari chp gece yarısı sokakları tanklara bile cıkamaz

0|0
    0|0
  • bozkurtlar yorum yapmalı mı

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• İcraat olmazdı
    Kamuda başörtüsü yasağı kalkmazdı
    İlköğretim ve ortaöğretim kitapları para ile satılırdı
    Gezi parkı olayları olmazdı ki çünkü iktidar oldukları için
    Kemal efendi ssk yı batıran adam olarak ülkeyi batıran adam olarak tarihe geçerdi
    Esed kıyım yaparken Esed övgüler dizerdi

2|2
    3|1
    • 3gün

Bence 16 Temmuzda darbeciler tarafından kazığa oturtulmuş olurdu. Kazığa götürülürken de havaya bakıp "nooluyo yaaa" diye sorardı.

• 3gün

Evet darbeye gerek kalmadan devleti ele geçirirlerdi. Ama kazık ihtimali halen var olurdu.

• Ülke yıkılırdı

3|2
    4|1
  • Bunlar satar ülkeyi.

2|2
    1|1
  • Daha iyi olurdu önyargıları bir tarafa bırakın

4|0
    1|2
  • İnan bundan kötü olmazdı

3|1
    1|2
    • 3gün

Neye göre böyle düşünüyorsun?

• 3gün

Ne Atatürkçüyüm nede CHPli partilerle işim olmaz. Sen Başkanlıkla zaten mülkiyetin içime etmeyi planlıyorsun kıskanmana gerek yok

• 3gün

Konu ben değilim CHP nin ülke yönetimindeki istekliliği.

• hiç bir halt değişmezdi merak etme.
    ben akape düzenine büyük sövüyorum ama diğerleri farklı değil.
    ben iktidara karşıyım

1|2
    4|0
    • 3gün

Ne yani iktidarsız mı olalım? :D

• 3gün

bana işte bu kafalar lazım:)))
      bu zekayı lehine kullanıp küpünü doldurmayı düşünmücek insanlar lazım...
      birçok siyasiye karşıyım...
      çoğu acaip zengin oldu ama bak bir ahmet necdet sezer bir ecevit...
      gemi peşinde koşmadılar

• Mevcut hükümetin iktidar süresince yaptıklarını 2023 yılında ya herru ya merru yaparken öğrenecek olan halkıma 2016 dan selamlarımı iletirim

0|0
    0|0
  • Muhalefeti beceremeyenler ülkemi yönetebilir 😒

2|0
    1|0
  • Chp ülkenin başında olsaydı terör olmazdı çünkü terörden gördüğümüz zararın fazlasını bu zihniyetten gördük yıllarca teröristler bizim evladımızı silahla vururken chp zihniyeti düşünceyle vuruyordu ( not :2000 li cocuklar buna yorum yapmasin )

0|0
    0|0
  • :D bak ben sana bir video ile cevap vereyim bebemmm
    www.facebook.com/.../?permPage=1

0|0
    0|0
  • Ülke bugünkü durumdan daha iyi olacağı kesin

1|0
    2|2
  • pkk sınırlarını genişletir diyarbakır kars bizden çıkardı

2|0
    1|0