Yahudimi , hristiyan mı?

Hangi din ve insanları daha iyi? Birini seçin

• yahudi
    A seç
  • hristiyan
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
14|12

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 12

• İnsan özünde iyiyse iyidir Din bir insanı iyi yapmaz
    Yoksa müslümanların cogunlugunu oluşturdugu ülkemizde
    bu kadar yolsuzluk, haksızlık, tecavüz. kadına şiddet gibi konuları nasıl acıklarız

3|0
    0|0
    • 6gün

👍👍👍helal olsun

• 5gün

Onun bunun müslümanım diyişine bakma sen araştır islamı. Dini hakkıyla yaşayanlar zaten öyle bişey yapmazlar

• 5gün

@BüsrB bende farklı birşey söylemedim ki. İnsan iyiyse zaten inancınıda dogru düzgün yaşıyor. Zaten özünde kötü ise, o inancı bile kendi kalıbına uyduruyor. Din bize belli bir Ahlak yolu gösteriyor.

• önemli olan hangi dinin mezhubu olduğun değil nasıl bir insan olduğundur islam. yahudi hristiyan fark etmiyo

1|0
    0|0
  • bu konuya en iyi cevabı şüphesiz kuran bize verecekdir
    5 sure :82 ayette derki - İman edenlere karşı düşmanlık yönünden insanların en şiddetlisi olarak yahudileri ve Allah'a ortak koşanları bulursun.( yani çok tanrılı dinlere inananları) Ve yine iman edenlere sevgi bakımından en yakın olarak da: "Biz hıristiyanlarız" diyenleri bulursun. Çünkü onların içlerinde keşişler ve rahipler vardır. Ve onlar büyüklük taslamazlar.

1|0
    0|0
  • yaksaydı böyle olmazdı

1|0
    0|0
  • “Aptallara göre insanlar ırk, cinsiyet, milliyet, yaş, statü, renk, din ve dil başta olmak üzere sekizden fazla kategoriye ayrılırlar. Halbuki olay bu kadar komplike değildir. İnsanlar sadece ikiye ayrılırlar: İyi insanlar ve kötü insanlar.” Albert Einstein

0|0
    0|0
    • 6gün

Bunu bende biliyorum. Zaten farkl dinlere karşı ilgim var.

• C) Hristiyanlık Yahudilik'e göre daha sapkın din fakat Hristiyan'lar Yahudiler'e göre daha hoşgörülü.

0|0
    0|0
    • 2gün

Tabi Hristiyanlar'ın daha hoşgörülü oluşu peygamber dönemine göre. Günümüzde Hristiyan İngilizler ve Fransızlar Yahudiler'e kıyasla çok daha büyük katliam yapmışlardır.

• iki dine mensup olanlarında iyisi kötüsü vardır. Kaçımız kaç tanesini tanıyoruzda iyi kötü diyecez sacma salak bir soru olmuş

0|0
    0|0
    • 6gün

İnsanları soran oldumu? Hangi din daha ilginizi çekiyor onu soruyorum. Zsten 2 dini de severim

• 6gün

hangi din ve insanları daha iyi diyen ben degilim sordugun sorudan haberin yok git bir yüzünü yıka da kendine gel eyy ruhh

• 6gün

Yazım hatası ola bilir

• Müslümanlık derim ama önce insan olsun, dini önemli değil yeter ki kalbi tertemiz olsun.

0|0
    0|0
  • ikiside değil müslüman en iyisi

0|0
    0|0
  • bilemiyorum ikisi arasinda bir fark var mı ki

0|0
    0|0
  • ermenilerin sigarası zumerret güzel hristiyanlarda bir cacık yok dostum

0|0
    0|0
  • neden iki din?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• hristiyan tabi ki

1|0
    0|0
  • hiçbiri. müslüman

1|0
    0|0
  • Yahudi dedimde bunun amacı nedir

1|0
    0|0
  • Xristiyan
    Yahudi dinini bilmiyorum fakat insanlari insan diyil heyvanda diyil
    Onlar irgenc birseydiler

0|0
    1|0
    • 5gün

Önce doğru yazmayı öğrensen

• 5gün

ben kendin orgenmisim

• 5gün

of neyse bezdim senden sikdir git

• Müslümanlık

0|0
    0|0
  • Insan olan herkes kabul... böyle ayrim yapanlar bir kaybolsun...😒

0|0
    0|0
  • Din mi değiştirceksin?

0|0
    0|0
  • Dinleri iyi, kötü diye neden ayırıyorsun? Her inancın içinde iyi insanlar da kötü insanlar da var.

0|0
    0|0
    • 6gün

Tabiiki ikisi de iyi. Ama daha çok ilginizi hangisi çekiyor merak ediyorum

• hiçbir tabiki ama kuran kerim de yazar ki yahudiler daha düşman müslüman lar

0|0
    0|0
  • Müslüman

0|0
    0|0
  • İslam

0|0
    0|0
  • Hiçbiri

0|0
    0|0
  • Bu ikisi arasından hristiyan