Avrupadaki hayat hakkinda nasil bir resim var kafanizda?

Ben avrupada yasiyorum ve turkiyedeki tanidiklarim devamli iste avrupada hayat super, para bol gibi dusunceleri var..
avrupaya yolunuz acilsa nasil bir sosyal ve økonomik bir hayat bekliyorsunuz?

iyi Gunler :)
Avrupadaki hayat hakkinda nasil bir resim var kafanizda?

0|2

En İyi Erkek Görüşü

• Avrupa da gerçekten öyle. Türkiye de normal bir memur emekli olunca bırak yurt dışına çıkmayı ülkü içinde bile gezemrzken avrupadakiler ülke ülke geziyor. Kuzenim Almanya da bankada çalışıyor kazandığı paraçok iyi. Türkiye de olsa asla kazanamaz. Gelmediği ülke kalmadı.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• 21 yil almanyada yasadim 4 yildir turkiyedeyim kimsenin oyle avrupa hayalleri olmasin gezmek tozma iyi yasamak gercek anlamda yasamak kotu

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Türkiye'den misliyle zor ve robotlaşmış bir yaşam mevcut.. Vasıfsız bir insanın Avrupa sınırlarında yaşayabilmesi söz konusu değil.. Türkiye'de hiç değilse vasıfsızlar da adam yerine konuluyor..

2|0
    0|0
  • Valla Ukrayna'da bile adam gibi bir iş bulduğunda hayat Türkiye'dekinden daha güzel. Hatta oraya göre iyi para kazanıyorsan hayat çok daha güzel.

1|0
    0|0
  • Almanya'da toplamda 1 sene kadar yaşadım. Almanya bir elim yağda bir elim balda yaşanabilecek bir yer değil, doğru ama sosyo-ekonomik gelişmişlik seviyesi Türkiye'yi en az ona katlar. İnsanlar medeni, hayat düzenli, yeşil bir memleket. Fırsatını yakaladığım ilk anda yerleşirim.

1|0
    0|0
  • Avrupaya hiç gitmeyen insanlar nedense, sürekli ab filmleri gibi sürekli müzik, dans, eğlence sanıyor, iş güç, ekonomi sıkıntı falan yok sanıyor. :)

2|0
    0|0
  • Bir kere düzen olarak tartışılmasız bazen iyidir daha kurallı ve kanunların çalıştığını düşünüyorum bizim ülkede kimin eli kimin cebinde de kim kimi adamı kimin formumu nerde herkesin adamı dahisi var fakır ezilir zengin yücedir. Avrupa para birimi olarak yazları türkiyeye gelsen paran değer kazanır güzel tatil yaparsın :) birde insanlar daha rahat burası gibi değil o yönden de güzel bence

1|0
    0|0
  • Hahah resime çok güldüm : )

1|0
    0|0
  • şu an burda 3.000 tl aldığım maaş avrupanın herhangi bir ülkesinde 3.000 euro. ama oradaki türk şirketlerinde ve tabi hayatta pahalıdır maaşların yüksekliği gibi orda yaşamayı düşünmüyorum düşünsem dahi maddiyattan olmaz 😊

1|0
    0|0
  • Burada ki gibi tecavüz edilme olasılığın çok düşük, en azından bu bile avrupayı yaşanılır kılıyor. Yoksa yemişim ekonomiyi :D

1|0
    0|0
    • Avrupada okadar cok tecavuz olaylari varki gercekden inanmassin!

• Burada ki çocuk istismarları bile sadece avrupayla yarışır. Birde açıklanmamış sayısız taciz/tecavüz olayları dönüyor. Hiçbir ülkenin sapkınlığı bizimkiyle boy ölçüşemez bence.

• Turkiyede en azindan evlenirsin gecer tecavuz olayi ! Burda sana tecavuz edenle evlenmeyede izin vermiyorlar ! Haklisin..

• En azindaan turkiye kadar degildir diye düşünüyorum

1|0
    0|0
  • avrupa biraz daha modern ve kendi insanlarına daha çok sahip çıkıyor ama sonuçta duunyanin hiçbir yerinde hayat kolay değil elbet birkaç zorluğu vardır

1|0
    0|0
  • özgürlük adı altında zikişilen bir yer 😂😂

1|0
    0|0
  • Cogunda ozentilik var davulum sesi uzaktan hos gelir kusursuz hayat yok sonucta

1|0
    0|0
    • Herkes kafayi tecavuzle bozmus ben siteden bikac kisi tanidim ornek hollanda tecavuz olayi cok fazla dedi ve bunu yapanlarda gocmen degil kendi halki millet daha avrupaya gitmemis gelip turkiye soyle boyle zirvaliyolar

• çok para olmasa da hem hayat hem de cinsellik olarak özgür olmak bile yeter bence.

1|0
    0|0
  • Haklısın :)

1|0
    0|0
  • Ee dediklerimiz gibi mi?

1|0
    0|0
  • şimdi türkiyedeki mahallesi baskısı denilen yüzünden herkes avrupadaki yaşamı rahat olarak niteneldirir , kafada şu resim oluşur , akraba yok , tanıyan yok , yerimi yurdumu bilen yok , ohhh hayat benim 😂

1|0
    0|0
    • Iste ne alraba ne komsu nede sokakdan gecen kimse kimsenin isine karismiyor ve ilk firsatta yanlis yaparsan sikayet ediyorlar yani herkez birbirinden supheli yasiyor o cok kotu :)

• amladım :) işte türkiyedekilerin kafasında en cok tanıdık ve mahalle baskısı yok diye rahatlık diyor avrupaya zaten ne demek istedigimi anladın :) cagır evine kız arkadasını erkek arkadasını komsun mahelleye seni dedikodu etmez 😂

• 18sin fiziğe bak bunlar hep ferahlıktan daha ne olsun

1|0
    0|0
  • bilmiyorum canım ya

1|0
    0|0
  • Sonuçta yaşantı bizden daha kaliteli

1|0
    0|0
  • yakında Avrupa dağılacak bişey kalmayacak zaten, düşünülecek bişey yok..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 1

• çılgın partiler :D

1|0
    0|0
Yükleniyor...