Canavar olan trafik mi gerçekten, yoksa biz insanlar mı?

Kıbrıs'ın #KaraGün 'lerinden birine uyandık bu sabah.. Bir çoğumuz facebooktan öğrendi, çünkü anasayfalar aynı kaza haberi ile doluydu.. Gencecik yüreklerimiz trafik terörüne kurban gitti, kimisi ölümle pençeleşiyor.. Kamyon-tır ya da her ne haltsa o lanet olası aracın şoförünün kural ihlali, bozuk yollar vahşet bir bilanço ile sonuçlandı. Hurda haline gelen öğrenci servisi yaşanılanların dehşetini anlatmaya yetiyor.. Çevreye savrulan çantalar, defterler ise yürekleri yakıyor.. Vefat edenlerin sayısının az olması bu vahşeti küçültür mü?

2010 yılında yine bir tır şoförü yüzünden aynı araçta bulunan 5 canımı, akrabalarımı kaybetmiştim.. Üstelik tırın şoförü o aracı kullanmak için yeterli ehliyete sahip değildi... Belki bir çoğunuz görmüştür , üzülmüş sabır dilemiştir o habere.. Ve bizler gibi yakınlarını trafik terörüne kurban eden yüzlercesi vardır bu sitede..

*Kendi canınızı önemsemeyebilirsiniz, ama sizi önemseyenlerin varlığını unutmayın.
*Ve o yolda hiç bir zaman yanlız değilsiniz, sizin kullandığınız istikamet üzerinde bulunan hiç kimseyi dikkatsizliğiniz ve hatanız yüzünden hayattan koparmaya hakkınız yok!

#TrafikteTerörOlmayın !

Canavar olan trafik mi gerçekten, yoksa biz insanlar mı?

0|2
0|25

Erkekler Ne Diyor 25

• Aktif olarak hergun istanbuk trafindeyim. sehit disinada genelde bayramlarda cikariz. Cok acemi var cook... Canafar icimizde uzakta aramamak lazim.
    Ayrica Allah rahmrt eylesin yakinlarinin mekani cennet olsun ins genc kardesim

1|0
    0|0
  • Koşuyolu az önce Yıldız Market in orada bir kavşak var bilenler bilir hava çok kötü soğuk yağmurlu rüzgarlı bir anne ve küçük çocuğu bir kaç metre yanımdaydılar karşıya geçecektik 3-4 araba yol vermediler ben olsaydım hemen dururdum tepki verdim insanların kimiisi çok kötü kimisi de çok iyi vakitle alakası yok 3 saniye ara sokaktasın zaten

1|0
    0|0
  • Trafikte almanya kadar disiplinli olmadığımız sürece, sorumsuz canavarların masum insanları katletmesinin sonu gelmez..

1|0
    0|0
  • İnsanlar

1|0
    0|0
  • Bizleriz

1|0
    0|0
  • Hayvan gibi kullanan sürücüler var. Bazen hayret ediyorum. Başınız sagolsun.

1|0
    0|0
  • Neresinden bakarsan bak suç bizim.

1|0
    0|0
  • trafiğe bu kadar kolay insan bırakmak.
    herkese bu kadar kolay belge vermek

1|0
    0|0
    • 7gün

Bir de bizim burda Türkiye'den çok daha kolay ehliyet almak. Ne yazılı var ne bişey. Başvuruyorsun, eline kitapçık veriyorlar. Bir kaç gün sonra o kitapçıktan bir kaç soru sözlü olarak soruluyor, learning cepte.. Zoraki 10 sürüş sonrası direksiyon sınavı, azcık da torpilin varsa kaptın..

• Tabiki trafiği yöneten biz insanlar...

1|0
    0|0
  • İnsanlar birer canavar :/

1|0
    0|0
  • İnsanlar.

1|0
    0|0
  • adı üstünde trafik canavarı... trafik değildir canavar olan, insanlar

1|0
    0|0
  • Biz..

1|0
    0|0
  • Her sey insanin hatasi hız alkol biraz genclik bu yuzden birde kural tanimama

1|0
    0|0
  • insanlar tabikide

1|0
    0|0
  • Araba değil insan kaza yapar

1|1
    0|0
  • Şu insan hayvanlarından bir kendimizi kurtarabilsek.

1|0
    0|0
  • insanlar tabii ki...

1|0
    0|0
  • canavar olan trafik olsaydı en azından uçaklar düşmezdi dimi...

1|0
    0|0
  • Tırcılardan korkuyorum yav uçak gibi koca araç

1|0
    0|0
  • gurur sabırsızlık kısaca biz

1|0
    0|0
  • canavar olan insanı kendisi.. içki olur uykusuz olur

1|0
    0|0
  • büyük araç kullanan biri olarak trafik canavarı araba değil benim diyorum 😊

0|0
    0|0
    • 7gün

Bugünkü kazadaki tırın şoförü de 25 yaşındaymış. Ve kendiai 4 ay önce de büyük ni kaza geçirmiş, tırı devirip ölümden dönmüş..

• 7gün

ölümden korkum var gibi mi konuştum aceba

• 6gün

Genellikle büyük araç şoförleri değilde, onların ihmalkarlığı, kural ihlalleri ve dikkatsizlikleri yüzünden karşı araçtakiler vefat ediyor, ağır hasar görüyor. Benim şahit olduğum 3 kazada da tır şoförleri çok az bir yarayla kurtulurken karşı araçlarda katliam yaşandı. O yüzden diyorum, kendi canınızı önemsemiyor olabilirsiniz, ama karşı tarafınızdaki kişinin yaşam hakkını gasp edemezsiniz

• He ikisi çıtık

0|0
    0|0
  • Kızıcaksınız belli ama bugünlerde trafik ihlali yapan rastladığım çoğu kişi bayan şöför üstüne üstğne sürüyolar kaldırımda bile insanların üstüne sürüyolar aynaya bakmadan haldur huldur dalıyolar yollara. Araba sürüyolar diye kendilerini her şeyden üstün öncelikli görüyolar. Başka insanların haklarını yemek normal bir şeymiş gibi. Tabi düzgün sürenler de var ama çoğu böyle malesef :(

0|0
    0|0
    • 7gün

Niçin kızayım ki.. Kendi gözleminizi söylüyorsunuz..

• 7gün

Cinyetçi davranıyorsun vb gibi şeyler söyleyenler varda ondan dedim. Ama gerçektende gözlemlerim bu yönde. Yani erkeklerden de öküzler var ama bu kadar değil. Yoksa ben düzgün sürenlere hiç bir lafım yok. Kadın araba süremez de demiyorum. O trafik ihlali yapanlar süremediklerinden değil, bencil olduklarından saygısız olduklarından.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...