Feminizm hakkında düşünceleriniz?

Feminizm nedir?
Ülkemizde çoğu insan Feminizmi erkek düşmanlığı olarak görüyor.(Değil)
KADIN , YAŞAM , ÖZGÜRLÜK !!!

1|1
13|31

Erkekler Ne Diyor 31

• Belli haksızlıklar sebebiyle ortaya çıksa da, genelde ideoloji halini almış herşey gibi saçma sapan söylemlere ve düşünce şekline giden, kafa miken kadın ideolojisi.

0|1
    1|0
  • feminizm kadın özgürlüğü haklarından ibaret olmasına rağmen çeşitli feminizm kadinlarinin da erkek düşmanlığı ile benimsenmeside normal çünkü öyle yapılanma var içlerinde feminizm bir çatı fakat içeriğinde bir cok anlam gruplasma taşıyor yaşasın feminist yaşasın femen

1|0
    0|0
  • Feminizmin kaynağı sanırım erkeklerin hal tavırları. Ben feminizm yanlısı bayanlara hak veriyorum. Mesai arkadaşım olan abla dediğim insan da öyle. Aramız çok da iyidir.

1|0
    0|0
    • 10gün

bide mümkünse yaptığın yorumları kopyala yapma varsa kendi düşüncen öyle paylaşım da bulun ama umarım erkek arkadaşının azabına uğrarsın #melike

• 10gün

Yanlış bir yere yazdın sanırım :)

• Beyinsizliktir. pkk kadar zararlı bir düşüncedir. Türkçülükte zaten kadınlar erkeklerle eşit. Türkçü olmaya bir tarafları yemeyip eşitlik adı altında ikoncanlık yapmayı sevenlere f*minist denir.

0|0
    2|0
  • Herkesin eşit olduğu eşitçilik düşüncesi varken o zaman niye Feminizm çıktı? Kızların gereksiz kendini sözde üstün görmeye çalıştığı bir şeyyy

1|0
    1|0
    • 10gün

dostum feminizm saptirilmistir kendi içeriğinde üstün görme diye bişey yok aslında kadınlara yapılan eziciligin ve kadın haklarını savunmanın hareketinden ibaretdir

• 10gün

@vuralksk kanka amacına uygun olmadığı için şu an görüşüm bu zaten ve olmayacakta hiç bir zaman

• Bu tip ulkelerde gerekli olan bir akim cunku kadin cok eziliyor. Gelismis ulkelerde ise erkek dusmanligi, simariklik ve ozel ayricalik istemekten baska bir sey degil.

0|0
    0|0
  • Nedense, o kadın, yaşam, özgürlüğünüzde erkeklere düşman olmaktan geçiyor. Sonuç dediklerin olabilir ama yolu erkek düşmanlığı :))

0|0
    0|0
  • Kadin ve erkek esittir. Sadece bazi feministlerin erkeklerden nefret edermiscesine. yorumu yuzunden yanlis biliniyor.

1|0
    1|0
  • lezbiyenlik bence

0|0
    1|0
  • Feminizm, kadınların ataerkil toplum baskısından kurtulmak amacıyla haklarını korumasıdır. "Erkekler arabaya biniyorsa biz neden binemiyoruz?" diye düşünmektir.

0|0
    0|0
  • Öğreneceğin çok şey var hayatta daha sen de zamanı gelince öğrenirsin merak etme, herşey kulakdan dolma sözler gibi değil.

0|0
    1|0
  • zaten özgürüz feminzim zırtavlarıyla toplumu komik duruma düşürmek gereksiz bence dünyada çok yasaklar var türkiye bu konuda çok serbest özgürlük anırmasıyla eşek olunmaz

0|0
    1|0
    • 10gün

Özgürmüyüz?
      Regl ayıp sünnet gurur.
      Kalk kız yemek yap.
      Sen kızsın , kızlığını bil.
      Oha zarı kanamış namussuz pislik.
      Birincisi biz Kadınız, KADIN. Regl oluyoruz ve gayet normal birşey. Erkeklerinde eli kolu var. Kadın sadece ev işlerini yapan. Erkeğinin boyunduruğu altında yaşayan değildir. Kadın herşeyiyle en detayına kadar özgürdür.

• 10gün

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

• 10gün

tabiiii hoşuna gidenin boşluğundakine gider misali

• Sapına kadar karşıyım.

"Erkekliği yıkıp yerine brokoli ekeceğiz diye sokakta yürüyenlere işid bir eylem düzenlense de ortalık şenlense.

0|0
    0|0
  • yaşasın feminist arvatlar!

0|0
    0|0
  • Kocayı bulduktan sonra yalan olan bir akım

0|0
    2|0
  • Yalan dolan saçma feministim diyenlerin bir çoğu kendiyle çelişir emin ol

0|0
    1|0
  • Çok abartı gibi geliyo fazla feminist davranınca erkekleri aşağlıyolar gibi hissediyorum. Güçlü olup ayakta durmaları iyi ama abartılınca kötü diyeyim

0|0
    0|0
  • izm lerin genelini pek sevmiyorum.

0|0
    0|0
  • Herkes eşittir zaten. Bu işi farkı kedere çekmek olmaz

0|0
    0|0
  • feminizm çeşitleri var araştırmanı tavsiye ederim ama genel açıklaması kadının sosyal yasam içerisinde ayrıma ugramadan kendi ekonomik refahını saglayabilmesidir

0|0
    0|0
    • 11gün

Biliyorum ,
      Bende çeşit olarak Sosyalist Feministim.

• 10gün

ne kadar güzel bilmeniz. dediginiz gibi erkek düşmanlığı olarak lanse ediliyor vede çoğu kadında öyle algılıyor alakası yok tabikide

• anlam veremiyorum..

0|0
    0|0
  • Goca bulamayan garıların dayanışma glubü olarak görüyorum ben feminizmi 😉

1|0
    3|1
    • 10gün

Peki femen leri ne diye görüyorsun?

• 10gün

@vuralksk FEMEN Ukrayna çıkışli bir grup.
      İki gramlik xik beyninle laf sokacagina, neyi kastettigimi anla önce. Şimdi boş boş konuşma. Defol ayağımin altından...

• 10gün

@vuralksk Femen , erkek değildir. Erkek feministlere pro-feminist denir. Femen meşhur çıplak protestolarıyla tanınan bir eylemci kuruluştur. Femen üyeleri genelde çıplal eylem yapar fazlaca direnir aşırı isyancılardır.

• Feminizm Kadın Erkek eşitliğini şiddetle savunan nadide bir akımdır.

0|0
    0|0
    • 10gün

melike madem laf atıyon niye engelliyon benim sevgilim kadın haklarına saygılı diyon 3 kuruşluk aklınla hakaret ediyon herkez senin sevgilin gibimi bu bir yapilanmadir dayanismadir fakat seni gibi aciz zihniyetler bunu saptiriyor tibki siyasi olarak hdp ye destek vermesi gibi erkek düşmanları görülmesi gibi kadının kimseye ihtiyacı yok gibi asil amaç bu değil dir

• Saçma sapan bişey

0|0
    0|0
  • "Muz varken erkeklere neden ihtiyacım olsun"

0|0
    0|0
  • Kocayı bulana kadar

1|0
    2|0
  • Feminizm moralim bozuk olunca düşünüp güldüğüm moral kazandığım birşeydir

0|0
    0|0
  • Feminizm kocayi, komunizm parayi bulana kadardr ;)

1|0
    3|0
  • Doğanın kanununu bozan kadınlar

0|0
    2|0
  • Ülkemizde kendini feminist olarak tanımlayan kadınların çoğu, erkek düşmanlığını kendilerine rol edinmişler. Cahil bir toplumuz vesselam

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 13

• Feminiz kadın özgürlüğü demektir. Bugün topluma baktığımızda "Sen kızsın bunu yapamazsın, sen kızsın böyle söyleyemezsin vs." diyen çok insan vardir. Asıl feminizm erkekleri düşük görüp kadınları ilahlastirmak değil, bu kıt düşüncelere sahip insanlarla mücadele etmektir. Cahil insanlar bunu yanlış yansıtabilir tabi o ayrı.

1|0
    0|0
  • feminizme degilde kadini köle olarak gören erkegi adam etmeye degil direk katletmeye ihtiyacımiz var

1|0
    0|0
  • Feminizm kadın erkek eşitliğini savunuyor ve kadın erkek ayrımcılığına karşı mücadele ediyor.
    Feminizm erkek düşmanlığı değildir.
    Erkek egemen bir dünya düzeninde yaşadığımız için kadın haklarının ve kadın özgürlüğünün altı çiziliyor, bu konuda farkındalık yaratılmaya çalışılıyor.
    Ama temelinde yatan şey kadının üstünlüğünü sağlamak değil, İNSAN haklarını ve bununla birlikte gelen kadın erkek eşitliğini savunmak.
    Kadın haklarıyla birlikte erkeklerin hakları da savunuluyor.
    pammygodoy.com/.../...he_A-Solidarity-Movement.jpg

0|0
    0|0
  • Ayrıcalıklarından vazgeçmek istemeyen straight beyaz erkekler ısrarla aksini söylese de, feminizm batı toplumlarında da ortaduğu'da olduğu kadar gerekli bir şey.

2|0
    0|0
  • değil evet ama bir cok kadin anlaminı bile bilmeden bu kelimeyi ağzına sakız edip abartarak bildigin erkek dusmanligi yapıyor,
    Etrafımda cok var, komik.

1|0
    0|0
  • Abartılmadığı sürece iyidir 😂

0|0
    0|0
  • Olmasi gereken

0|0
    0|0
  • bence feminizmi ülkede bilerek yanlış anlıyorlar işlerinde gelmiyor bu nedir yahu demiyorlar...

0|0
    0|0
  • Feministim. doğru olan da bu zaten

0|0
    0|0
  • Hiçbir canlının eşit olduğunu düşünmüyorum.
    Eğer olucaksa adaletli eşit yaşayın. ►
    Feminizm bir dilde yobazla eş değer diye okumuştum.
    Adalete isim vermeye gerek yok.

0|0
    1|0
    • 10gün

Kadınların bu denli aşağılanmasına göz yumabiliyor ve buna yobazlık diyorsun öyle mi?

• 10gün

Okumuştum diyorum.
      Kadın ve erkek diye ayırmak yerine karaktere bakılması gerekiyor ve buna bir isim vermeye de gerek olduğunu düşünmüyorum.

• Kadın ve erkeğin eşitliğini savunmaktır

0|0
    0|0
  • saçmalk

0|0
    0|0
  • Feminizm erkek düşmanlığı değil diyosun kadın yaşam özgürlük yazıyorsun ne iş?

0|1
    1|0
    • 10gün

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

• 10gün

Özgür olsunlar o zaman. Karışmıyorum

• 10gün

# melike nin feminizm harekatı ile bibok bilmediğine eminim

Yükleniyor...