Sizce insanlar neden evlendikten sonra kendini bırakmış, bakımsız ve paspal bir hal alır?

bugün vergi dairesinde eski bir arkadaşımı gördüm. kız okulun en süslü kızlarından biriydi makyajsız bakkala çıkmayan tiplerdendi evlendi ve uzun zaman sonra ilk kez gördüm inanamadım öyle bir paspal ve bakımsız haldeydi ki, kilo almış makyaj vs yapmamış saçlar süpürge çalısına dönmüş :/ bugün ki gördüğüm kişiyle o aynı kişi olamaz diye düşünürken o beni tanıdı. beni beğenen beğenmiş kafası mıdır bu, neden evlendikten sonra bir kendini bırakmışlık söz konusu olur sizce?

1|1

En İyi Erkek Görüşü

• Genelde kızlar öyle oluyor. Beni beğenen beğendi aldı bakım yapmsam da olur diyorlar. Sonra da kocam artık eskisi gibi ilgili değil diyorlar 😊😊

0|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Erkek baski uyguluyor olabilir. Eskisi gibi suslenemez. ya da evde esitlik yok. Kadin cogu isi kendisi yapiyor kendine vakit ayiramiyor. ya da evlendim artik ne gerek var diye dusunuyor. Arkadasini tanimadigim icin hangisi onun icin gecerli bilemedim

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 30

• Bir karının tek amacı, tek hayat gayesi evlenmektir.. Bunu başardıktan sonra, hiç de hayat gayesi olacak bir durum olmadıklarını anladığında, kendilerini salmağa başlıyorlar.. Finalde adamlar çatır çatır aldatıyor..

0|0
    3|1
    • benim öyle bir gayem yok. genelleme yapman çok saçma ayrıca bir kadına karı diye hitap etmen de ne kadar doğru tartışılır..

• Bir kadına bir çok sıfatla hitap edilebilir.. Bayan denir, karı denir, hanım denir, kız denir, avrat denir, hatun denir.. Bunların içerisinden birini seçip kullanırım çoğu zaman.. Bugün, şu dakika "karı" sıfatını kullanasım geldiğinden, onu kullandım.. Senin evlenmek gibi bir gayen yok diye, tüm kadınlara öyle diyemeyiz.. 10 kadından 9'u evlilik hayaliyle yanıp tutuşur, bu tartışmaya açık değildir..

• Kızlar malesef öyle çok paspal olabiliyorlar aslında tam tersi eşin için güzelleşeceksin bide kızlar korkunç ya okulda bir hocamız vardı adam yakışıklı fitti evlendi kadınla göbeklendi saçları döküldü kadın kıskanıyor ya paso yedirip bunaltıyor oraya bakma buraya bakma saçıda dökülmüş üzülmüştüm avrupada amerikada bak bazı ailelere adam sadece yüzü yaşlanıyor falan yani saçları dökülmüyor vucut hep genç kadınlarıda öyle 40 yaşında 25 yaşında gibi gözüküyorlar bizdeki 40 50 arası kadınlara baksana öğğğ

0|0
    0|0
  • Benimde tüm lisede ütopik gelen kızlar , kipada kasiyer olmuş, şimdi onların kasasına girmemek için çabalıyorum :) İnsan kendine bakar ya :)

0|1
    0|0
    • ahsahd :D ben de denk gelmiştim ya ben işimi söyleyince bir de garip garip bakmıştı :/

• Umarım yarın da iyi kar yapar da işe gelmem :D

• burda da yağacakmış bu bahaneyle öğleni bulur benim gelmem de :D

• olgunlaşıyor ama olgunluk bakım yapamaz diye birsey de yok anlamsiz ve sacma

1|0
    0|0
  • Alan almis satan satmis durumu var maalesef

0|0
    0|0
  • Hayat bir tık seviye atlamış oluyor.. Seviye atlayınca bazı insanlar bunu kaldıramaz ve yorulurlar.. Yoruldukları zaman bazı şeyleri yapmamaya başlarlar.. Arkadaşında evlenince yorulmuş ve bakımını bırakmış..

0|0
    0|0
  • valla evlenince insan güzellik düşünmüyor be akşam eve ekmek getirebilcek mi faturaları nasıl ödeyecek çocuk olursa bir de oooo :D :D sen diyorsun güzellik bee ablaa

0|0
    0|0
  • Ben evlenmeden önce saldım kendimi evlendikten sonra toplayacam😂😂

0|0
    0|0
  • eldeki kuş, daldaki kuştan iyidir diye sanırım :)

0|0
    0|0
  • Evlen doğur evin onca yükünün altına gir senide görrüz 🙈😂

1|0
    0|0
  • Kendini bırakma değil o. olması gereken doğal haline dönüyor. yani özüne dönüyor. nasıl olsa adamın tapusu bende diyor

0|0
    1|0
  • Hani öyle oluyor zaten. Bizim sınıftada incecik bebek gibi Kız vardı. Şimdi gördüm kilo almış tombalak olmuş aşırı

0|0
    0|0
  • evlilik pişmanlıktır :)

0|0
    0|0
  • Aslına bakılırsa evlendıkten sonra daha bakımlı olmaları gerekıyor

0|0
    0|0
  • İşe gidiyor 10 saat çalışıyor yoruluyorlar artık beni alan almış satan satmış diyorlar.

0|0
    0|0
  • sanırım birbirinealışmaktan

0|0
    0|0
  • Alan almış nasılsa diyor :D

0|0
    0|0
  • kadınlar öyle. sen bir de çocuktan sonra gör. sonra da kızarlar niye baktın o kadına diye.

0|0
    0|0
    • erkekler de farklı sayılmaz. giyim iğrençleşiyo göbek bağımsızlığını ilan ediyo :/ bunları görmezden gelmemek lazım

• ee öyle. ama benim yaram var gocundum o açıdan.

• alan almış satan satmış ya o bakımdan :D :D :D

0|0
    0|0
  • iliski monotonlasmistir. belli ki yeniliklere yeni zevklere acik degiller ve sosyal yasamlari da olmasa gerek

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 12

• Her kadın için geçerli değildir bu söylem..
    O kişinin gerekçeleri neler bilemem ama bence bir kadın evlendikten sonra daha fazla bakımlı olmalı..
    Önce kendine olan saygından , sonrada eşine olan ilginden özverin artmalı..

1|0
    0|0
  • alan almış satan satmış diyorlar her iki tarafta
    sonra da boşanmalar aldatmalar havada uçuyor

0|1
    0|0
    • insanın sadece kendini beğendirmek için bakım yapması çok saçma bence. ben kendim için yapıyorum şahsen

• tabi ki insanın kendine saygısı olmalı ve bunun için yapmalı
      aynaya baktığında kendini hoş görünce mutlu olan biriryim ben

• Benimde var öyle bir kac arkadasim hatta okul zamaninda sevdigim cocuk eski halinden eser yok bundan nasil hoslanmisim diyorum xD.. erkekler göbekli vs. kizlarda kendilerini birakmis... cocuk olduktan sonra dahada fazla oluyor bu durum galiba

0|0
    0|0
    • 0 makyaj saç tepede ev topuzu kıyafet desen özensiz :/ amanın diyorum yani o biçim

• bakalim büyük konusmayalim biz nasil olcaz bakalim xD =P

• aıyy öyle olmam imkansız sanırım psikolojim bozulur benim aynalara küserim :(

• kişinin sorumlulukları arttığı zaman kendine ayırdığı vakitte azalıyor haliyle eşin sorumluluğu evin sorumluluğu işin sorumluluğu varsa bir de çocuk kendi bakımını aksatması normal ama bu derecede salınmaması gerek

0|0
    0|0
  • nasıl olsa kaptım kocayı demiş demekki :D sonra başlarlar kocam beni aldatıyo diye :D

0|0
    0|0
  • Belki eşi makyaj yapmasını istemiyordur

0|0
    0|0
  • her şey geçmişteki gibi kalmıyorsa demek,
    belki de zor bir hayat yaşıyor

0|0
    0|0
    • zor bir hayat yaşadığını düşünmüyorum zira zengin koca bulup evde kıçını yaymaktan başka hiçbir şey yapmadı kendisi :D

• bence de asıl iş o zaman başlıyor :/

• hayırlı işler :D

• Artık evli olduğu için salmistir kendini. ama ben öyle olmam kocam için suslenirim

0|0
    0|0
  • nasıl olsa alan almıs satan satmıs dusunce algısına kapıldıkları ıcn

0|0
    0|0
  • evin kizi ve evin tümüyle sorumluluk sahibi olmanin arasinda fark var
    kimi insana zor gelir kimi insan degil

0|0
    0|0
  • Bende öyleyim ama kocam kendime bakmamı istemiyor bakımlı olunca çok güzel oluyosun diyo kıskanıyor yani beni

0|0
    0|0
  • Evlendikten sonra da bakımlı olmaya çalışacağım. Fakat işin içine çocuk girdimi insan kendine daha az zaman ayırabiliyor belki sebebi budur

0|0
    0|0
Yükleniyor...