Yurtdışına ihraç edillen zeytinyağı fiyatı iç piyasaya göre neden pahalı, üstelik adet yükselmesine rağmen?

Yeterince rekabet mi yok, yoksa bize zeytinyağı diye başka bişeyler mi yediriyorlar acaba?

SIRIM marka soğuk sıkım zeytinyağı bimde 2 litresi 24 Lira iken, Türkiyeden bir ihracatçının teki alibaba. com üzerinden kendi markasını litresini 7.26 usd yani 24 TL ye satıyor. Diğer satıcıların fiyatlarına da baktım litresini 5 usd 'den aşağı satan yok hatta bazıları 750gr, aşağı yukarı hepsi aynı. üstelik bir de min 7-8 bin şişe alma şartıyla bu fiyat geçerli. Bu nasıl oluyor anlamadım?
alibaba linki: https://www.alibaba.com/product-detail/Premium-Extra-Virgin-Olive-Oil-1_50030755415.html

Acaba yutdışına ihraç yapan firmalar arasında yeterince rekabet mi yok, yoksa en kötü sınıfa ait kalitedeki zeytinyağlarını iç piyasaya ucuza mı sürüyorlar?

0|0
0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 1

• Yurtdisina malg ider kotusu turkiyede kalir

0|0
    0|0
    • 11gün

Benim anlamadığım şu.
      İstersem markette litresi 12 liraya perakende satılan zeytinyağını, iç piyasadan gidip toptan 8 liraya alırım yurtdışına binlerce adetini 5 dolardan yani 17 liradan satabilirim öyleyse? nasıl olsa zeytinyağını yurtdışına 5 dolardan aşağı satan ihracatçı yok? Sonuçta hepsi soğuk sıkım diye geçiyor?

• 11gün

Dene :)

Yükleniyor...