Arkadaslar annemle ilgili ne yapacağını şaşırdım 😢 ?

Günaydınlar
SMMM yanında çalışıyorum en son 1500 maaş aldım.8 aydır buradayım. Buradan once 14 ay bir şirkette çalıştım. ilk 1 yıl 1150 aldım. son 2 ay 1500 oldu ama hastane derken hic tam alamadım 2 ayda 1300-1400 aldim o dönemler hep 300 verdim. ne zamanki maaşım bir tik yükseldi son 8 -10 aydır 400 lira veriyorum.300-400 de kendim harciyorum. kalanı bankada kaliyor.. dun cenaze CMT bir dede vefat etti. o gün gitti dun börek falan yapıp götürmüş. eve geldim saat 7 de o yağmurda. yorgunluktan oluyorum. eve geldiğinde lavabonun içinde 2-3 tabak gördü diye edemediğini bırakmadı bana. gittiği evdeki kız ay gıpta ediyorum da şöyle de boyle de. ya dedim Allah rzadi ici. Kiz evde boynunda koltunda altin kolyesi kunyesi var sefa icnde zengin bir aileler 5 lira kazanmisligi yok omru evde gecms. tek o kız degil sürekli başkalarını ovuyor bana. ama bunu sürekli yapıyor. ben açığım. annem kapalı kapan kapan kapan diye basımın etini yiyor ya diyorum istemiyorum zorlama. anlamıyor. ben o parayı sırf annem biraz rahat etsin diye veriyorum. bir yere gittiginde cebinde parasi olsun. hosuna gttgi biseyi alsin diye veriyorum. tamam çok değil ama benim butcem de o yani ben napayim 😢 bende kizdm dedim yeter sürekli başkalarını övüp duruyorsun git o senin kizin olsun. ben senin kizin değilim maddi manevi hicbir şey bekleme dedim bağırdım akşam. sonrada sinirinden ağladım uyudum. ya ben daha kendime bile hic kurban kesmedim. kocaman bir kumbara aldım demirden her gün 3-5 elime ne geçerse atıyorum. eylüle kadar biriksin eksik kalanı da bankadaki paramdan cekerim anneme kurban keseyim diye niyetlendim. bide sabah kalkmış yumurta hasliyim ki istiyo musun diye soruyor dedim istemiyorum. vermicem bu ay kararliyim içim el vermiyor ama ole. ben her ayin 2-3-4 ünde patron maaşı vermese bile bankadaki paradan çekip zarfa koyup veriyorum buyur anne diye... ama bu ay ole yapmicam direk vermicem kendi istesin çok merak ediyorum vermeyince ne yapacak. sizce ben ne yapmalıyım var mi benim gbi olan. 😢?

0|0
4|6

Erkekler Ne Diyor 6

• Vallahi tebrik ettim helal olsun güzel bir kardeşimizsin düşüncelisin çalışkansın fakat bu başkalarını övme işi bizim ailede de mevcut. Ailemin olmasını istediğinden çok farklı biriyim ve ben kimsenin özgürlüğümü ve düşüncelerimi kısıtlamasına izin vermem yaş 23 hala başkaları gibi olmamı isterler annem yapar genellikle bak şunun kızı şöyle üni okudu şurada çalışıyor bak şunun oğlu böyle felan kaç kez bağırsam da hala devam ediyor bu muhabbetlere.

0|0
    0|0
    • 6gün

Tesekkur ederim. Ama valla nedir bizim bu çektiğimiz ya gerçekten üzülüyorum. ben oba demiyorum sunun annesi böyle şöyle diye. ama o sürekli bir karşılaştırma yapıyor su şöyle bu boyle. napayim ben onları benim hayatım bu kazandgim para bu. bana daha iyi imkan sunun bende oturayim evde benimde her istediğim alınsın para skintm olmasın bende yatarm 10-11 e kadar kalkarm kahvaltı hazirlarm sonra evi toplam arada cay molası acarm müziği son ses trmizlerim evi millet geldiğinde hizmet ederim. aksam dizi başında otururum. ama olmuyor ole iste ben sabah 8 de evden çıkıyorum aksam 7 de evde oluyorum bütün gün 50 lira için adamların cilesini çıkıyorum. aksam 10-11 dedi mi yorgunluk tan uyuyorum koltukta. onun hayatı ole benim ki böyle.

• 6gün

ben zaten unıversıtede muhasebe okudum. hayır calısmıyor

• 6gün

Ön lisans mı lisans mı? Sanırım annen benimkinden genç , sende şöyle de bir arkadaşım var annesi 52 yaşında iki işte çalışıyor hem de ev işi yapıyor de bakalım hoşuna gidecek mi 🤓

• 0|1
    0|0
    • 6gün

yorum ıcın tesekkurler oncelıkle. ısyerınde oldugum ses kaydını dınlemek aksama kaldı. borcum yok. bekarım zaten. evet annem calısmıyor. ben zaten benden maddı beklentıye gırmesıne kızmıyorum tabıkı gırecek. ona lafım yok. daha cok gelırım olsun ayda 1000-2000 vereyım. sonuc ne bılıyo musun ben ona bu kadar deger verırken onun benım fıkırlerımı onemsememesı begenmemesı sureklı baskalarıyla karsılastırması..

• 6gün

Boşver dostum 😊 yarın ses kaydı

• 6gün

ne demek o

• Allah yardimcin olsun. okudum üzüldüm yapma yine sen annen sonuçta ver yani bence ama anneninde yaptığı çok yanlış

0|0
    0|0
    • 6gün

Ya tabiki vermicem annem sonuçta. ama çok kiziyorum ona beni acaba ovuyor mu başkalarının yanında.. bak bizim aile çok zengin özel üniversitelerde okuyanlar var 2-3 milyonluk yazlık var ortak. hafriyat isi yapıyorlar.2-3 apartman var. muhasebe ofisleri bile var düşün ya ben desenlerin yanında değilde başka birinin yanında uç kuruşa çalışıyorum. benim elimden gelen bu bir Kere bile dayıma gidip dememistir issiz gezgm zamanlar oldu su kızı da alin yanınıza öğrendim biraz da maaş verin demedi.19 yaşından beri 4 yaz ust uste calistm kendi harçlığını ckartmm üni bitti 1 yıl issiz gezdm sınava hazirlanfm olmadı 2 yildir da aralıksız çalışıyorum

• Samimi yazindan dolayi tebrik ediyorum... Umarim annende bu yasadiklarinizdan sonra bazi seyleri anlayacaktir...

0|0
    0|0
    • 6gün

Tesekkur ederim. anlamasını umuyorum inşallah

• .. Sen iyi davran hatasını anlar

0|0
    0|0
    • 6gün

Bilmiyorum bakicaz aksam az mesafe koycam ama

• 6gün

tesekkur ederım. bı yerlere gıttıgımızde zaten bısey hosuna gıderse alabılecek durumdaysam alıyorum tabıkı. evı toplayıp tekrar cenaze evıne gıtmıs de benım anlamadıgım bu dede taaa cmt vefat ettı 4 gundur gıdıyor bu kadın bole mı oluyor

• 6gün

Mecbur görüncek ordakilere cenaze evi sonuçta varlığı yeter sistemi

• Haklısın yaa

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Affedersin ama anneni maddiyatla terbiye etmeye çalışma. Ne olursa olsun oda biraz rahat etmek ister senin de mutlu olmanı ister. Karşına alıp usulca sakince konuş. Hislerini anlat. '' Annecim böyle konuşman beni üzüyor. Ben seni her halinle seviyorum. Sende evladın olarak beni böyle sev. Bizim için çalışıyorum...'' gibi sözcükler hem onu yumuşatır. Hemsen de daha huzurlu olursun. Öfkelenmeden konuşmayı dene :)

0|0
    0|0
    • 6gün

Annemle normal konusulmuyo pek sürekli oluyor birilerini. bende diyorum bak komşunun oğlu özel uniyi bıraktı mühendislikte annesi nasıl da destek oldu.30-40 bin lira para harcadığı halde. bak çok ovduklerin bir cemiyete mensup çıktılar işlerinden uzaklaştırıldılar biri polis biri öğretmen evliler. bak amcanın kızı kocasından bosaniyo 2 çocuğuyla annesi evinde ama annesi yine destek. ben kendi halinde isine gidip gelen biriyim. tamam az kazanıyorum ama en azından gece rahat uyuyorum. zaten bizim için çalışıyorum niye vereym yoksa ona. kenara para arıyorum biye ilerde evlenirdim maddi açıdan zorla dusmeyelim diye

• 6gün

Çok sevindim anlayış ve sevgiyle çözülemeyecek hiç birşey Yok ❤️🙏🏻

• 6gün

tesekkurler canım :)

• Anneye paranın lafını yapmak çok iğrenç bu zaman kadar verdiğin paranın kıymeti kalmadı zaten bir de bu ay vermiycem kendi istesin diyorsun bu nasıl bir şey ya

0|0
    0|0
    • 6gün

Aradaki ince çizgiyi anlamissin ya ne diyim ben

• anne- baba sonuçta her ne kadar kızsak ta, gücensek te onlar bizim canlarımız. annenin yaşam koşulları, yetiştiği dönem farklı. bu şekilde düşünmesi davranması normal. sen her şeye rağmen annenden maddi manevi desteğini esirgeme...

0|0
    0|0
    • 6gün

Zaten esirgemicem tabiki canım da insana bir yerde tak diyor

• Senin yaptığın çok güzel bişey ama annenin böyle yapması doğru değil yazdıklarına göre sen haklısın. Düzgünce otur konuş neden böyle yapıyorsun diye belki degisebilir annen senin yaptıklarını görmüyor gibi

0|0
    0|0
    • 6gün

Aynen öyle görmüyor. bak kardeşim de parti time çalışıyor 1300 alıyorum 4 güne ama beş kuruş çıkarıp vermez onun vermemesi batmaz ama ben vermem benden kötüsü olmaz

Yükleniyor...