Neden mutlu olmak için başkalarından medet umuyoruz?

Dikkat ederseniz insanlar mutlu olmak için hep başkalarından beklenti içerisinde. Kendi mutluluğumuzu kendimiz sağlayamaz mıyız?

Güncellemeler:
8gün Ben sağlanabileceğine inanıyorum.

1|1
22|15

En İyi Kız Görüşü

• Sağlanır. Sağlanmalı da. İnsanın en yakın dostu, ölene kadar yanında olacak tek kişi yine kendisi.

0|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çok haklısın inan ki son zamanlarda kafamı en çok kurcalayan sorulardan birisi. Bence bir insan mutlu olabilmek için hiç kimseye muhtaç olmamalı ve medet ummamalı. Bana kalırsa her insan kendisini başkasından daha iyi tanır ve nasıl mutlu olabiliceğinide o karar verir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 21

• Kendi başına mutlu olmanın tek yolu bol bol iyilik yapmak. Yardım etmek çocukları sevindirmek, bak o zaman kendi mutluluğunu kendin sağlamış olursun.

0|0
    0|0
  • Karşılık umarak yapılan herşeyin sonu hüsrandır
    Kendin mutlu olduğun için yapmalısın bazı seyleri yoksa hep üzülen taraf olursun ☺️🙏

0|0
    0|0
  • Kendimize yetemiyoruz çünkü.
    İnsanlar başkalarıyla iletişim kurmadan mutlu olamıyor bir ihtiyaç gibi.

0|0
    0|0
    • 8gün

İnsanlardan nefret edip onlara muhtaç olan çok insan var. İnsan bencil yaratık işte. Kendi mutluluğu için başka insanlardan el bekliyor. Keşke herşeyim kendime yetse tek başıma mutlu olabilsem.

• 8gün

Nefret ettikleri insana ihtiyac duymak evet bencillik. Çıkarlarına mutlu olur o insan edindiği dostluklara değil

• 8gün

Ben yalnız mutluyum sözü yalan o zaman.

• Bu soruyu bir hafta önce kendime sordum ve ciddi bir karar aldım hane değiştim.
    Mutlu olmak bizim elimizde, başkası bizi mutlu edemez.

0|0
    0|0
  • Haklısın

0|0
    0|0
  • onun sebebi toplumda yanliz kalmaktan ve yanliz kaldigimizda dislanacak gibi hissetmemizden kaynakli belki bunu kendimiz yapiyoruz belkide cevre baskisiyla. bazende farkinda olmadan bağımlılık yaşıyoruz ve kaybetmek korkuyoruz. aslimda her insan ozguvenli bu mutlulugu kendi basina yakalayabilir ve carpe diem dedigimiz olaya ulaşabiliriz.

0|0
    0|0
  • sağlayabiliriz misal ben simdi kendimi mutlu edicem bunun için bir çikolata kafi :)

0|0
    0|0
  • Öyle mi yapıyoruz, hiç farketmedim:)

0|0
    0|0
  • insan kendi kendine de mutlu olmayi becerebilmeli

0|0
    0|0
  • mutluluktan ne beklediğine bağlı beklentini değiştirirsin memnun değilsen ;)

0|0
    0|0
  • bu hayatta kimseden hiç bir şey beklemeyeli çooooook uzun zaman oldu
    ve böyle daha mutluyum

0|1
    0|0
  • Çünkü malız

0|0
    0|0
  • Kendimizi sevmediğimiz için.

1|0
    0|0
  • Kimseden medet ummuyorum kendi kendime mutlu oluyorum 😂😂

0|0
    0|0
  • Doğru. Ama zor

0|0
    0|0
  • İnsan sosyal bir varlik oldugu icin ve maslow un ihtiyaclardaki hiyerarsisi geregi. malesef zorunluyuz.

0|0
    0|0
  • Saağlayabiliriz. Fakat kendi mutluluğumuzu sağayacak kadar bilgi edinmeliyiz. Ya da kendimizi hep mutlu hissetmeliyiz.

0|0
    0|0
  • Sosyal bir varligiz. istesekte bazı şeyler tek başına mümkün değil. sevmek sevilmek aşık olmak mutlu ediyo. bunu tek başına nasıl yapicaz

0|0
    0|0
  • Olmasak keşke

0|0
    0|0
  • Biz ummuyoruz toplum bizi buna sürüklüyor.

0|0
    0|0
  • çok dogru söylüyosun

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Elbette kendimiz kendimizi mutlu edebilmeliyiz. Başkası ihtiyacımız yoktur bunun için. Başkasıyla mutlu olunursa hep, hep birilerine ihtiyaç duyarsın. Yoksa tek olunca üzgün olursun hep, ben her daim mutluyum. Hayata bakışın, pozitif oluşun önemli.

0|0
    0|0
  • Sağlarsın ama nedense toplumun sistemine köleyiz. Yalnızlık huzurdur halbuki... Kimseye ihtiyaçın yok her şey içinde saklı

0|0
    0|0
  • İnsan olunun gözü aç ve doymuyor buna bende dahilim bir şey istiyorum alıyorum sonra daha iyisini istiyorum onu alıyorum sonra daha iyisini istiyorum bu böyle gidiyor ve maalesef çok yanlış bir şey. İnsan oğlu ne zamanki elindekiyle yetinmeyi bilirse o zaman mutlu olur.

0|0
    0|0
  • çünkü insanlar sosyal varlıklardır. bir kaplan tek başına mutludur, öyle yaşar ama insan toplumu oluşturur.

0|0
    0|0
  • çünkü insanlar birbirini tamamlar...

0|0
    0|0
  • aah eğleniyoor kendi başınaa ah neşesi yeter

0|0
    0|0
  • Ben kimseden medet ummam ki, mutlu olmak kolaydır bulurum bir bahane biri şart değil yani :)

0|0
    0|0
  • Sağlarız ya da en azından deneriz ki deniyorum

0|0
    0|0
  • Ah şu aşk olmasa kimseye selam dahi vermezdim de neyse gece gece günahlara isynalra girmiyim ya anasini satam :)

0|0
    0|0
    • 7gün

Sadece aşk mı sence... Annen baban akrabaların arkadaşların da illaki mutlu etmiştir. Bazen yaban biri bile mutlu edebiliyor.

• kendimizi başkalarına ihtiyaç duymadan bir yere kadar mutlu edebiliriz

0|0
    0|0
  • Bilmiyoruz. Kimse bilmiyor.

0|0
    0|0
  • çünkü tek başımıza mutlu olmayı beceremiyoruz...

0|0
    0|0
  • Kendi kendinede mutlu olmayi ogrenmeliyiz bence

0|0
    0|0
  • kendi kendime mutluyum

0|0
    0|0
Yükleniyor...