Kafa karışıklığı?

Bir insan karşımıza çıktı ve bir şekilde uzaklaştı bizden. Kaderimse yine karşılaşırız düşüncesi mi daha doğrudur yoksa kaderin önünü biraz açmak mı gerekir?

0|0
2|5

Erkekler Ne Diyor 5

• Kaderinse mutlaka bulur da afaki olur mucize olur. Adim atmak da kaderin bir tecellisidir. Adim attin diye de olacak diye bisey yok. Ama oylece bekleyip armut piş agzima düş demek de kaderin bir tecellisidir.
    Bu kader mevzusu o kadar uzun ve karisik ki anlatmasi gercekten zor. Anliyorum ama tam anlatmasi karisik biraz.

0|0
    0|0
    • 7gün

Yinede çok teşekkür ederim... :)

• adamın biri yoksullara yemek veren çadıra girmiş, sıra ile yemek dağıtılıyormuş. dağıtıcı bu adama yemek vermeyi unutmuş, buda öksürerek ses çıkarmış ve kendini belli etmiş.
    yemekten sonra konuşma yapan hoca kadere inanmaktan, kaderinizde bir şey yazılıysa eğer onun mutlaka size ulaşacağından bahsediyormuş. bizimkisi araya girerek "hocam öhö demeden yemek bile vermiyorlar" demiş.

0|0
    0|0
    • 7gün

Anladım... önünü açmak gerekir yani

• 7gün

mesela öğretmen bir öğrenciye "sen sınıfı geçemessin" der ve öğrenci sınıfı geçemez.
      öğretmen dediği içinmi öğrenci sınıfı geçemez? ... gibi
      herkesin kaderi kendi elindedir.
      suya girmezsen köpek balığı ısırmaz. bu kdr basit

• tutup kolundan gitme demek gerekir

0|0
    0|0
  • çaba olmazsa kader olmaz

0|0
    0|0
  • eger hosuma gitmişse onun gitmesini beklemem gider konusurum cunku sans belki tek seferlikti

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Senin çabalarına rağmen hala uzaklalıyorsa veya ulaşamıyorsan nasip kısmet diyip sabırla beklemen lazım. Olacağı varsa olur zaten.

0|0
    0|0
  • ilk önce çaba sarfetmek, olmuyorsa akışına bırakıp nasip demek en mantıklısı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...