Yerli-yersiz karşı olduğunuz bir fikre "saygı duymak" ne demek olabilir?

Saygı konusu insanlardır, fikirler değil. Fikirler değerlerdirme konusudur.

Peki o halde tavsip etmediğiniz bir fikre karşı saygılı olmak neden?

1|2
1|15

En İyi Erkek Görüşü

• Mantıksal normların içinde tartışma yürütebilen insana saygı gösteririm..

-Siyasi görüşü herkesin farklı olabilir. Ancak hırsız olduğu kanıtlanmış birine "sanki başkası çalmayacak" mantığıyla oy vermeye devam eden bir topluluğa saygı duymam.
    -Sırf kendisi inanıyor diye, inanmayan insanlara kötü insan muamelesi yapan dindarlara saygı duymam, aşağılarım.

demin birisi çok gerdi de tam üzerine açmışsınız konuyu daha 10 madde daha yazardım da frenliyeyim dedim kendimi

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 14

• "Fikirlerinize katılmıyorum ama fikirlerinizi özgürce söylemek özgürlüğünüzü sonuna dek savunacağım"
    ''Voltaire''

1|1
    0|0
  • Her zaman söylerim sevmiyorsanda saygı duy istemiyorsanda saygı duy tasvip etmiyorsanda saygı duy yahu saygı duyacak olsam benimserim zaten sevmediğimede istemediğimede tasvip etmediğimede saygı duymuyorum. Saygı duyulacak şey benim sevmediğimi sen seviyorsan senin sevgine saygı duyarım sevdiğine değil

1|0
    0|0
  • Bu milletin en büyük derdi düşüncelere değilde insana biat etmek oldu , insana biat etmek tek bir düşüncenin esiri olmak demektir , diktatorlüğü kabul etmek demektir, herkesin fikrine saygılı olacaksın , şahıslar gelir geçer ama fikirler ebedi kalır...

1|0
    0|0
  • mecburiyetten tıpkı benim gibi. ben başka yere görevlendirilme fikrine karşıydım ama piyango bugün bana vurdu ve bir aylığına görevlendirildim. ama neden beni seçtiler onda çok düşünceliyim

1|0
    0|0
  • Fikirler yanlış olabilir bunun bir eleştiri boyutu olmalı değilmi. Fikirlerin sahibine hakaret boyutuna gelmemeli

1|0
    0|0
    • 5gün

Tamam işte insana saygı, ama bu fikirlerine de saygı duymam gerektiği anlamina gelmemeli.

• 5gün

"sana katılmıyorum" ya da "ben böyle düşünüyorum " demek en iyisi. ya da onun tezlerini çürütmek gerekir. Sonuçta herkes en iyisini kendi bilir diye düşünür. Bildiklerinin yanlış olabileceğini düşünen kaç kişi var ki :))

• 5gün

Eminim yoktur ;)

• sunduğu fikre saygı değil aslında ordaki insana saygı... ama hani ota boka saygı duyuyorum diyenlere ben saygı duymuyorum :))

1|0
    0|0
  • Bu konuda ters düştük 😉
    Saygı sadece insanlara değil her şeye herkese duyulmalı tabi ki saygının baskın olduğu hatta başladığı yer
    İNSAN
    Fikirler duygular bunlar insandan sonra gelen alt başlıklar gibidir eğer insana saygın yoksa fikirlere inançlara saygın olmaz en temizi bende ben hiçbir şeyi bilmem öncelik herkese saygı sonra inandığın her şeyi Yok edip özgürleşmek insan bazen düşüncelerinin hatta inançlarının kölesi olabilir en iyisi inançsızlaşmak bana göre tabi

1|0
    0|0
  • fikirlere saygı duyulmaz. insanlara saygı duyulur. fikirler ya doğrudur ya yanlış. hatta belki aptalca belki salakça.

1|0
    0|0
  • Yaptiklari kesinlesmis bir hata ise saygi duymam.

1|0
    0|0
  • Saygı duymak evet onaylıyorum manasında değil.

1|0
    0|0
  • Ben saygı duymam ucu bana dokunuyorsa cezasını ceker

1|0
    0|0
  • yapıcak bişe yokda ondan. ne yapıcan yani? sen söyle

1|0
    0|0
  • Çok kurcaliyorsun:)

1|0
    0|0
  • Tartışılır elbet saygı duymak zorunda değil kimse