ÜLKEMİZ NEDEN CAHİL?

LÜTFEN, ÜŞENMEYİN OKUYUN..
Ped*fili, kadınlara tec*vüz, ens*st ilişkiler, baskılatma, özgürlüğü kısıtlama, bek*ret tartışmaları gibi kapalı zihniyet kültürüne ait bu unsurlar tam bi' cahil kesim örneği.
Hala sokakta siyasi görüşlerini rahatça söyleyemeyen insanlar var.
Eğitim sistemimiz diğer gelişmiş ülkelere nazaran daha geri ve ağır. Ezberci sistemi dayatmaya çalışıyorlar.
Kaç yıldır ingilizce dersi gören öğrencilerin ingilizce konuşamamasını bırakın bir kenara hala okuma yazma bilmeyen insanlar var.
Ev kiralarının dudak uçuklatacak kadarken ve işsizliğin fazla olduğu şu dönemlerde asgari ücret sadece 1300 Tl!
Kendi ülkemizin dünyaya yayılan tek bir buluşu yok, sadece hayatımızın merkezinde '' başkaları üretsin, biz kullanalım" anlayışı hakim.
Bir insanı iyi ve kötü diye ayırmamız gerekirken siyasi görüşler, mezhepler ve etnik kökenler bizi birbirimize düşürecek geçerli sebepler haline geldi.
İstatistiklere göre 6 insanımıza sadece 1 kitap düşüyormuş...
Ne olacak bizim bu ülkenin hali?

0|0
2|20

En İyi Erkek Görüşü

• Ayakta alkışladım, yüreğine sağlık. Neden mi? Pek çok sebebi var. bir kere yoz bir toplumuz

1|0
    0|0
    • 12gün

teşekkürler😊 sadece farkındalığı arttırmak istedim, maalesef hala ülkemizin durumunu çok iyi olduğunu düşünen insanlarla dolu her yer. Tozpembe görüyorlar ger yeri

En İyi Kız Görüşü

• insanlardan kaynaklı...
    kütüphaneler eskisine göre daha iyi illaki okunacak kitaplar var ama kimse gitmiyor. Sorsan kitaplar pahalı diyorlar. Sigaraya verdiğinle al kitap oku mesela

1|1
    0|1

Erkekler Ne Diyor 19

• İnsanları sadece iyi ve kötü olarak ayıran ve bunu her zaman savunan biri olarak tebrik ediyorum seni. :) Aslında herşey bizi yöneten insanları iyi seçmekle olacak ama yönetmeye talip olan kişilerde 'çürük elma' oldukları için halk gücünü göstermeli. Bunuda yapacak olan yine biz gençleriz tabii ki ama gençlikte popüler kültürün etkisi altında eziliyor. Mesela bu soruyu soran sende varsın bu ülkede, 'manken olabilir miyim' diye fiziğini göstermeye çalışanda. Genç erkeklerin hali daha fena zaten, o konuya hiç girmiyorum bile. Ülkenin durumu çok kötü ama bizim gibiler olduğu sürece her zaman umut var demektir.

1|0
    0|0
    • 12gün

Ben de bunu anlatmaya çalışıyorum bizim halkımızın potansiyeli çok fazla, istersek başarabiliriz, bu ülkeyi yönetecek olan insanların elinde bazı şeyler ama biz onlara bu isteklerimizi yansıtamıyoruz maalesef, onlarda da bilinç yok, hepsinde de bir koltuk sevdası anlamıyorum cidden... ayrıca fiziğimi göstermeye mi çalışıyormuşum yoksa yanlış mı anladım

• 12gün

Herşey bir süreçtir hayatta. Galileo dünya yuvarlak dediği an hemen inanan olmadı. Gerçekler; Önce inkar edilir, sonra kanıtlanır ve sonra da kabul edilir. Gerçeğin süreci budur. İşimiz zor.

• 12gün

Ya Adolf Hitler ne demişti; Bir gün gelecek, öldürmediğim her Yahudi için bana küfredeceksiniz. Öyle de oldu.. Eğer insanlar inanmak istemiyor ve fikirlerimiz yüzünden fazla tepki alıyorsak bu doğru yolda olduğumuzun işaretidir bence

• Ben sana sadece sunu diyeyim bu ulkede yasanmaz en kisa surede ben ingiltereye gidecegim herseyimi alip orada sifirdan guzel bir avrupa ve modern kulturlu kibar kurallari olan bir hayat

1|0
    0|0
  • şimdi ilk konularda haklısın , çocuk tacizi , kadına şiddet tecavüz genellikle okumayanların cahillerin yaptığı bak genellikle diyom şimdi biri gelip okuyanda yapıyoe diyecek ama okuyan bilinçli insanların toplumunda bu kadar olmaz onuda bilsinler :) bekaret tartışmasını anlamış değilim insanların bekaretinin bekçisi başkası olamaz , sanki bunu tartışanlar sütten çıkmış ak kaşık , siyasi görüş olayı sıkıntı şimdi bana sorarsan pkk yanlısı bir partiye mensubsa ve bunu dile getiriyorsa bencede suç , bu konu karışık biraz yani , aslında ağır değil sistemimiz sadece düzensiz , bakan ben olsam daha iyisini yaparım , ve devamı hep yöneticilerle alakalı şeyler , son bir şey , bir ülkede 550 tane ortalaması 60 yaşını aşmış insanların yönettiği ülkeden fazla gençlere ve çocuklara bişey bekleme :) yaşla ne alakası var diyenler olur , yaş ilerledikçe kafa yapısı değişiyor , eğer genç bir meclis olsa ilk eğitime el atardı emin olun :)

1|0
    0|0
    • 12gün

evet yöneticilerle alakalı olanlar da var yazdıklarımın arasında. aslında soruyu eksik yazmışım ' ülkemiz neden cahil ve fakir' olacaktı o.

• 12gün

ya gerçekten ülkem adına çok üzülüyorum, burayı çok seviyorum, ama sırf eğitim burda kötü diye buradan ayrılıp başka ülkeye yerleşme düşüncesi bana çok ağır geliyor

• 12gün

boşver ayrılma iyidir ülkem hernekadar bu durumda olsakda değişmem :)

• Sonumuz pek hayırlı ya benzemiyo zamlar tavan fiyatlar hep uçuk köle çalıştırır gibi personel çalıştırılıyor üretim devletin s. kind. e deyil üreten 10 lira kazanıyor devlet 20 lira vergiyle millete satıyor sence bu durumdan devlet umrunda mı ne uğraşacak maliyetiyle osuyla busuyla

1|0
    0|0
  • Eminim yurt disinda yasamamissiniz. Yurt disinda yasasaydiniz boyle konusmazdiniz. sunu soyleyebilirim Turkiye Kanadadan ileride ve birkac saha haric Amerikadanda ileride.

0|0
    1|2
    • 12gün

Yurtdışına gittim, ülkemizle kıyaslama yapacak olursak bizimki geride kalıyor bu acı gerçek maalesef. Ayrıca profilindeki Şeyh Şamil mi?

• 12gün

Yanlis cunku reklami imaji buyuk. Turkiyeye ziyarete gittigimde konu egitimden acilmisti ve bana idda ediyorlardi Amerikanin lise diplamasi Turkiyenin Universite diplomasina denkmis. Vay be ne bicim beynimizi yikamislar. Adamlar Aya bile gidemedi, gittik diye bizi kandirdilar. Oyleya 11 eylulde pentagona hic ucak dusmedigi halde bir ucakda pentagona dustu diye dunyayi kandirdilar. Iste medyanin guzu. Medya pustun elinde olunca.

• 12gün

Medyanin gucu

• Cehalet yeri gelir kişinin kendinden yeri gelir çevresinden ülkemizde yeteri derece yol gösterici yok ne neyin doğru neyin yanlış olduğu çoğu insana göre değişir veya bilemiyor ben dedemden böyle gördüm diyor ve hala bu mantık ülkenin çoğunda işliyor

1|0
    0|0
  • Sonumuz hüsran pisliğe boğulduk. Dediklerinin hepsi doğru.

1|0
    0|0
  • Üniversite bittiği an gidiyorum. İnsana insan değeri veren bir ülkeye gidip vatandaşlığına geçerim en kısa sürede. Umrumda değil.

1|0
    0|0
  • Büyük olasılıkla temeli yine geçim sıkıntısına temas ediyor. İnsanlar bahsettiğin gibi hayat pahalılığından ötürü hiçbir sosyal faliyette bulunamıyor kafa rahat olmadığından ötürüde okuma isteği oluşmuyor. Ben en büyük olumsuzluk etkeni olarak maddiyatı görüyorum

0|1
    0|0
    • 12gün

peki tecavüzü, pedofiliyi neye bağlayacaksın? insanlarımız bilinçsizler, farkındalıkları yok ne yazık ki... ama evet anlattıklarımın bazılarının maddiyatla da alakası var

• 12gün

Maddiyatından dolayı evlenemeyen kişiler, neticesinde asabileşip kafayı sıyıracak psikolojiye bürünüp bu tür yanlışlara yönelebilir. Tabi yine yüksek oranda tetikleyici olarak görüyorum, her durumu kötü olan insan yanlışların temelini oluşturur gibi bir düşüncem yok ki olamazda

• Sen bir şey bul o zaman. Sanki buldun da dur yapma mı dedik. Boş boş sizlanmaktan başka bir halt yediğiniz yok.

0|0
    1|0
    • 12gün

Ben buldum ama benim elimden bir birey olarak hiçbir şey gelmez, toplum olarak harekete geçmemiz lazım

• 12gün

@aizensousuke demek istedigim su; cogu insan maalesef hala durumumuzun farkinda degil, insanlar bilincsiz sorunlari herkes bilmiyor yani hala bunlari normal karsilayan var. millet bir uyansin da harekete gecirilir her turlu

• 10gün

denyo bana cahil demeden önce kendine bak ben espirisine yazdım denyo yazıyı hemen bir sey yaptığını zannetmeden önce aynaya bak

• Herkes kendi penceresinden baktikca bu sorunlar cozulemez. Hic kimse samimi degil

1|0
    0|0
  • Yöneticiler halkı iyi uyutuyot

1|0
    0|0
  • Bizimkiler değişmez ve gidişat iyi değil

1|0
    0|0
  • copy past mi

0|0
    0|0
    • 12gün

Ben yazdım tabikii, bunlar benim görüşlerim ki daha yazmadığım çok şey var..

• sosyalizm ve deizm dünyaya hakim olmalı yoksa böyle gider.

0|0
    0|1
  • Kadına tecavzun isyismarin sebebi yine kadinin ta kendisidir. Kendinizi obje olarak görmekten vazgeçin

0|0
    1|1
  • Senin gibilerden

0|0
    1|2
  • Ekonomi super ulkenin bir sorunu yok abartiyorsun 😌

0|0
    1|2
  • Sanki diğer ülkeler çok iyi kapital sistem paran kadar özgürlün var.

0|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...