Orta Asya ve köken hakkında?

Orta Asya kökenliyiz dakat dış görünüş olarak onlara benzemiyoruz. Daha çok Ortadoğululara ve Avrupalılara benziyoruz. Bence bunun nedeni çeveresel faktörler. Nasıl ki bir insan sürekli olarak başka bir insan ile birlikte olduğunda o iki insan birbirlerine benzemeye başlarlar, Türklere de öyle olmuş. Helenler, Kafkaslar, Araplar, Persler, Romanlar ile birlikte yaşamışlar ve bu nedenle onlara benzemeye başlamışlar. Sizce?

0|0
1|7

Erkekler Ne Diyor 7

• www.kamudannethaber.com/.../...kleri-inceliyor.jpg
    i.hurimg.com/.../56e2905f18c7736740d1cd96
    www.sonbisey.com/.../...distan-1464414-669x420.jpg
    www.sonbisey.com/.../...stan-hindistan-1464413.jpg
    Gördüğün üzre bunlarda orta asyada yaşayan Türkler. Üstelik Hunzaların yaşadığı bölge, yapısı gereği savaşın hemen hiç olmadığı bir bölge, yani başka halklarla pek karışmaları zor. Türk adı ırksal değil, toplumsal bir ad. Türk töresi, bir çok halkı bir araya getirerek bir millet oluşturan, ırksal özelliklerin çok ötesinde adeta bir millet ruhudur.

1|0
    0|0
  • surekli degisim halindesin göc ettigin ulkelerin insanlariyla iletisim halindesin
    haliyle goruntunde degisecek

0|0
    0|0
    • 11gün

Abi nasıl ya? Örneğin ben Amerikaya gitsem ve orada siyahilerle takılsam zamanla siyahi gibi mi olurum?

• 11gün

@qwerty1994 bir kişi tamamen beyaz olmaz
      ten rengi açılır
      300 400 yıldır yaşadıgı konusunda.. net bilgi var mı
      soy agacı nedir
      bunlar bilinmeyen denklemler
      ben genel yorum yaptım burada kitapta yazan okudugum..
      Beyaz tamamen siyah olmadıgı gibi siyahta tamamen beyaz olamaz
      ten rengi siyah beyaz gibi degilki
      binlerce tonu var bunun
      detaylı bilgi edinmek istiyorsan araştırmalısın bunu ben tamamen bu öyle ya da şu söyle diyecek bilgiye sahip degilim

• 11gün

Tabi yani mesela daha güneşli sıcak bir yere tatile gidince bronzlaşıyorsun. bunun gibi.

• Sen neden bu konuya bu kadar taktın. Dış görünüş değil iç önemli. Dış etkenler etkiliyor fakat genetik de değişiyor bu inkar edilemez

0|0
    0|0
    • 11gün

Dış etkenler genetiği mi değiştiriyor?

• 11gün

Tamamen olmasada etkiliyor sonra evliliklerde tamamen genetiği değiştiriyor. İklim farkı insanda ciltte değişime neden olabiliyor.

• Tabi mesemla ben Amerikadayken genelde siyahiler ile takıldım bu nedenle artık ben de siyahi sayılırım. Böyle saçma bir teori mi olur 😂 Köken olarak Lrtadoğululara ve Avrupalılara daha yakın olduğumuz için görünüş olarak onlara benziyoruz daha çok.

0|0
    0|0
  • Tabikide çevresel faktörler var , bunun yanında sürekli göç ettiğimiz için farklı etnik kökenlerle birbirimize karıştık asyalılara benzememiz imkansız bu yüzden

0|0
    0|0
    • 11gün

Ama yine de atalarımızın yüzde 70-80'i Orta Asyalıdır.

• 11gün

Katılıyorum

• 11gün

Artık çok asimile olmuşuz ve ülkeye giren Suriyeliler nedeniyle asimile olmaya devam edeceğiz gibi.

• Alakası yok, savaşlarda kadınlar ganimetten sayılınca bizler de karışmışız işte.

0|0
    0|0
    • 11gün

Herkes birbiriyle kardeşse nasıl sevişeniliyor, iğrenmiyoruz acaba.

• 11gün

@iştekuzukuzugeldim bizdeki geleneklere göre o :)... Genetik olarak siz düşmediğini biliyor musunuz? Göreceli kavramlar üzerinden bilimsel tartışma yapılmaz.

• 11gün

İddia eden sizsiniz, ispat külfeti de size ait. 7 kuşaktan sonra kardeşlik düşer dediniz, sebep? Gelenek. Bilimsel açıklaması var mı? Bilginiz yokmuş. Öyleyse hala hepimiz kardeş olabiliriz demektir bu. Kanıtı olan da söylesin öğrenelim.

• kızım sen niye sürekli bu soruyu soruyorsun?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• yine mi sen?

0|0
    0|0
Yükleniyor...