Bu ayet hakkında ne düşünüyorsunuz? Müslümanlar açıklasın :) ?

Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın yerin üzerine düşmesin diye göğü O tutuyor. Şüphesiz ki Allah, insanlara karşı çok esirgeyici, çok merhametlidir. (Hacc suresi/65. ayet)

Allah, gökleri gördüğünüz herhangi bir direk olmadan yükselten, sonra Arş’a kurulan, güneşi ve ayı buyruğu altına alandır. Bunların hepsi belli bir zamana kadar akıp gitmektedir. O, her işi (hakkıyla) düzenler, yürütür, âyetleri ayrı ayrı açıklar ki Rabbinize kavuşacağınıza kesin olarak inanasınız.(Rad suresi/2. ayet)(Diyanet işleri meali)

Göğü yere düşmesin diye direksiz tutuyor vs. Ayrıca yerdekileri ve denizde akıp gitmek için gemileri vermiş. Uçağın icat edilebileceği düşüncesi o zamanlar yokmuş sanırım ki unutmuşlar mı?

Merak ediyorum bu kadar çelişkili ayetler varken nasıl inanmamız bekleniyor? Bunun gibi binlercesi var.

Ne düşünüyorsunuz ayetler hakkında?

0|0
7|16

Erkekler Ne Diyor 16

• 1- Eminim bunu kendin bile araştırıp bulmadın sağdan soldan aldın
    2- Tesvir denen bir şey var okudunuz mu?
    3- Kuran-ı Kerim bir bütün olarka ele alınır, tamamen okudunuz mu?

şimdi boş yapyaın gece gece ziktorlupp gidin pilizzz :)

4|1
    0|0
    • 6gün

bu ayetlerin bütünlükle ne alakası var güldürmeyin

• 6gün

sayın soran şartlı ve at gözlüklü olarak yanı sıradan bir akepeli gibi davranacaksan sana bildiğimizi söylemenin hiç bir anlami yok

• 6gün

Efendim size ne desem boş okudunuz muda tamamen bütünlükle alakası olup olmadığını biliyorsunuz?

• Sen diyorsun ki ateistim harika bir yaradışın var Allah sana dünyadaki en ileri teknolojiyle ulaşamayacağın gözler vermiş hiç yorulmadan oldum bittim demeyen bir kalp vermiş yedigin herşeyi enerjiye çeviren bir vücuda sahipsin hiç bir teknolojiyle ulaşamayacağın bir beyne sahipsin ve daha sadece vucudunda bunlar gibi binlerce örnek dogada ise belki trilyonlarcası hepsi biz canlılar için ve sen hala ateistsin 😂

2|0
    0|0
    • 6gün

Bu yorumla binlerce ateisti güldürdün allah da seni güldürwsjakaksndksla

• 6gün

@niyetsizce ateist olmanı anlayabiliyorum çünkü düşünecek beynin yok 😉

• 6gün

Canım ya hemen hakaret de mi edermiş şuna bak. Söyleyecek zekice bir cümlesi olmayanlar haliyle kendilerini aşağılık hissedip bunu karşı tarafa yansıtıyor. Yazık.

• biri çıksa, akıp giden ufoları sizin emrinize verdim dese ne dicen? nerde ufo ya biz niye görmüyoz yalancı güzel kardeşim demicen mi? bilgisiz fikir arkadaşım doğar herkesin anlayacağı kapasitede söylemiş işte cahiliz insanız kusurluyuz.

her nasıl tabağı insan yaptı ama tabağın insanı kavrama anlama lüksü yoksa bizse Allah ı kavrayamayız.

1|1
    0|0
  • sana sadece Kuran'ı Kerim bir bütün olarak ele alınır demek istiyorum insanların aklını karıştırmayın. inancınız yoksa saygı duyarım ama bence bu şekilde yorumlamayin.

2|1
    0|0
  • simdi sayin arkadasim gogu tutuyor denmesinin mevzusu yagmurun karin bir anda ustumuze bosalmamasi ve ne guzeldir ki daha dunyanin yuvarlak oldugu bilinmeden ayin gunesin bir yorunge etrafinda yurudugunden bahsediyor. burda celiski değil mucize var. ben celiskili yeri anlamadim daa

2|1
    0|0
    • 6gün

güneşi ve ayı zaten akıp giden olarak görüyorlar havaya bakınca :D Ayrıca asıl görüngede olan dünya da var ama ondan bahsetmemiş akıp gider diye çünkü dünya sabit düz merkez sanılıyor :D

• 6gün

gunesi ve ayi akip giden olarak goruyorlarda her firsatta onlara tapmaktan neden kendolerini alikoyamiyordu insanlik? burda da soylenilen o bizim elimizde diyor dusunun ve bize inanin diyor 😊

• 6gün

neml 27 28 ayetleri arastirir misin rica ediyorum😊 bir ayetin nezaman indigine bide icinde ki icerigi bilmin nezaman bulduguna bak arastormak senin icon zor olmamali😊

• ayette diyor ki meselaa biz yarattık şimdi Allahın haşa gücü yetmiyor mu da başka şeyden meleklerden yardım alıyor. Hayır burada verilmek istenen msja bakacaksın. Kuran ayetlerinde bu şekilde kendince çelişki çok bulursun ne anlatmak istediğini anlarsan o zaman çelişkide olmadığını da anlarsın emin ol

0|0
    0|0
  • icat edilen herşey Kuran da yazacak diye bişey mi var envanter defteri değil bu , 5 yaşındaki kuzenim Allah varsa niye bana görünmüyor diyor , çocuk tabi o , ama benim anlamadığım bu ateistler neden çocuk gibi davranıyor; banane banane inanmıcam işte... inanma arkadaşım İslamda zorlama yok zaten

0|0
    0|0
  • din bir insanın uydurmasıdır bilimsel düşünce gelişmeye devam ettikce azalarak bitecek Şu an islamın ortaçağını yaşıyoruz gelecekte hristiyanlık gibi sembolik olacak

0|0
    3|1
  • Çok farklı bir bakış açın var çelişki olarak neyi gördüğünü biraz daha açık anlatırsan belki ona karşılık bir fikrim olur

1|0
    0|0
  • Her önüne gelen ayet yorumlamasın diye gönderildi o prygamberler

1|0
    0|0
  • din ve siyaset fakir ve zenginleri ayirmak icin bir cizgidir. fakirler din ve siyasetin altinda sekillenir zenginler sekil verendir

0|1
    1|0
  • uçakla göğün durması ne alaka ki? belli bir düzen var yaratıldı diyor işte.

0|0
    0|0
  • Aferim sana helal nasılda yakaladın çelişkiyi asırlık dini çöktürdün tebrikler jack 😏😏

1|0
    0|0
  • inanma kızım bak sen keyfine yaa :D

0|0
    0|0
  • Gayet güzel ayetler. Farklı bir düşüncem yok

0|0
    0|0
  • allah c. c birseyi unutmaz unutsa seni unuturdu emin ol neden diceksin rizkini veriyo ;)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Bazı ayetlerin üstü kapalıdır açık açık herşeyi önümüze sermez o ayette öyle yazıyor diye düşünme yorumlamaya calis aklını kullan Allah göğü tutuyor cumlesindeki tutmak bizim birşeyleri tuttuğumuz gibi değil yağmurlar karlar bir anda bosalmiyor bu bir rastgele birsey mi yoksa Allahın elinde olan birsey mi ayırt etmek lazım

0|0
    0|0
    • 6gün

Böylece biz Kur’an’ı apaçık âyetler hâlinde indirdik. Şüphesiz Allah, dilediğini doğru yola iletir. (Hacc suresi/16. ayet)

Bu ayeti inkar mı ediyorsun? Komiksiniz gerçekten ya kuranı çokkez okumuş insanlarız biz. Siz asıl inandıgınız kitabı okumamışsınız.

• 6gün

nickiz hatun butur soruyu soran ateist arkadaslara birsey anlatmak istiyorsan bilgili olucaksin nedenmi cunku onlar okuyo ve senden iyi biliyo ondan ona ne anlatsan anlamaz

• 2:120 - Sen onların milletlerine tabi olmadıkça ne yahudiler, ne de hıristiyanlar senden asla hoşnud ve razı olmayacaklar. De ki, gerçekten de Allah'ın hidayeti, hidayetin ta kendisidir. Şânım hakkı için, sana vahiyle gelen bu kadar bilgiden sonra, kalkıp da onların arzu ve heveslerine uyacak olursan, sana Allah'dan ne bir dost bulunur, ne de bir yardım

0|0
    0|0
    • 6gün

5:57 - Ey iman edenler! Sizden önce kendilerine kitap verilmiş olanlardan ve kâfirlerden, dininizi alay ve eğlence konusu yapanları dost edinmeyin. Eğer (gerçekten) iman ediyorsanız, Allah'dan gereğince korkun

• Celiskiyi anlamadim ben bahseder misin?

0|1
    0|0
  • Celiski ne

2|2
    0|0
    • 6gün

onunda haberi yok sadece yazmis celiskiyi ogrenemedi henuz donecek kesin bilgi

• sen musluman degilmisin. muslumanlar aciklasin yazmissin

0|0
    0|0
    • 6gün

degilim o kadar çok çelişkili ayet var iken inanmak için ayetleri eğip büküp zorla kendini inandırmak gerekiyor

• 6gün

senin tercihin. insaalah musluman olursun... sadece sana su kadar soyliyim bu kadar celiski dedigini gercek din alimlerinden dinledin mi? cubbeli hoca gibi. benim ilmim bumun icin yetrsiz cunki ama ins dogru yolu bulursun kardesm

• Bunun gibi çok var evet. Sonra kafayı yemek muhtemel

0|0
    0|0
  • eğer dinde mantık ararsan zaten büyük bir boşluğa düşersin.

2|1
    1|0
    • 6gün

yok artik daha neler. bazi noktalarda mantik aranmazzz bizim dinimiz mantik dinidir. arkadasimmm kendine gel✋✋ ornek Allahin fiziki ozelliklerinde mnatik aranmaz cunku mantihimiz onun ne kadar guzel olacagini dusumemez

• 6gün

yok zaten ben mantıksız anlamda söylemedim hayal gücümüzün bile ulaşamayacağı noktalar var ama bunu eşeleyen insanda çok eşeledikleri yerden kendi kafalarına göre birşeyler çıkarıp uyduruyorlar o yüzden o noktalarda mantık aramayı tercih etmiyorum. yoksa mantıklı çoğu şey var hayata dair binlerce sene öncesinde yazılmış fakat günümüzde bilim adamlarının onun bunun araştırıp sonuç bulamadıkları şeylerin tüm cevaplafı kuranda yazıyor.

• 6gün

Çok açıklayıcı oldu yanlış anlamışız seni bizim hatamız kendi adıma özür diliyorum

Yükleniyor...