Üni. ing hazırlığı geçince çevrem çok zayıf kaldı, ne yapmam lazım?

üniversitede ing. hazırlığı geçince gerçekten çok yalnız kaldım ya. çok samimi arkadaşlıklar edinemiyorum ne kızlarla ne erkeklerle ki bölümde zaten kız sayısı çok az. millet hep hazırlıktan arkadaşlarıyla takılıyor. bölümde çok kişi olunca samimi ortam zaten olmuyor. ne yapmam lazım? not : amacım sevgili yapmak değil.

0|0
1|2

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Hazırlığı geçmek derken herhalde hiç okumadan atlatmayı kastettin. Eğer öyleyse ben de o durumdaydım ve özellikle bu yaz benzer konular açan kişilere önemli tavsiyelerde bulunmuştum. Öncelikle hazırlık okumamışsın diye düşünüyor ve artık geçmiş. Çünkü liseden sonra hazırlık sınıf kavramının olabileceği son yer. Daha sonra tanımadığın insanlarla koca 100-150 kişilik amfilerde ders alıyorsun. Herhangi birini tanımak, kaynaşmak oldukça zor oluyor. Sana çok klişe olan git öğrenci kulüplerine katıl bilmemne yap demeyeceğim. Onun yerine kendinde olumlu yönde değişiklik yap. Kendin olmaktan çık demiyorum. Mesela daha güler yüzlü ol, biraz daha dışa dönük ol, yanındakiyle muhabbet açmaya çalış, saçma da olsa karşıdaki yanlış düşünebilir diye de düşünsen biraz daha özel sorular sor aranızdaki samimiyet artsın. Bu şekilde çevreni genişletebilirsin. Sonra arkadaşının arkadaşı vs. derken bir bakmışsın çokça kişi tanıyorsun.

0|0
    0|0
  • hangi uni?

0|0
    0|0
    • 6gün

universite bitti mi cogu birbirini arayip sormaz

• 6gün

öylede yeni başladım 4 yıl bomboş takılmaktan korkuyorum. üniversite yıllarıda boş geçerse geriye ne kalıcak ki

Yükleniyor...