Etnik köken, cinsel tercih, siyasi parti gibi kavramlar neden sizin için birini sevme veya nefret etme sebebidir?

sürekli genellemelere tabi tutuluyor ve sınıflara ayrılıyoruz ve bu sınıflar arasında bir kin oluşuyor neden kişiyi bireysel değerlendirmek yerine bu kavramlarla onun hakkında sabit görüşlü oluyoruz?

0|0
1|4

Kızlar Ne Diyor 1

• cinsel tercihi için kimseyi yargılamam. saygı duyarım aksine. etnik kökeni de pek mühim değil. ama siyasi ideolojilerine kör kütük bir şekilde bağlıysa, sürekli siyasetten konuşuyorsa sıkıcı bulur sevmem.

0|0
    0|0
    • 8gün

onunla iletişime geçtikten sonra tabi onun hakkındaki fikrin oluşur ona bişey demiyorum. Kastettiğim bu ülkede hiç tanımadığı birine sırf kürt, arap, gey ya da mhp li diye ölümüne nefret edebiliyor

• 8gün

boş adam işi bunlar. daha evrilememiş insandır. ciddiye alma.

• 8gün

benim rahatsız olduğum bu nefretten bahsederken rahat olmaları

Erkekler Ne Diyor 4

• insanların hassas olduğu konulardır çünkü.. misal koyu kızıl komunistleri , gayleri ve malum bir etnik kökeni sevmek zorunda mıyım? birileri dini bile reddeder, silahla yönetir, sistem için halkı ezer... birisi doğaya aykırıdır, adam gibi durmazlar ve lanetlenmiş bir fiili yapmaktadırlar.. ve daha tiksindirici bir şey yoktur herhalde. normal insanlara sarkarlar şrfszler bir de.. tiksindirici .. diğeri , benim insanımı öldürmektedir, öldürmüyorsa da perde arkasında , öldürenlere alkış tutmaktadır.. sonra bir de utanmadan, benim etnik kökenim budur diye sağda solda bağırır durur.. ne pişkinlik ya :D ve ben bunları sevmek zorunda mıyım? adam olanı kim sevmemiş? ve evet , sabit görüşlerim var.. ve değiştirmeyeceğim de.

0|0
    0|0
    • 8gün

hadi siyasi parti kabul edilebilir. ama tanımadığın birinin alkış tutup tutmadığını nerden bilebilirsin? ve doğada bir çok canlıda eşcinsellik görülüyor dağallıktan kastın buysa

• 8gün

sulanmak diyorsunda tecavüz olaylarının çoğu heterolarda görülüyor ve herkes islam kültürüne göre yaşamıyor ki kaldı ki devletimizde bir islam ülkesi değil. kimse senden onlara sevgi beslemeni beklemiyor ama sokak ortasında kıstırıp saldırmkata kabul edilebilir bişey mi?

• 8gün

sokakta saldırmak kabul edilemez tabi ki.

• cinsel tercih diye bir şey yoktur bu liberal amerikanın kapitalist emperyalist düşüncenin enjekte ettigi bişeydir cinsel tercih kısaca burjuva özentiligi ve hödüklügür yani sonuna kadar buna karşı olamkla beraber etnik köken siyasi parti benim için kesinlikle nefret sebebi degildir ırkçı olmadıgı sürece

0|0
    0|0
  • tabi kide sevme nefret etme sebebidir çünkü görüşler çok farklıdır hatta zıttır bir komunıstle bir sofinin bir araya gelmesi birbirini sevmesi beklenemez görüşe terstir
    yazarında dediği gibi : ''geri kalanları önemsememek evrimsel bir zorunluluktur''

0|0
    0|0
    • 8gün

ben daha çok türkiyede genel siyasi parti taraftarları arasındaki gerilimden bahsediyorum AKP-CHP-MHP-HDP gibi

• 8gün

yine aynı şey geçerli bir hdp li ile mhp li aynı safta olabilir mi?

• normalde değildir, ama bahsettiğin konular üzerine konuşurken salak salak bahaneler bulup haklı çıkmaya çalışıyorsa sevmesemde olur

0|0
    0|0
    • 8gün

onunla iletişime geçtikten sonra tabi onun hakkındaki fikrin oluşur ona bişey demiyorum. Kastettiğim bu ülkede hiç tanımadığı birine sırf kürt, arap, gey ya da mhp li diye ölümüne nefret edebiliyor

• 8gün

da böyle insanları sen neden önemsiyorsun

• 8gün

çünkü azımsanamıyacak kadar fazlalar ve daha kötüsü bu nefretlerini rahatça belirtecek kadar özgürler

Yükleniyor...