Türkler Kılıç Zoruyla mı Müslüman oldu?

0|1
1|10

Kızlar Ne Diyor 1

• böyle bir rivayet var doğruluğunu bilmiyorum ama bana mümkün gibi geliyor.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• asimilasyon programının bir parçası olan bir iddia.. Türkler kansız bıçaksız müslüman olmuş bir toplumdur. Bu böyle biline.. inanmayın böyle saçmalıklara..

0|1
    0|0
  • Hayır

0|1
    0|0
  • Dinde zorlama yoktur bu kuranda geçer öyle bişey olduysa bile onu yapan müslüman değildir. Çünkü ayeti inkar eden dinden çıkar. Ve kılıç la silahla dille söylemekle müslüman olunmaz. Kalpten inanmak gerekir

0|1
    0|0
  • aa öyle demeyin ya ayip ediyorsunuz

0|1
    0|0
  • Her nereden öğrendiyseniz. Bilmelisiniz ki, bu söylemin taa arkasında Türk İslam düşmanları var. Bizi asimile etmek sonra dinden soyutlamak ve ardından İslam a düşman etme politikaları var. Nasıl inanıyorsunuz, anlayamiyorum yaa gerçekten aglasam mi gulsemmi durumu oluştu. İslâm öncesi tarihi günümüze kadar İnceleyelim. Türklere hiç bir Topluluk bırakın kılıcı ne zorluk aklınıza gelirse gelsin, zorla birşey yaptırabilen ya da birşeyi kabul ettirebilen olmuş mu? Anlamaniz için bu bile yeter.

0|0
    0|0
  • Kesinlikle hayir.. Turkler kendi sinirlarinda guzel guzel yasarken dine ihtiyaclari oldugunu gorduler ve Araplardan kendilerini musluman yapmalarini istediler. Araplarda ordularini gonderip Turklerin killarina ve mallarina zarar vermeden musluman yaptilar. Daha sonra Araplar ve Turkler toplu halde mutlu mesut yuzyilarca ibadet ettiler.

0|0
    0|0
  • Türkler kılıç zoruyla müslüman oldu, Araplar Semerkant ı basıp 100 bin Türk ü öldürdüler, sırf musluman olmadılar diye, daha sonra Cengiz Han ve Torunu Hülagü Han Binlerce soysuz arap i keserek intikamimizi almıştır, açın gerçek tarihi okuyun

0|0
    0|1
  • müslüman değilim ama türkler ne kılıç zoruyla nede istekli bir şekilde müslüman olmuşlardır. Nereden mi biliyorum çünkü türk milleti asidir hiçbirşekilde farklı milletlerin asimilesi altına doğrudan girmezler.

0|0
    0|0
  • Evet

0|0
    0|0
  • bunlara inanmıyorum. En azından benim bildiğim farklı, bunu da araştıracam.
    Bir de şöyle bişey var biz Osmanlı devrinde bunlara hükmettik ve yapılan kötülükler asla unutulmaz, sence acdadımız bunların hesabını sormaz mıydı?

0|1
    0|0
    • 10gün

Bir şeyin doğruluğu veya yanlışlığı senin inanıp inanmamana göre değişmez. Tarihte bir şey varsa vardır yoksa yoktur bunun ötesi yok. Tarih mebin verdiği kitaplardan öğrenilmiyor. Dünyaca ünlü tarihçilerin kitaplarını okumak gerek.

• 10gün

Doğru söylüyorsun fakat gerçekleri saptıran çok tarihçi var.
      Geçen tv de izledim bazı tartışmalarını ve cidden şunu düşündüm, bunların tv karşısında ne işleri var. İnanmak inanmamak bana kalmış ve inanmamakla çok haklıyım, çünkü tonla saptırma var. Tarihte birşey vardır, ya da yoktur demişsin. Yani olmadığı halde olmuş gibi gösterilen bir çok şey bula bilirsin. 1915 katlıyamı, misal yoktu, fakat bir çok ülkeden varmış gösterildi!!!

Yükleniyor...