Kapat

Aileden habersiz yapılan dini nikahlar hakkında ne düşünüyorsunuz?, Sizce yapılabilecek bir şey mi?

Arkadaşlar soru gayet açık ama ben yinede size açıklayayim. Okuyorsunuz ve okulunuzun bitmesine birkaç yıl var. sevdiğiniz tanıdığınızı düşündüğünüz adam gibi adam birisi var ve sizinle evlenmek istiyor ama bunun okul okurken gerçekleştirebileceğinizi söylüyorsunuz. ailenizin zin vermeyeceğini ve de ilk çocuk olduğunuz için buna cesaretiniz olmadığını söylüyorsunuz ama onunla yaşadığınız şeyler haram olduğu için vicdanınız rahat olmuyor ve aileden n habersiz dini nikaha mecbur kalıyorsunuz. ne yapardınız? Sizce bu geçerli mi? etik mi? dini boyutu ne? (İslamda olan mehir de alacaksiniz)

0|1
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Ailenden habersiz yapabileceklerin seni vicdan olarak rahatsız etmiyor mu? Sorduğum bu soruyu yanlış anlama her ne yaparsan seni vicdanın rahat bırakmayacaksa, yapman gereken yine sana yakın olan büyüklerin fikrini almak olacaktır çünkü; vicdanın tatmin olduğu yerde iradenin ağırlığı ortaya çıkar ve çevrende iradeyi aramaya başlarsın, güvenli ve sağlıklı iradeyi bulabileceğin yerde yine kendi ailenin iradesidir.

0|0
    0|0
    • peki vicdanım surekli günaha gryosun diyor ve de sabredemyom sence ne yapmalıyım

En İyi Kız Görüşü

• Aile rizasi olmadan dini boyutta bir anlami olucagini sanmiyorum. Emeksiz olucak seyler degil bunlar. Kendinizi tutucaksiniz

1|0
    0|0
Sponsorlu

Erkekler Ne Diyor 2

• Şafilerde baba rızası yoksa nikah geçersizdir

0|0
    0|0
  • Geçersiz

1|0
    0|0
Sponsorlu

Kızlar Ne Diyor 2

• Coook cok yalnis... dini nikaha mecbur falan degilsiniz. biraz iradeli olun. evlenene kadar yillarca kendini tutan onlarca insan var. Günaha girmeyelim diyorsunuz ama ailenizi kandiriyorsunuz. bu günah degil mi? Ayrica dini nikah resmi nikah olmadan bos. Seni bir gün sevmiyorum der, cekip gider. Üzülen sen olursun. Sakiiin o öyle biri deme, gelecekte basiniza ne gelir bilemezsin

0|0
    0|0
    • yapacagimdan değilde toplumda böyle çok var üni de filan o sebebten soruyom bakış acinz ne dye

• O unidekilerin istismar bildigin. Umarim böyle bir hayati yapmazsin

• bence dini boyut altında kadından faydalanmak ya da iki tarafından brbrnden faydalanması

• Allah kahretsin sizin gibileri. ... ülkenin her yeri zina kokuyor sizin gibiler yüzünden. ...

0|0
    0|0
    • ya sana ne? benim yaptığım seksten

• iftira attiysam bnde Özür dilerim

• önemli değil kardeşim 😊😊

Yükleniyor...