Savaşlarda Kadın Olmak?

Savaşlarda neden hep tecavüz yaşanır?
Türkiye'ye yapılacak olası bir işgalde tecavüzler yaşanır mı? Bu konuyla ilgili film ya da diziler biliyor musunuz?

0|0
3|11

Erkekler Ne Diyor 11

• normal gündelik hayatta her gün kaç kiz tecavüze uğruyor. isgallerde daha da artıyor tabi. bak fransaya yarisi siyahi amerikaya yarisi siyahi neden

0|0
    0|0
  • ee tabi ki yaşanır. tecavüzü bir silah olarak kullanırlar hep. barış zamanı da var gerçi. erkekler olduğu sürece aslında size rahat yok. her fırsatta tecavüz maalesef.

0|0
    0|0
  • Erkek olmaktan daha iyidir.

0|0
    0|0
  • Evet, yaşanır. Savaşın en kötü yanı da budur.

0|0
    0|0
  • Evet genelde bu durumlarda kazanan tarafın işgal ettiği topraklarda kadınları ve genç kızları savaş ganimeti olarak görürler sebep budur .

0|0
    0|0
  • Kadın olmak zor iştir bir aileyi birlikte tutmak ama maalesef en çok ezilenlerde siz bayanlar kadınlar oluyorsunuz tekrardan maalesef eğer bir savaş olursa köle olabiliriz erkeklerde kadınlarda

0|0
    0|0
  • Günün sorusu olmalı

0|0
    0|0
  • o zaman savaşmayı öğreniceksin

0|0
    0|0
  • hayat güzeldir

0|0
    0|0
  • Öyle bir film ya da dizi yok.

0|0
    0|0
  • Önce ki savaşları ele alırsak sebebi belli (kölelik , cariyelik vb gibi şeylerin etkisi var. Orda ki kişilere ganimet gözüyle bakılıyor , yağmalar filan oluyor.) Birde savaş psikolojisi var. Adamlar ölüyor bildiğin , birinin makatına kılıç giriyor diğerinin boynu kesiliyor filan. Bunlar tecavüzü meşrulaştırmaz kesinlikle ama o devirlerde yaşananları anlaşılabilir kılabilir bir nevi.

Son savaşlarda ise o kadar tecavüz vakası yaşanmıyor. Daha doğrusu büyük devletlerin girdiği savaşlarda tecavüz vakaları geçmişte ki kadar çok sık yaşanan bir şey değil. Zaten savaş hukuku diye bir şey var ama işte , o durumda ne kadar uyulur. Tamamen şansa bala.

0|0
    0|0
    • 13gün

Srebrenitsa Katliamı, Rusya'in Cecenistan'a saldirmasi, Amerika'nin Irak'i isgali, Suriye'de yasananlar... Ben eminim ki olasi bir isgal altinda tekrar ayni olaylar yasanacak. Ama umarim olmaz.

• 13gün

Dedigim olaylarda yasananlara bakmani oneririm.

• 13gün

Biliyorum. Lakin olay olay bir savaşta ki olayları incelemek imkansıza yakın bir olay.
      Benim dediğim ise farklı birşey. Zaten şu cevabınla duygusal olarak düşündüğünü belirtiyorsun. Neyse cevap verme hatasına düşen benim. İyi günler.

Kızlar Ne Diyor 3

• savaşta kadın olup esir düşmek kadar iğrenç bişey olamaz bence. Ahh bide çocuklar onlar için çok üzülüyorum

0|1
    0|1
  • Kaplumbağalarda uçar.

0|0
    0|0
  • Artık savaşlar kılıç silahla olmayacak son savaş ve çağımızın teknolojisi nedeniyle nükleer silahı füzeleri olan ülkeler ön planda savasicaklar

0|0
    0|0
    • 13gün

Yani demem o ki askerler artık savaşlarda pek kullanılmayacak bile

• 13gün

Gercekten boyle mi dusunuyorsun?20. yy in sonunda yasanmis katliam ve savaslara ne demeli? Hemde Avrupa nin gobeginde?

Yükleniyor...