Mehmet Akif'in bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz? Katılıyor musunuz?

Mehmet Akif'in bu sözü hakkında ne düşünüyorsunuz?Katılıyor musunuz?

• Evet, katılıyorum çünkü...
    50% (5)89% (8)68% (13)Oy Ver
  • Hayır, katılmıyorum çünkü...
    50% (5)11% (1)32% (6)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

Kızlar Ne Diyor 2

• Mehmet Akif Ersoy'u çok severim. Bu adamın döneme kıyasla muazzam tespitleri, yozlaşmaya karşı içten bir isyanı ve kendi çapında da olsa büyük çabaları vardır.

Milliyetçi olmama rağmen de esasen milliyetçilik fikrinin kendisinden çok hoşanmıyorum. Bunu böl ve yönet politikası olarak görürüm. Ama milliyetçilik salt bu değil. Dil, kültür, duygu birliğidir aslında. ben bugün türkçe konuşuyorum, en çok türk edebiyatını okurken keyif alıyorum, türk kültürü ile büyüdüm ve sevdiklerim türk. Milliyetçilik salt bu değil midir?

Bunu sağlayan hristiyan türk, bunu sağlamayan müslüman bir yabancıdan benim için daha değerlidir. Milliyetçilik esasen budur. O yüzden Mehmet Akif'in bölücülük anlamındaki uyarısına katılsam da milli değerleri hiçe sayıp salt dine odaklanmamızı desteklemiyorum. Zira dünya çapında artan bir dinsizlik de var. Ortak dil, kültür, anlayış vs din kavramından daha birleştirici bugünlerde.

2|2
    0|0
    • 10gün

Evet. Esas birleştirici unsur milliyet olmasaydı bugün ismimiz Türkiye değil başka bir şey olurdu. Bu durum her ülke için geçerli.

• 10gün

İşte böyle akıllı cihanşûmul bir gençlik lazım bize. Aferin kardeş☺

• Evet, katılıyorum

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• yorum yapmayacağım zaten dizelerde çok güzel anlatılmış aslında söylenmek istenen anlayan anlamıştır.

Ey koca şark! Ey ebedi meskenet!
    Sen de kımıldanmaya bir niyet et.
    Korkuyorum, Garbın elinden yarın,
    Kalmayacak çekmediğin melanet...

0|1
    0|0
  • sonuna kadar hemde :D

0|1
    0|0
  • Katilmamak mumkun degil

0|1
    0|0
  • İslam birliğini savunması güzel amma ırklar kalmayacak sözü hoşuma gitmedi. zaten aykırı fikirli bir adam tüm müslümanları temsil etmiyor.

0|1
    0|0
    • 11gün

tüm ırklardan bahsetmiyor zaten araplık ve türklükten bahsediyor sadece ikiside tarihe karışacak diyor böyle giderse açın gözünüzü diyor.

• 11gün

@Solgörmeyiş güneş batıdan doğuş doğudan batmaya başladıktan sonra bile uzun bir zaman olacağı söylenir bu süre ne kadardır bilemem 1000 sene gibi bir zamandan bahsedildiğini okumuştum daha nice büyük alametler var şu anda zaten küçükleri gerçekleşiyor anne babaya saygısızlık, itaatsizlik, erkeklerin kadın kadınların erkek gibi davranması ve olması yani gerçek manada o şekilde hal ve hareketlerde olmaktan bahsediyorum. iyiliklerden ziyade kötülüklerini, azgınlıkların daha ön planda olması savaşların çıkması vs bunlar küçük olanlar büyükleri görmeyelim bence hiç.

• 11gün

zaman çok hızlı akıyor bilemiyorum

• yazdıgı mili mars dısındakiler pek hosuma gitmiyor

0|1
    0|1
Yükleniyor...