Sizce psikyatrik bir rahatsızlığım mı var?

ben içine kapanık, az arkadaşı olan, sürekli araştıran büyük idealleri olan biriyim. beni tanıyan insanlar çok kültürlü olduğumu söylüyorlar, sanırım biraz da soğuk duruyorum. istemeden insanları eziyorum (bilgi olarak) yapmak istemiyorum ama engelleyemiyorum. insanlar beni anlamıyor, anlattığım şeyleri arkadaşlarım bile nezaketen dinliyor. bir şey anlattığımda mutlaka açıklama yapmak zorunda kalıyorum çünkü bilmiyorlar. insanların genelde yaptığı bana bakıp sen bu kadar şeyi nasıl biliyorsun demek oluyor. insanlara tahammül etmekte zorlanıyorum
ve içeriden bakarsak, özgüvenim var gibi görünen ama olmayan, kendini beğenmeyen sürekli sorun bulan, hayali arkadaşları olan biriyim. hayali arkadaşlarım ben eve girene kadar yok. onları hayal ediyorum, görmüyorum. birlikte sohbet ediyoruz gülüyoruz falan. ve onları hayal ederken müzik eşliğinde hızlıca yürüyorum odada. çocukluğumdan beri var bu. hatta bazı şeyleri gerçekmiş gibi insanlara anlattığım da oldu. uyku düzenim yok sebepsiz yere uyanıp duruyorum. sürekli depresifim, kendimi yalnız hissediyorum. dün bir arkadaşıma vurdum o istemişti ama şaka olarak ona sert bir şekilde vurdum ve bu çok iyi hissettirdi. sonra baya güldüm. on sekizimdeyim. insanlarla iletişim kuramıyorum rahatça. odaklanma sorunum var. dün bir arkadaşım sen bunca şeye nasıl hiç gülmüyorsun diye sordu. kendimi insanlardan soyutluyorum
. doktora gitmeli miyim?

0|0
14|6

Erkekler Ne Diyor 6

• İnsanlarla konuşmuyorsun diye kimse sana anormal diyemez.
    Ayrıca birini arkadaş olarak belirlemek için onu beyninde benimsersin bu benim arkadaşım diye. Yani vucüdü olmayan ama beyninin içinde olan arkadaşların olabilir ama depresif olman iyi değil

1|0
    0|0
    • 9gün

bu yaz bir depresyon geçirdim. kurtuldum diye düşünmüştüm ağlamam kesilince ama o ruh hali gitmedi. hissizleştim

• 9gün

Antidepresan alman gerekebilir. Çünkü duyguların ve hislerin olmadan neyi doğru neyi yanlış yaptığını anlayamazsın çevrene ve sevdiklerine zarar verirsin

• 9gün

haklı olabilirsin

• Kardeşim konusalım senınle bende senın gibiyim

0|0
    0|0
  • Gitmelisin. Hayali arkadaşa kadar her şey normaldi. Sadist olabilirsin ayrica..

0|0
    0|0
    • 9gün

konuşmak derken. dışımdan konuşmuyorum beynimde hayal ediyorum ama gülüyorum kendi kendime falan. sadist olabileceğimi ne düşündürdü sana?

• 9gün

ailende böyle bir travma geçiren var mi? annen baban?

• 9gün

yok. ama bildiğim kadarıyla bir şizofren var bipolar da olabilir

• sorun varsa sorular ortaya çıkıyor ve cevaplar belki bu sayede araştırıp öğreniyorsun bişeyleri

0|0
    0|0
    • 9gün

tam olarak bu aslında. araştırdığım bir şey hakkında onlarla tartışıyorum mesela. tartışırken daha iyi kavrıyorum araştırdığım şeyi

• 5gün

soyutlanmak nasıl oluyor

• 5gün

birden garip hissediyorum. odaklanmam gidiyor ve kendimi bulunduğum yerde tek başımaymış gibi hissediyorum

• benim de öyle

0|0
    0|0
  • Psikiyatriye git derim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Sendeki ozelliklerin cogu bende de var sanirim :) Senin gibi insanlara az rastlanir. Ben sirf kendimi degistirmemek icin psikiyatriste gitmedim bence sende gitme. İnsanlarin senin hakknda dusundukleri hic umrunda olmasin. Farkliliginla ovun. Elinde 24 saat telefon face instagramda takilan insanlar gibi olmamanla ovun. Zaten liseliysen ve andolu lisesinde okuyorsan benim gibi insanlarin yuzde 99 uyla anlasamazsin. Yani isin ozu degismemek icin direnmeni tavsiye ederim :) Tabi baskasi olsa sana siddetle tedavi olmani tavsiye ederdi. Belki de dogru olan budur bilemiyorum.

1|0
    0|0
  • Herkesin böyle çıkmaz dönemi kendini yalnız hissettiğin zamanlar olur ama seninki söylediğin gibi psikopatlık derecesinde. Doktora gitmelisin ve buraya yazdıklarından daha fazlasını özellikle hayali insanlarını ve arkadaşına vurduğunda güldüğünü söylemesin ama sürekli olarak aksatmadan git. Kafandaki bu tarz düşünceler ilerleyen zamanda içinden çıkmaz bir hal alır ve iyiden iyiye kötü olursun. Bu yüzden bir an önce git. Arkadaş konusunda boşver. Kim seninle arkadaş olurmuş kimle takılıyım geziyim deme. Onlar senin yanına gelsin sen gitme kimsenin yanına hiç ezme kendini. Kendine iyi davran.

0|0
    0|0
  • Demekki sen soğuk bir karaktersin

0|0
    0|0
    • 9gün

bunu açar mısın? sadece soğuk muyum yani sorun yok mu? normal miyim sence?

• Sen bensin gel sarilak

0|0
    0|0
    • 9gün

neredesin gel sarılalım :(

• 9gün

depresif ve yalniz hissetme de oyle

• 9gün

aynıyız ama benim bir de arkadaşlarım var. bana mesaj atar mısın?

• bende öyleyim. koç burcumusun neysin :D :D 😂😂

0|0
    0|0
    • 9gün

değilim. yengecim ben

• 9gün

mantıklı olablir aslında :) sevmediğin kişilerin resmini yapıştır yumrukla :D

• 9gün

::D :D

• Aynı şeyleri ben de yaşıyorum ve aynı yaş sayılırız ben 11 ay ilaç kullandım ama psikiyatrı çözüm değil evet bir şey düşenmiyorsun fakat yeni şeyler ortaya çıkarıyor. Örneğin durduk yerde ağlama hissi ve üstelik bu durum her yerde karlına çıkabiliyor.

0|0
    0|0
  • Normal bişey bu

0|0
    0|0
  • hayali arkadaş haricinde normalsin de bu hayali arkadaş anormal bir durum git bence doktora

0|0
    0|0
    • 9gün

yolda falan yürürken kuruyorum aklımda gülüyorum kendi kendime falan bilmiyorum

• 9gün

o anki görüntüyü hayal ediyorum. ses bana geliyor ama içimden konuşturuyorum galiba emin değilim. birkaç gündür normal mi diye aklıma takılınca bırakmaya çalıştım. içimden bir ses arkadaşını bırakamazsın diyor

• 9gün

bir film izlemistim zeka oyunları. adam sizofrendi aynı sen gibi çok bilgili çok da arkadaşı olmayan bir profesördu hayali arkadaşlar görüyordu en sonunda şizofren teşhisi konulmuştu bence kesinlikle bir doktora git bunlar hiç normal şeyler değil

• psikologa bir git bunu aşabilirsin

0|0
    0|0
  • Her insan farklıdır psikolojik bir rahatsız olarak görmedim bu yazdıklarını ama sen bu durumdan rahatsızsan bir psikologla konuşmak iyi gelecektir inan.

0|0
    0|0
  • evet

0|0
    0|0
  • Git doktora. Cunku bende gidiyorum

0|0
    0|0
    • 9gün

bana mesaj atar mısın? seni takip ediyorum

• Şizofren değilsin. Ama hayal gücün aşırı yüksek ve gerçek gibi inandırıcı olmalı. Disleksi bir arkadaşım var. Disleksi olan insanlarda hayal gücü çok yüksek olur. Bazen o da senin gibi oluyor. Bence bu yüksek olan hayal gücünden kaynaklı olan bir şey. Diğerleri içinse bir fikrim yok uzmanına danışmanı öneririm :)

0|0
    0|0
  • Ben de odamda muzik acip hayal ederim olmayan seyleri yururum dans ederim

0|0
    0|0
    • 9gün

yalnız değilim demek ki

Yükleniyor...