Türkiye de yaşamanın zorlukları?

Türkiye de yaşamanın zorlukları?
Allah nasip ederse bir kaç sene içinde Memlekete kesin dönüş yapmak istiyorum. Almanya da doğup büyüyen birine tavsiyeleriniz nelerdir?

0|0
4|17

En İyi Erkek Görüşü

• Tekirdağlıysan gel zaten sıkıcı biryer birşey kaybetmezsin 😀

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen gelme diyenleri dinleme. Samimiyetle söylüyorum çok güzel ve doğru bir karar almışsın. Zorluklar varsa da atlatırsın ve çözersin Allah yardımcın olur merak etme. Şu Almanyada ne yapacaksın sanki.
    Vatanına dönmen en hayırlısı olur inan ki.

Bu kararından vazgeçme derim - Ne olursa olsun.

1|0
    0|0
    • 9gün

Çooook sağol 🙏🏻
      Dönmeyı gerçekten istiyorum, evleneceğım kişi de türkiye de onu buraya sürüklemek asla ıstemem. Hayat felan kalmamiş burda, zaten hiç olmamiş.. bana cesaret verdiğin için çok teşekkür ederim kardeşim

• 8gün

Çok güzel şeyler yazmişsin Allah senden razı olsun 🙌🏻

• 8gün

Aminn Cümlemizden 👼

Erkekler Ne Diyor 16

• Aklını yeme kesin dönüş büyük hata olur. bende uzun yıllar almanyadayim yinede dönmeyi düşünmek, iyi kötü sosyal hayat biraz daha iyi. eger geçerli mesleğin varsa örneğin tercüman ya da başka geçerli meslek ozaman işin kolay. ama asla kesin dönüş tavsiye etmem

1|0
    0|0
    • 9gün

Sırf maddi açıdan dönmemi tavsiye etmiyorsun yani? Doğrumu anladim

• 9gün

Buradaki durumunu bilmiyorum Türkiye de çok farklı bakıyorlar. zenginsen batirmaya güzelsen sisirmeye yani hele birde yanlizsan yana yana ararsın almanyayi

• rahat bir yaşantin Olsun diyosan Aylık en aZ Beş bin lira girecek cebine okadar diyorum yani

1|0
    0|0
  • yaşamak zor ama film gibi ülke

2|0
    0|0
    • 8gün

Yaşayanlar yaşıyor valla

• gelmeeeeee sakınn

1|0
    0|0
  • Senle yer değıştirsek olurmu :D

1|0
    0|0
  • kazancının yüzde 45 ini devlete ödeyip aşırı vergiler altında ezilmek bir harika burda sende gel

1|0
    0|0
    • 9gün

Burası da ayni maalesef. Vergiler den kaçış yok 👎🏻

• 9gün

Arabamı da getirebilme imkanım varmiş

• 9gün

beni anlamamak için özel çaba sarf ediyorsun galiba

• İş iş işşşş!

1|0
    0|0
  • konuşma , tartışma , önüne gelenle samimi olma herkes gece evine gelmek ister yoksa :)

1|0
    0|0
  • valla zorda değilsen kesin dönüş yapma. haberlerden görüyorsundur. döviz arttı. her şeyimiz ithal. pahalılık artacak. ee terör var. tabi sen bilirsin. koşullarını bilemem.

0|0
    0|0
  • Bence daha heyecanlı Türkiyede yaşamak. Almanyada yaşadım bende. Ama herşeyi yaşayınca tadı kalmadı. Burası tam bir kapalı kutu koşa koşa gel ;)

0|0
    0|0
    • 9gün

Finde ich auch :)
      biraz daha cesaret lazim bana

• bence kolayliklari de... o nasil olsa az...

0|0
    0|0
  • Gelme

0|0
    0|0
    • 9gün

Sebep? :/

• 8gün

Türkiye de huzur yok herşey berbat pişman olursun. Gelirsen tamamen ordan kesme kendini çünkü kısa bir sürede geri gidersin

• 60-70 yaşındaki abaza torunu yaşındaki kıza tecavüz ediyor. Karar senin kardesim.

0|0
    0|0
  • Türkiye'nin hangi iline döneceksin?

0|0
    0|0
  • Aklın varsa gelme

0|0
    1|0
  • Almanya da doğup biyiyen birine tavsiyem Türkiye ye gelme

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Kadınsan Türkiye'de her şekilde yaşamak zor ama bu demek ki memleketimi aç köpeklere bırakmayacağız

1|0
    0|0
  • Gelince konuşuruz

0|0
    0|0
  • Gelme 😄

0|0
    0|0
Yükleniyor...