TanrıTanımaz (ATEIST) olma hikayem... Ateist biriyle arkadaş olurmuydnz?

Bence iyi düşüne bilen bir insan ateist olmalıdır. Elden ornek vermim benim babam müslüman bütün ibadetlerini yapar ama babamın olene kadar çalışsa (öğretmen) kazanacağı parayı 1 günde kazanan insanlar var boyle bir adeletsizlike aLLAH nie izin veriyor ki? (herkesin kendi sınavı pehhh) Neyse geçmişte ve hala siyahi insanlara - ayrımcılık yapılıyor kaderi yazarken aLLAH siyahi insanlarin haksizliga ugricani biliyordu ve hatta onlara haksızlığa ugratanda aLLAH""ın ta kendisi sonuçta kaderi o yazdı. Önceki dinler yalan değişti diyolar ÖNCEN O DINLERI GETIR SONRA DEGISTIR (KADERI O YAZDI SONUCTA) VE O DINLERE INANLARI cehennemine AL. Hiç boyle düşündünüz mü ? Belki muhammed sizofrenimsi bir hastaydi (fight club ve mr. robot taki durum ) Sonucta cebrail tek onun gordüğü bir şey ki muhammedin amacı neydi? dünyayı yonetmek artık koyunları klonliyabiliyorlar gelicekte muhammedin sakali hirkasi falan gercekten ona aikte belki tekr gelmesi mumkun. Muhammedin isadan musadan farkli bir yani vardi (adam zeki taktir ettim) sureklilik iceren ibadet. Ben her gun 5kez ezan sesi duyuyorum oruclar falan insan dini unatamiyor ozel vaaz isteyen soylesin sorulariniz varsada beklerim :)

Güncellemeler:
6gün I NOT MUSLIM DO PANIC !!!

1|0
7|16

Kızlar Ne Diyor 7

• Bana karismayan bende ona karismiyorum ateist arkadaslarim var.

1|2
    0|0
  • Herkesin inancı kendisine

0|2
    0|0
  • Arkadaş oluruz niye olmayalım ama o konuları konuşmaması lazım konuşursa iş bozulur anında silerim

0|1
    0|0
  • Bende böyle düşünüyorum hep ama ateist değilim işte karışık benim durumlar ben hristiyanolmak istiyorum Müslümanlığı çok yobazlaştırdılar soğudum baya

0|1
    0|1
    • 6gün

Ayrıca çokta güzel arkadaş olunur. Olurum böyle insanlarla ki çok varda ateistten tut lezine kadar hepsi kendi halinde çok hoşgörülü insanlar

• 6gün

@Knurizmg Sana küfür etmeyen birine küfürle yanıt vermen çok acınası bir durum. Gösteriş yapan sensin. Bilmeden atmaya meraklısınızda ondan.

• 6gün

? Yalancinin ananisi gibsinler valla gidip corbalarini ictim bir xarsamba bir kliseye git dagitiyorlar

• allah tum bunlardan sonra senin ne düşündüğüne bakıyor ve herkes kendi hayatına gore ölçülüyo haksızlık deme allah bazı insanları sırf bu dunyada çok acı çekti diye ceheneme gördermicekmiş biliyor muydun

1|0
    0|0
    • 6gün

Bu dunyada kimin akli obur dunyada :) herkes iyibi işim olsun cocukarimin karnini doyirim... bu dunyada bana gore gercekten nefes alan insanlar max 100.000 kişi

• 5gün

ahahh güldürdün beni sağol. Ben sadece gerçekleri söylüyorum sen sadece tek bir bakış acısından bakıyorsun ama ben farklı şekilde olayları görebilmelisn. Ki allah için yapılan sayısız savaş ve bu savaşarda ölen sayısız insan peki gelişi güzel öldürülen insnalar suclular dşarda gezerken yenilen haklar. Düzenin, gücün, bütün dinlerin tek bir amacı var oda bizi yönetmek. Şarlatanlar adına bizi bölmek isteyen yayılan bulaşıçı bir hastalıktan başka birşey değildir DİN. Siz sadece onların kötü yazılmış bir bilimkurgu kitabının fanatiklerisinz. İnsanlar ibadetlerini mutluluk için bir anahtar olduğunu düşünüyor ama sadece size sahip olup sizi kontrol ediyor. Bu ÇARPIK gerçekliğe inanacak kadar deli değilim.

• 5gün

einstein dünyanın en zeki adamı olarak görürler ama o ateist değildi bir dini yoktu ama tanrının olduğuna inanıyordu senin zekan onun zekasının 10 biri bile değil o zeki artı bilgili bir insandı. tabi inanmaya bilirsin peki sen nasıl oldun diye sorsam seninannen nasıl oldu onun annesi nasıl oldu, dünya bir patlamadan oldu demi o patlama nasıl oldu peki? bak sadece kalben dua et allah dua edenlerin duasını geri çevirmez sadece onun var olduğuna inanarak kalben dua et geç olabilir ya da zor olablir ama olucak elbet. yardıma ihtiyacın olduğunda kimseye güvenme sadece allahtan istersen yardım eder sana ve ben imkansız gibi bişey için dua ettim çok istedim allahtan istedim onu yalvardım ve imkansız oldu. onun dışında tüm dualarım gerçekleşti. eğer senden büyük (üstün misal tanrı) kimse olmasaydı sen herşeyi bilirsdin çünkü en büyük sen olurdun senin hala soruların varsa aklında herşeyi bilmiyorsun demektir bu da senden büyük birisi vardır demektir. LÜTFEN BU SOYLEDİKLERİME GÖRE CEVAP VER.

• çok yanlış duşunuyon

0|0
    0|0
    • 6gün

Ozaman dogruyu goster dediklerimi anlamak icin beynini yorma sadece etrafina bak ben bitek gordumlerimi yazdim !
      Ve herturlu olasilik.

• 6gün

Ve Mr. Robot die bir yabanci dizi var izle beni daha iyi anlarsin.

• 6gün

ya gormem önemli diğil ne küfrü ayrıca sen sadece yanlış düşünüyosun sonsuza kadar yanmanı istemiyorum sırf bunun ihtimali bile korkutucu sen ölünce yok llmaya inanıyosun demi ya yok olmazsan

• Benim teyzem hacca gitti gedi ateist oldu

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• kardeş kendine göre düşünüyorsun mesala ben deistim evren kendi kendine oluşması bu düzen hepsi birisi tarafından yapılmış bence ama adaletsizlikten bahsediyorsan doğru her dakika afrikada açlıktan insanlar ölüyor hatta çok zengin çok fakiri eziyor ve tüm dinler kendine göre çok iyi yok isa muhammedi ezer yok musanın asası var bana hikaye gibi geliyor. bu insanların din kavgası din dediğin ne biliyormusun bir kitabı alığ papağan gibi baştan okurlar sonra tesbihi eline alırlar aynı cümlleyi tekrarlarlar sonuç olarak ne olur hiç bir şey :)

0|1
    1|0
    • 6gün

Kardes oncelikle tesadufe inanmam birazcik şans a ama inanirim. Senin varsaydın yaratıcıda herseyi yaratti diyelim ( sen anladin :) evrene her şeye bir sanat mukkemmel diyoruz ama sadece ol dese allahi gectim senin varsaydin yaratici icin bile mukkemel die bir kavram yoktur. (Kuranda bir ayette gokyuzune bak hic bir noksan eksik var mı allah ne guzel yaratmis... yaratici icin bu ic birsey ol desin ve bunun sonsuz kat daha guzel olsun kisaca bir yaratici varsa bile evreni daha mukemmel yapamadigi icin ona inanmam

• 6gün

Yasin kac bilmem ama ben bilgisayar muhendisi olmak uzeriyim ama evlenmicem ve cocuk asla. Zengim olsam bile cocuk yapmam cunku onu bikkirli dunyada temiz tutamam. Bazilari evleri yok sokakda yasiyor 10 cocuk yapiyolar ya

• 6gün

o tutarsızlık işte :) 50 yaşından fazla yaşamak istemem zaten

• olmam. kişi arkadasanin dini uzerinedir. kiminle arkadaşlık ettiğine dikkat edeceksin. isterse dünyanın en iyi insanı olsun samimi arkadaşlık kurmam. çünkü o yaptığı iyiliği sadece kendi nefsi için yapiyor, kendini yüceltmek bir şeylere sahip için. özünde sadece bencil egosu var. düşünsene kendi özünü inkar eden, seni neden satmasın? sen ateist olunca günde milyon dolar mi kazandın şimdi. maddi gelirin mi arttı. gene aynı sefalet icindesin. ya da milyar doların olsa ne olur? hepsi boşa gidecek olduktan sonra. bu dünyadan nice zenginler güzeller geçti hani nerdeler simdi? Allah herkese irade vermis ve bu iradeden sorumlu tutmuş. birileri iradesini kötü kullanıyorsa bunun sucunu kadere ya da Allah a yukleyemez. Sen iradenle ateist olmayı sectiysen, bu iradenin sonucuna da katlanmalisin. Dinler değişmedi ta Hz Adem'den bu yana gelen din esas itibarı ile islam dir. insanlar bunu sürekli kendi kafalarına göre değiştirdiği bozdugu için sürekli yeni peygamberler geldi. Cebraili sadece Hz muhammed gormedi. Kendisine kitap indirilen bütün peygamberler gördü. Diğer peygamber lerde sürekli ibadet ve taat içindeydi. Sen şizofren olduğun için etrafındaki herkesi o gözle görüyorsun, şüpheyle yaklaşıyorsun. ama sorun digeerinde degil kendi kalbinde. Ateislere saygı gösterilmiyor falan deyip saklaniyorsunuz ama başka insanların kutsallarina hiç saygıniz yok şu konuşma tarzı bile o kadar kotu ki. artı inandığınız şeyin bir temeli, dayanağı yok.

0|0
    0|0
  • yazının ilk cümlesi ile devamı %100 oranında çelişiyor
    iyi düşünebilen biri olsan zaten yazının devamındaki zırvaları yazmazsınmq

0|2
    0|0
  • Mal herif Bu haksizliklari Allah yapmiyor, insan oglu yapiyor. insani yargila sisteme karsi kotu insanlari sorgulamiyorsun

0|2
    0|0
    • 6gün

👏👏👏👏👏 profesorde geldi hepimizin kaderini allah yazmadimi dogdun aileden tut olecegin yere kadar her seyi benim yaptim herseyi ve senin sistematik olark allah yapmis oluyor 😈😈👊

• 6gün

Kaderin NE oldigu iyice ogren sonra konusalim. yalnis ogrenmissin o yalnisa dayanarak yorum yapiyosun

• Var. Hatta bir metal grubu kurmuştuk. Baterist ateist. Solo gitarist agnostik basscıda ateistti. Bende vokal müslümanım. Tabi grup dağıldı

0|0
    0|0
  • Arkadaş olarak iyi olur. Farklı açılardan değerlendirebiliyor

0|1
    0|0
  • ateist olmak kadar saçma birşey var mı mübarek kardeşim :):):))::)
    sence dünya evren öyle rastgelemi oldu, hepsinin bir yaratıcısı var , herşeyin bir yaratıcısı vardır, sen belki insanların bu inancı yaşayış biçimine takılmış olabilirsin...
    ateist biriyle tabikide arkadaş olurum neden olmayayım, farklı kafaları severim sadece sürekli din muabbeti yapıp kafa bipmesin yeter...

0|0
    0|0
    • 6gün

Rastegele olmasini falan gectiim allahi gorsem duysam bile neden bu kadar kotu bir dunya yarattigi icin ona inanmam

• 6gün

Adrenalin iyi geliyor 👌 ordaki inanmamdan kastim saygi duymam ginede ibadet etmem anlaminda

• 6gün

sana birşey söyliyimmi senin derdin insanlarla..

• Türkiye'de ateizm %3 cıvarında. Türkiye nüfusuna kabaca 78 milyon dersek ve bunun 58 milyonunun 15 yaş üzeri olduğunu göz önünde bulundurursak, Türkiye'de en az 2 milyon ateist olduğunu söyleyebilirim. Ve bu oran gittikçe arıyor.

0|0
    0|0
    • 6gün

Onemli olan ateistlerin dogru dusunup ateist olmasi ateizmide velet urunu yapmayalim. Bide turkiyenin nufusu 96milyonlarda olursa %3 2milyon eder o 2milyondan daha az

• Olurum niye olmayım

0|0
    0|0
  • sorun degil

0|0
    0|0
  • düşük memeli zekaları ile seni anlayabileceklerini sanmıyorum.

1|0
    0|2
  • Senin gibi birisiyle arkadaş olmam Muhammed miş. Sen kendi kafanda herşeyi kurgulamışsın. Allah ında işi yok seni mutlu edecek sanki sans varlığını ispat etmek zorunda. Muhammed dediğin şahıs zaten okuma yazma bilmiyordu. Bu dünyayı niye böyle adaletsiz yararttı senin gibi mallar böyle düşünsünde ego sahibi olsunda sürekli yansın diye. Sen dünyada kaç farklı hayat kaç farklı acı var biliyormusun? Neymiş meryem birinden hamile kalmış. O senin gibi ahlaksızmı? Şu bile gerçeği ortaya çıkarıyor bunu söyleyen sen 50 yıl sonra bunu idda etti diye anılmıyacaksın ama o insanlar milyonlarca yıl önce yaşamış iyi veya kötü birileri bişeyler söylüyor seni 100 yıl sonra kimse adını bile etmiyecek

0|0
    0|0
    • 5gün

ahahh güldürdün beni sağol. Ben sadece gerçekleri söylüyorum sen sadece tek bir bakış acısından bakıyorsun ama ben farklı şekilde olayları görebilmelisn. Ki allah için yapılan sayısız savaş ve bu savaşarda ölen sayısız insan peki gelişi güzel öldürülen insnalar suclular dşarda gezerken yenilen haklar. Düzenin, gücün, bütün dinlerin tek bir amacı var oda bizi yönetmek. Şarlatanlar adına bizi bölmek isteyen yayılan bulaşıçı bir hastalıktan başka birşey değildir DİN. Siz sadece onların kötü yazılmış bir bilimkurgu kitabının fanatiklerisinz. İnsanlar ibadetlerini mutluluk için bir anahtar olduğunu düşünüyor ama sadece size sahip olup sizi kontrol ediyor. Bu ÇARPIK gerçekliğe inanacak kadar deli değilim.

• 5gün

Sen gibsen benim dediklerimi anlamassın oğlum.

• 5gün

Senin yaşın kadar benim sokaklarda dağda bayırda gezmişliğim var. Oğlum dediğin seni oğlan eder dikkat et.

• ne yapsın örneğin gökten babanın cebine para mı yağdırsın. şunu unutma bu dünya düzenini kuran insanlar ve Allah bu düzene müdahale etse kendini açıkca göstermiş olur buda bizim dünyaya gönderiliş amacımıza ters. 2 olarak bir kişinin cennete veya cehenneme gideceği zaten dünyaya gelmeden önce bellidir, dünyaya asıl tercihlerinmizi görmek için dünyaya geliriz zaten.

0|1
    0|0
  • İslamiyeti tek soruda bitiriyorum arkadaşlar!
    Allah şeytanı yaratmadan önce şeytanın zaten ona karşı geleceğini sonsuzdan beri biliyordu buna rağmen onu yarattı ve onu cennetten kovdu :O

Bu tam olarak şu örneğe benziyor;
    Bir senaristin kendi yazdığı hikayedeki kişiyi suçlaması. ya da ;
    Bir ressamın beyazın üstüne siyah sürünce, beyazın neden siyah olduğu için beyazı suçlaması.

0|0
    0|0
    • 6gün

Bide kendi yarattigiyla sidik yaristiriyor asdjskdhaj

• 5gün

İyide kaderde mudahale yokki sen neyi secmek istersen onu seciyorsun Allah bilsede mudahale etmiyor sen dua etmedikçe Allahın mudahale edip etmemesi bile senin elinde dediğin gibi yazar hikayesi gibi olsaydı kader ile özgür irade zıt kavramlar olurdu ama örnekteki gibi değil

• 5gün

@sananeeeeeeeeee ahahh güldürdün beni sağol. Ben sadece gerçekleri söylüyorum sen sadece tek bir bakış acısından bakıyorsun ama ben farklı şekilde olayları görebilmelisn. Ki allah için yapılan sayısız savaş ve bu savaşarda ölen sayısız insan peki gelişi güzel öldürülen insnalar suclular dşarda gezerken yenilen haklar. Düzenin, gücün, bütün dinlerin tek bir amacı var oda bizi yönetmek. Şarlatanlar adına bizi bölmek isteyen yayılan bulaşıçı bir hastalıktan başka birşey değildir DİN. Siz sadece onların kötü yazılmış bir bilimkurgu kitabının fanatiklerisinz. İnsanlar ibadetlerini mutluluk için bir anahtar olduğunu düşünüyor ama sadece size sahip olup sizi kontrol ediyor. Bu ÇARPIK gerçekliğe inanacak kadar deli değilim.

• Muhammed senin babanın oğlumu tövbe haşa a q evladı

0|2
    0|0
  • Yazdıklarını okumadım. Ama önyargımdan değil. Fikirlerimi belirtmek için. Ateist birisiyle arkadas olurum hatta müslümanlardan daha samimi olurum. Çünkü müslümanlar herşeyi Allaha bağlıyor. Kendi elinde olan şeyleri de elde edemedikce sükret, hamdet, ot bok bir yerde insanı cıldırtıyorlar. Ateist olup ta arkadas olmayacagım tipler, sürekli içmeyi ve seksi düşünen hayatının bir anlamı olmayan tiplerdir.

1|1
    0|0
Yükleniyor...