Arkadaşlar nefsimle ilgili problemim var lütfen yardım edin nolur :( ?

Arkadaşlar nefsimle ilgili problemlerim var lütfen yardım edin nefsime engel olamıyorum erkekleri biirsiniz hani işte cogu erkeğin yaptıgı birşeyi yapıyorum ve yapmamam lazım cunku dini bilgilerimi geliştiriyorum içkim kumarım hiçbirşeyim yok dışarda iinsanlara karşı kötü sözüm küfürüm bile yok ama bu illet yaptıgım şeyye engel olamadım 3 haftadır yapmıyordum sımdı gene yaptım kafayı yemek üzereyim nasıl bir tövbe etmeliyim ki tutabileyim lütfen ciddiye alın yardım edin nolursunuz delirmek üzereyim

Güncellemeler:
9gün mç.
9gün ? jmklö

0|0
2|7

Kızlar Ne Diyor 2

• Siz de bir gun bu hayvani cinsel gudulere ne dinin ne kitabin engel olamayacagini ogreneceksiniz...

0|1
    0|0
  • Tevbe et uzak dur oruç tut

0|1
    0|0
    • 9gün

tevbeyi nasıl edeyim daha önce ettim bozdum kafayı yicem acaba kuran la beraber mi yapsam ne yapsam ogf

• 9gün

kusura bakma ya mal mal yazmısım bende ya

• 9gün

önemli değil olur böyle şeyler

Erkekler Ne Diyor 7

• Masturbasyon. Dine bağlı kalıp cahilleşmek yerine biraz daha bilimsel şeylere bak arkadaşım. Din seni aydınlatmayacak. Bilimsel olarak insanları psikolojik olarak rahatlatan bir şey.

1|1
    0|0
    • 9gün

ya ama o yola girmek istiyorum buna engel olamyorum. peki bu mastrbasyonu bırakmam icin nasıl bir yöntem kullanmalıyım?

• 9gün

Vucuduna zarari oldugunu sen cehaletini kapatmasi icin uydurdun. Vucudundan cikmasi gereken meniler var ve bunlar ciktigi icin burnun buyumez cunku sen pinokyo degilsin benim guzel kardesim. Kafam almadi, iyi geceler

• 9gün

@aileenwuornoss Ya ciddiyim güldüm ya :D

• 3 hafta iyiymiş ben 2 ay rekor kırmıştım. Herkesin problemleri var niye mi? Açık saçıklık yaygın. bir tuşla dünyanın en güzel karılarına bile ulaşabiliyorsun. Herkes takva yaşayamıyor malesef. Çoğu şey serbest evlenmeye kalksan 50 bin lira zina desen 50 tl ne beklersin. Mastürbasyon çok masum kalıyor bunların yanında emin ol. Onun için karamsarlığa filan düşme. Guslünü et namazını kıl kazaya bırakma.

0|1
    0|0
    • 9gün

ama ben sanalda yapıyorum bu kameralı sitelerde kızlar falan cıkıyor falan görüyorlar zına gibi resmen delircem.. Şu an peki yapmadan durabilyor msn buna bir son vermem lazm o kadar namaz kılıyorm şu yaptıma bak Allah beni nasıl affetsin defalarca söz veerdm

• 9gün

Allah affeder inşallah daha dün şükür namazı kılmıştım

• 9gün

ALLAH kabul etsin. Oruç olayını düşün derim.

• kariya mi gittin naptin bu kadar dert etmissin. mastirsa yapacaksin bunun icinde tovbe etme. kafani bosaltmazsan aklin kudurukluga gider bu kez baska seyler dusunursun.

0|1
    0|0
    • 9gün

ama sanalda mast yaptım kameralı sitede karşımda viri cıkıyor kamerada :(

• 9gün

eee yap gitsin kendini mi tutacaksin. bu kez yoldan gecene bakacaksin. bilincaltina alakasiz biri yerlesecek ruyanda goreceksin. o yuzden abartmamak sartiyla kendi isini gor daha iyi

• seni çok iyi anlıyorum dostum. benden sana tavsiye biraz daha aktif ol. gez toz çalış yorulki onu yapacak enerjin kalmasın. ben 2 günde bir garanti yapardım. şimdi kurtuldum çok şükür :) biraz daha sosyalleş. hayatın ondan ibaret olmadığjnı anlamaya calıs. insanu baska mutlu eden seyler de var.

0|1
    0|0
    • 9gün

ya kardeş cok sorunum var hayatta birazda yalnız biriyim ve ınan aglıcam artık dayanamıyorum şu ypatıgıma namaza başlamıştım 3-4 ay önce ve Şu an içine sıctm nefsimle ugraşa ugraşa bir hal oldum Allah a tövbeler ettim sözler verdim hep bozdum kafayı yicem sorun şurda ben sanalda siteler oluyorya kameralı ordan girip yaptm hep ve bırakamıyorm delircem yoksa kendı kendıme banyoda vs aklıam ghic gelmez hayatımı mahvetti durum namazımı mahvetti sımdı gidip namaz kılarsam ben nasıl müslümanım ya böyle şey mi olur inan bana her anlamda cokmus durumdayım tövbe ederken büyük laflar mı etsem ne yapsam of

• 8gün

hayır dostum. unutma allah en merhametlilerin de merhametlisidir. ne demiş mevlana ne olursan ol genede gel yeterki gel

• Yapma

0|1
    0|0
  • Bir mürşidi kamile varmazsan olmaz kolay kolay.

0|1
    0|0
  • Kardeş senin önce haz için yemek yemeyi kesmen lazım helva ile protein yersen olacağı budur. Önce günlük gıdanı azaltmalı bir yumruk kadar beslenmelisin tüm hücrelerine şunu söyle " Bu gun daha çok sıvı tüketerek sizi kendi halinizde bırakacağım yediklerimle değil sağlığım için çalışacak ve rahaylayacaksınız" gibi bir telkinde bulunmalısın niyet le aynı mantıktır. Gıdalar namazdan alıkoyacak enerjilere sahip günümüzde. Ve bilinç altı en önemlisi kendine bir hedef koymalısın her gün mü yaramazlık ediyorsun 5 gün ara koymaya çalış sonra 10 zaten ideali ondur 10 günde bir zula üretiliyor.
    Bakarsın ihtiyaç olduğunda uykunda bile görülür raat ol.

Spora başlarsan isteğini azaltacak hormonlar devreye girecektir. Bedenen ve zihnen yorulacak şeyler yap. Dışarı çık koş veya tempolu bir yürüyüş yap. Tek başına sinemaya git. yap bişiyler yani. Haraket etmeye bak.
    Soruyu güncellemek için antin kuntin karakterler yazıp durma :D
    Yaptığın şey ne ayıp nede zina, hatta seni büyük bir günahtan koruyacaktır. Gidip salça olmassın kimseye.

0|1
    0|0
    • 9gün

aptal bir sanal siteye girip yapıyorım zina gibi resmen kafayı yicem. siteyi engellemeye calıstm ama sıcııp batırdım progrramı yapamadım sonra. spora gidiyordm bırakmısstım geçen aylarda cunku cok proteinli şeyler yemem lazım oda sktntı ayrıca cok şekerli yağlı yemem zaten sımdıo namaz kılcam gene ama agladı ağlicam o kadar kötüyüm nasıl tevbe edicem bilmşyorm tevbe duasını eznere biliyorum hergn okuyodum namazdan soprna bunu yapan bir insan nasıl sanalda böyle birşey yapar delircem yaaaa nasıl yaparmm 3 haftadır yapmıyodum kuranı önüme koyup üsstüne elime koyup yeminler mi etsem ne yapsam

• 9gün

hınm peki Sesli okudunmu hiç kuranı, sesli okur veya canlı okuyan birinden dinlersen aklındaki bu kötü programları temizlemeye başlar. canlı bak hoparlör değil. Bunu yapar isen zihnen arınmaya başlarsın zaten zikirin amacı zihni korumaktır.

• 9gün

link var mı kardeş namazımı kılayım tevbemı edeyim dinleyeyim gelince?

Yükleniyor...