Demokrasi bir amaç mıdır yoksa araç mıdır?

Düşünen insanlara soruyorum bunu. Amaç ya da araç deyip geçen insanlara değil.

"Düşün"celeri alalım?

0|0
2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Demokrasiyi sağlamak tam anlamıyla mümkün olmadığı için amaçtır, araç olarak kullanılırsa amacından olur.

0|0
    0|0
    • 11gün

altta aynı cevabı verdim. Amaç olan neden, neden araç olarak kullanılıyor o zaman? her demokratik girişim zaten amaca ulaşmışlıktır. neden geliştirme gereği duyuyoruz?

asıl soruya geleyim, neyi amaçlar demokrasi?

• 11gün

Uzun konular ya gece gece konuşulucak gibi değil. Ama şu sözü hatırladım; Demokrasi halkın, halk tarafından, halk için sopalanmasıdır. Kısacası demokrasi halkın egemenliğidir ama birçok uygulama biçimi var ve asıl sorunda orada başlıyor zaten.

• hem aractir hem amactir diyebiliriz. aracsa amac farklidir gunumuzde oldugu gibi.. eger amacsa surekli gelistirilmesi gereken birseydir. toplum, yasalar, kosullar surekli gelistigi ya da degistigi icin gelistirilmeli diye dusunuyorum.( nedense demokrasinin tam anlamiyla mumkun olamayacagini , en azindan bizim toplumumuzda, ezici cogunlugun hakim oldugunu dusunuyorum)

0|0
    0|0
    • 10gün

düşünen bir kız :)

• 10gün

öldü ya. aman dikkat et yıldırım falan düşmesin kar yağarken.

• 10gün

peki

Erkekler Ne Diyor 1

• Amaç bence

0|0
    0|0
    • 11gün

düşünelim dedim kardeşim. amaç demokrasiyse her elde edilen yargı demokrasinin gelişidir diyebiliriz. neden geliştirme ihtiyacı duyuyorsun dediğim zaman ne diyeceksin?

Yükleniyor...