Türk Düşmanlığı, Türk Karşıtlığı Ya Da Türk Fobisi Kavramlarının Ortaya Çıkmış Olmasındaki Nedenler Ne Olabilir Sizce?

Türklere, Türk kültürüne, Osmanlı İmparatorluğu'na, Türkiye'ye ve Türk halklarına karşı olan düşmanlığın Biraz Daha Derinlerine İnersek Eğer Nasıl Bir Çıkarımda Bulunabiliriz Veya Nasıl Bir Neden-Sonuç İlişkisine Bağlayabiliriz.

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Aslında tek bir nedene bağlamak doğru olmaz ama biraz ırkçılık, coğrafi konum ama çoğunlukla dincilik bence. Çünkü Hristiyanlar, Yahudiler vs. ler kendi aralarında bölünmüş-mezhep- bile olsalar, Müslümanlara karşı bir araya gelip savaşıyorlar. Acayip bir garez, yok etme istekleri oluyor. Sanki İslam dininin gerçek ve sonradan değiştirilmediğini biliyor ve tahammül edemiyor gibiler.
    Aslında ırkçılığa biraz dedim ama düşündüm de Türkler tarih boyunca hep hükmedilen değil, hükmeden olmak, özgür olmak istemiş ve bunun için mücadele etmiştir.
    Coğrafi konumumuzu da şu yönlerden söyledim. Üç tarafımızdaki denizlerden Afrika adasına dolayısı ile elmas-mücevher ve petrole ya da diğer kıtalara ulaşmak kolay olduğu, topraklarımızın önceden sahibi olanların ya da olmak isteyenlerin yeniden devletlerini kurmak istemesi vs vs.
    Yani hem savaşçı olan ırkımızdan dolayı hem dinimizden dolayı hem de coğrafi konumumuzdan dolayı bizden nefret ediyorlar.
    Umarım sorunuza doğru cevaplar vermişimdir.

0|1
    0|0
    • 14gün

Tarihten Gelen Bir Kin, Nefret Ve Düşmanlık Var O Aşikar, Hristiyanlık-Müslümanlık İki Tarafında Birbirlerini Hazmedememesi Birbirlerinin Topraklarını İlhak Etmesi, Tarihte Eşi ve Benzeri Olmayan Kanlı Mücadelelere Sahne Olmuş.

Kızlar Ne Diyor 1

• Türk erkeğinden çıkmıştır. Bakınız: türk kızları kezban bikbikbik...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Adamların ülkelerini, topraklarını ele geçirip yüzyıllarca işgal edersen olacağı bu işte.

0|1
    0|0
    • 14gün

Türk düşmanlığının kökleri Haçlı Seferlerine kadar dayanıyormuş. Selçukluların Anadolu'yu fethi ve bunu takip eden Bizans'ın umutsuz durumu Papa II. Urban'ı bütün Hıristiyan dünyasını Türklere karşı bir savaşa çağırmasına yol açmış. Benim Anlamadığım Nedenli Bir Tehditdi ki Tüm Hristiyanlığın Ayaklanmasına Sebep Olsun.

• 14gün

Hımm Tüm Müslümanlık Adına Girişilmiş Bir Savaştı Diyorsun Yani.

• 13gün

Gerçekten öyle, ancak balkanlardan inip Kudüs'e geçerken mecburen Anadolu Selçuklu devleti ile de çatışmaya girmişlerdir.

• Türklerin zamanında iyi koymasından kaynaklanıyordur

0|1
    0|0
    • 14gün

Balkan Ülkelerinin Yüzölçümü Türkiye İle Kıyaslandığında Yarısı Etmiyo Oraları Almak Kolay, Şayet Avrupa Alınabilmiş Olsaydı Bu Gün Hristiyanlık Diye Birşey Olmazdı Heralde, Lakin Bu Böyle Olmadı, Çok Etnik Kıyım Yapıldı Balkanlarda.

• 14gün

etnik kökenden çok dinsel bir kıyım oldu bana göre

• 14gün

Katılıyorum.

Yükleniyor...