Satış danışmanlığı işi ile ilgili verebilcek tavsiyeleriniz var mı? detay?

yarın kucuk bır butıkte satıs danısmanı olarak ıse baslayacagım, deneme sureci olacak, yani satış yapabilmem gerek. bende ılk gun nasıl davranmalıyım musterılere falan? nasıl satıs yaparım? tavsiyeleri olanalr?

0|0
1|6

Erkekler Ne Diyor 6

• Hangi şehirdesin gelip müşteri olup bişeyler satarsın

0|0
    1|0
  • Güler yüzlü ol ama en önemlisi rahat ol birşeyler olmak zorunda diye zorlama kendini

0|0
    0|0
  • Ne üzerine bşr satış

0|0
    0|0
    • 11gün

butik dedik ya

• 11gün

Atarlı genç valla ben marketin birine personel olarak girdşm ve pozisyonum satış danışmanlığıydı hiç sevmedim

• birsey alırken nasıl muamele görüyorsan aynısını yap

0|0
    0|0
  • güler yüzlü ikna kabiliyetin olur sa olumlu sonuç alırsın

0|0
    0|0
  • Bak şimdi senin hani bu işe uygun olmadığını ben şu sorduğun sorudan anlarım neden dersen hemen anlatayım;
    öncelikle hayırlı akşamlar bende bir mağazada satış personeliyim ama bizimki kıyafet ayakkabı vs. markalar yani öyle birşeyki hani bu sonradan olacak birşey değil seninle ilgili birşey işe bir başla 1 hafta kendini kasma çünkü bizim türk insanına birşey satmak gerçekten zordur örneğin 60 tl e bir kazakmı alacak canını çıkartır senin 2 saatini harcar öyle bir muamele yaparki sanki o 60 tl karşılığında mağazayı satın alıyor aşırı derecede sabır ve içten gelen bir ikna kabiliyeti ile ilgi ve güleryüz gerekli ama dediğim gibi görüyorumki şu soruyu sorduğuna göre senden olmaz!
    misal kendimi örnek vereyim bu konuda kendime güvenim öyle çok ki sadece bir kazak alacam diyen adama 2 adet Jack&Jones kazak 150+170 tl ve Wrangler pantolon 220 tllik satış yaptım hani böyle birşey anlatabiliyormuyum?

0|0
    1|0
    • 11gün

benden olmamasının sebebi nedir? beni tanımıyosun ve senden olmaz diyosun buna cahillik derim ben kusura bakma

• 11gün

seçim sana kalmış ister cahillik de ister bilgelik de senin ağzından çıkan benim umurumda olmaz sen sordun ben söyledim sen canın nasıl isterse öyle yap

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben önceden mağaza sefligi yaptim ve bir kac bilgi verim. Satış yapicam die dalarsan işe satış yapamazsın kendini rahat hissedemessin. Önce yapacagın işi gözünde büyütme ve sabah işe gittiginde rahat ol. Ve musteriye karşı asık surat olma kesinlikle sana birşey sordugunda bilmiyorm deme mesela örnek veriyorm yuvarlak yaka kazak istedi eger yoksa sakın yok deme alternatif başka bir ürün göster ne baktiniz ben yardımcı olim gibi seklinde şeyler sorma. Müşteriyi yapman gereken. Hosgeldiniz demek guler yuzlu ve positif gorunmek. Musteri senden bir yardım istedigi zaman yardimci olman istedigi ürünü getirmen ürün hakkında bilgi vermen yeterlidir. Müşteri magzadan çıktığı zamnda yine bekleriz de.. Magzayıda çalıştığın bir alan degil kendi dolabın gibi gör ve nerde ne var herseyi ogren.

1|0
    0|0
    • 11gün

tesekkur ederim :)

• 11gün

Rica ederim umarm başarılı olursun. İşe uygun olmadıgını yazan olmuş kesinlikle umursama. Güler yüzlü ve positif olmayı unutma.

Yükleniyor...