Bişi sorcam mm? ?

doğu taraflarda hep kürtler var diyolar
bnde geçen ay Şanlıurfa ya gittim ama karşılaştığım insanların hepsi ülkücü insanlardı
ve ben şokk
ne düşünüyorsunuz bunun hakkindaa

0|0
2|11

Erkekler Ne Diyor 11

• Urfada genel olarak suriyeliler falan var zaten kusura bakma ama ben doğuya cok gittm ve bir sürü kürt var türk bayrağı ile sokakta dolaşamazsın o kadar diyorum sana bak cok ciddiyim yaşamayan orda bilmez ordaki ortamı bambaşka bir dünya resmen.

0|0
    1|0
    • 9gün

hayır belki onlar kobanili falandir çünkü bn nereye gitsem kimle konuşsam ülkücü

• 9gün

onlar Suriyeli bn Türklerden yerli urfa halkından bahsediyorum

• 9gün

yereli evet kürtten cok türkçüdür türklükten cok aslında islamcıdır yani islami değerleri ön plana atarlar akpnin kullanabileceği güzel bir alan zaten en azından başarılı oluyor orda o yüzden kürtlük ön planda degil orda.

• urfa geneli kürt değil arapta var ama yüzde 80 ni türk

1|0
    0|0
  • senin şok olmanın sebebi medya bizleri böyle zihinlerimize kazıyorlar böyle bölmeye çalışıyorlar senin gibi nice insan gördüm doğuya ön yargılı davranıp doğuya gittiğin de fikri değişen

1|0
    0|0
  • Kürt sadece bir toplum adıdır herkes kürt der doğu tarafı ama alakası yok bence kimse kimseyi tanımadan ıran etmesin bence ben de ülkücüyüm ama böyle olmamalı

1|0
    0|0
  • sen urfa merkezdeydın sanırım

0|0
    1|0
  • ülkücü ile milliyetçi aynı değil onu derim. Ayrıca doğunun insanları da iyidir güzeldir.

1|0
    1|0
  • urfa çok sıkıntılı biyer değil zaten

1|0
    0|0
  • Her kürtü pkklımı sanıyosun sen

0|0
    0|0
  • urfa merkezde oturanların geneli pkk dan nefret eder kaçtane arkadaşım olduysa öyle köylerinde ilçelerinde destek veren var merkezi milliyetçi çogunlukla

1|0
    0|0
  • Askerde urfali arkadaşlarım vardı arap kökenli. zaten urfa yarı arap yarı kürt. kürt ler genelde hdpli olur araplarida devleti sever. mesela bnim hala görüştüm bir arkadaşım var. urfali arap saklamaz arapligini. ama face aç hep bozkurt işareti yaptı fotoları var.

0|0
    1|0
  • Zihinlerde şartlanmışlık kabuğunu kırmak zor tabiki.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kürt kökenli olup bunu kabul etmeyip ülkücü olanlarda var benim bir arkadaşım ben kendimi kürt hissetmiyorum türküm diyor ama chp li oda :D olabilir yani

1|0
    0|0
  • ırkçı değilim canım ya

0|0
    1|0
Yükleniyor...