3 madde de türkiye insanı, haksız mıyım?

Burada yazılanlar kesinlikle çoğunluğuna hitap etmiyor. hitap eden kesim, eleştirdiğim kesimdir, diğerleri ondan ayrıdır, onlar benim din kardeşlerimdir, onlara, Allah'ın selamı üzerinde olsun.

1) Spor yüzünden, küfür, hakaret ve hatta ve hatta ''Anneye'' ağza alınmayacak küfürler

3 madde de türkiye insanı, haksız mıyım?Allah Ayetinde ne der:
Küfürde 'büyük çaba harcayanlar' seni üzmesin. Çünkü onlar, Allah'a hiçbir şeyle zarar veremezler. Allah, onları ahirette pay sahibi kılmamayı ister. Onlar için büyük bir azap vardır. (Al-i İmran Suresi)
insanları tartışmaya düşürmek için en ufak bile bir kıvılcım yeterken özellikle Anneye edilen küfürler, anlamını idrak edemeyen kafalar, erdem ve ahlaktan yoksun oluşları gerçekten ülkeye zarar vermekte.

2) Tesettürü meşrulaştırmak, öyle bir kural, öyle bir ayet yokmuş gibi yaşamak

''Mümin kadınlara da şöyle: Gözlerini haramdan sakınsınlar, ırzlarını korusunlar. Zinet yerlerini açmasınlar. Bunlardan kendiliğinden görünen kısmı müstesnadır. Baş örtülerini yakalarının üstüne koysunlar...'' ayet devam etmekte /(Nûr, 24/31). sadece kapalılar mı şunu bunu yapıyor? bir emir verilirse sen onu yaparsın bu emirdir Allah emri böyledir, onu yanlış yapanların suçu, hükmü ahirette elbet cezasını görecektir, sen kendin kapan, kendi doğrunla yaşa, başkalarının yanlışlarıyla değil.

3) Müslüman kardeşine yardım etmez, tişörtlerinde Amerikan bayrakları dalgalanır sözde MODA!

Mü´minler, mü´minleri bırakıp da kafirleri veliler edinmesinler. Kim böyle yaparsa, Allah´tan hiç bir şey (yardım) yoktur. Ancak onlardan korunma gayesiyle sakınma (nız) başka. Allah, sizi kendisinden sakındırır. Varış Allah´adır. (Âl-i İmrân Suresi 28. Ayet)

Din tüccarı diyen insanlar; önce vicdan derler, soruyorum size? bunun neresi vicdana alır, sığar? insanlar nasıl bu kadar vicdansız olmuş, hani? üzerlerinizdeki Amerikan tişörtleri mi sizi kurtuluşa erdirecek, hani kardeşlik, Müslüman bile olmasan, şu savaşa çocukların ağlamasına nasıl göz yumarsın.

• Haklısın
    67% (4)0% (0)67% (4)Oy Ver
  • Haksızsın
    33% (2)0% (0)33% (2)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Çok uzun okumadım hepsini ilk paylaştığın küfürle ilgili olan ayette küfür allah ı inkar etmek manasında kullanılıyordu diye hatırlıyorum. Kötü söz anlamında değil.

0|0
    0|0
    • 14gün

okumadığın bir şeye yorum yapma, bir kez daha bu sana bir dost tavsiyesi olur mu?

• 14gün

eğer bu konuşma içinde tek okuduğun kısmını soru olarak yazsaydım makul bir şey olabilirdi, ayrıca hepsini okumaman, fakat sorunun dikkat çekmesi ve okumaktan vazgeçip, eleştiri yapman ayrı bir hoş teşekkür ediyorum

• 14gün

Keşke sen de kuranın hepsini okuyup öyle yorumlasaydın da süreleri alakasız konulara yedirmeye çalışmasaydın. Yazdığın sorunun hepsini okumamam allah ı inkar etmekle ilgili olan ayeti anneye küfür etmekle karıştırdığın gerçeğini değiştirmiyor malesef.

• Haklısın

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 0

Erkekler görüş yazmamış.

Yükleniyor...