Cumhuryetcimisiniz? Osmanlıcımı?

bakalım hangisi fazla ben cumhuryetci peki ya siz? görelim

• Cumhuryet
    A seç
  • Osmanlı
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
19|15

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 19

• ben kula kul olmaya meraklı değilim. cumhuriyet kadınıyım..

4|1
    0|1
  • Şeriat ile yönetilmek istemem. Atatürke minnettarım.

1|0
    0|1
  • yenilikçiyim... cumhuriyet günümüzün en iyi yönetim şekli olabilir ama bence cumhuriyettende iyi bir yönetim şekli olmalı... osmanlıya zaten bu saatten sonra geri dönmek saçma olur

1|1
    0|0
  • osmanlı torunuyum

0|2
    1|0
  • Atatürk✊

1|1
    0|1
  • Cumhuriyetçi kesinlikle!

0|0
    0|0
  • Cumhuriyetçi

1|0
    0|0
  • cumhuriyet atatürkçüyüm..

1|1
    0|1
  • Cumhuriyet..

0|1
    0|1
  • Cumhuriyetçi.

1|0
    0|0
  • osmanlı torunuyum

1|1
    0|1
  • Ne sağcıyım ne solcuyum çapulcuyum

0|0
    0|0
  • Hicbiri.

0|0
    1|0
  • Osmanli torunuyum

0|1
    0|1
    • 9gün

osmanlı çöktü ama akılsızlığından :) ama cehalet çokk

• 9gün

aşarsan nolur yobaz 10 yıl sonra antierdogancı olacan bunu unutma kandırıldık diyeceğiniz :) er ya da geçç

• 9gün

anladim

• tabiki de Cumhuriyet

0|1
    0|1
  • ikisideee

0|0
    0|0
  • Ikiside bizim degil mi neden tercih yapalim

0|0
    0|1
  • Amerikan mandasi:)

0|0
    1|2
  • Osmanlı

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 15

• aslında kavram karmasası var bu konularda osmanlıcılıktan kasıt bir hanedandan secilen özel birine biat etmekse o bu donemde olacak iş değil yok kasıt devleti aliye vizyonu yani gelişmiş guclu soz geciren super guc olmaksa evet osmanlıcıyım ve bunu cumhuriyetle gayet de guzel yaparız. ha yoruma illaki tiraz gelebilir osmanlı da bu vizyon yoktu diye ama kısmen katılırım ozellikle son 2 yuzyılında bu vizyonu kaybettigi icin yıkıldı ztn. sonuc karar verirken bence kelimelerin içerdigi anlamları katarak dusunursek daha kazanclı oluruz

0|0
    0|0
  • cumhuriyet...

1|1
    0|1
  • Cumhuriyet tabi ki

0|1
    0|1
  • Göktürkçüyüm ben. Şeriat ya da Cumhuriyet ülkeyi başarıyla yönetmez. Türk Törelerine ayak uyduracaksın. Şimdi burda bir kaç hıyar gelecek Türk Törelerini bilmeden atıp tutacak bana.

0|0
    0|0
    • 4gün

Türk töreleri Nasıl acaba?

• 2gün

hangı turk kavmınde idam var , soyler misin lutfen? osmanli deme lutfen

• 2gün

@mangoandberry Osmanlı demeyeceğim ki. Göktürklerden başlayabilirsin :)

• Kızlara bakarmısın yarısından fazlası osmanlı demiş ağlamak istiyorum arkadaşlar.. Kadını yücelten cumhuriyettir, osmanlı zamanında sizin söz hakkınız bile yoktu be yapmayın kızlar üzdünüz..

1|0
    0|0
  • Cumhuriyet.

1|0
    0|0
  • osmanlıcı ne oluyor acaba :D

0|1
    0|0
  • Hümanistim

1|0
    0|0
  • ne zaman sen şucu musun bucu musun diye birbirimizi ötekileştirmek ten vazgeçicez acaba

0|0
    0|0
  • Has bir trabzonlu olarak , osmanlıcıyım diyorum

1|0
    1|1
    • 9gün

osmanlı ülkeyi ne hale getirdi nasıl osmanlıcıyım diyorsun :D

• 9gün

dogru dış kadınları alırsan zaten soktun içine ajanı :) cahilik ve merhamet yüzünden bu durumdayız

• 9gün

Kadınlar değil, Mustafa reşit paşa gibi devletin içine sızmış masonları kastediyorum. Yaptıkları ıslahatlarla ülkenin içine ettiler.

• Freeciyim

0|0
    0|0
  • Atatürk ün torunlarıyız biz

1|0
    0|1
  • iki taraftada uzağım

0|0
    0|0
  • Osmanli gibi aile devletini niye hala isteyenler var... tamam ecdad gecmis ama osmanli aile devletiydi... senin benim devlette hakkim yoktu. kolesiydik devletin.. ve osmanli harika vir devlet olsaydi zaten gerilemeye girip isgale ugramazdi. ki o isgalden en dogru yonetim sekli cumhuriyetle ciktik.. halkin oldu devlet bir ailenin degil...

1|0
    0|1
  • İkiside bizim tarihimiz neyin ayrımı yapılıyor anlamıyorum şu an cumhuriyeti yaşıyoruz Türkiye yi yaşıyoruz o yüzden şu an Osmanlı da Osmanlı diye tutturmak geri kafalılık sadece o da bizim tarihimiz ama şu an yok

1|1
    0|0
Yükleniyor...