Neden kadınlar da askere gitmesin?

20 yaşına gelmiş kadınların askeri eğitim alması savaşabilir niteliğe getirilmesi mantıklı değil mi? Eğitim alanları vs erkeklerle farklı olsa falan. Bence mantıklı. Devlet iki kat fazla harcama yapmak zorunda kalacak ama en azından daha güçlü kadınlar ile dolu bir Türkiye olacak. Sizin düşünceniz nedir bu konuda?

• Evet, kadınlar da askere alınmalı.
    A seç
  • Eski köye yeni adet getirmeyin.
    B seç
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 7

• Gitsinler 6 Ay yeter👌👌👌

1|0
    0|0
  • Tehlikeli sonuçlar doğurur eşşeğe kerkinen ahlaksız kesimle savaşılıyor bu göz ardı edilmemeli ve unutulmamalıdırki butür şeyler psikolojik harpte önemli

1|0
    0|0
    • 7gün

Savaş sadece cephede olmayabiliyor. Ülke genelinde bir savaş olsa kaç tane kadını koruyabilecekler ki? Bu yüzden Ortaasya Türkleri'nde olduğu gibi. Ordu-millet 👊

• 7gün

Denemeden bilemezsiniz. Kriz anında hızlı hızlı eğitimden geçirmek yerine sindirerek eğitim yapılsın. Cepheye gönderilmese bile, kadınların silah kullanmayı bilmesi bence şart. Askeri eğitim görmüş olması, o ciddiyete sahip olması gerekiyor. Ben 20 yaşındaki kadınların moda programı izlemesinden rahatsızım. Şu ülkenin erkeği de kadını da nitelikli olmalı

• 7gün

Bencede olmalıda o senin dediğini sen ya da ben isteyince olmaz. Sence kaç kişi kitap okuyor kadın erkek. Yads kaç kişi bir ideolojiye körü körüne bağlı değil. Burda bile insanlar birbirine üstünlük taslayıp hakaret etmeden konuşamıyor. Hem bu işler o kadar kolay değil. Bir askerin aylık maliyeti bile oldukça fazla bunlar göz ardı edilemez. Bir silah kurşun yiyecek giyecek üstüne üstlük çok zaman kaybı. Mecburi askerlik bir bakıma o senin görüşün için var. Nüfus arttı giderler artıyor diyerekten askerlik düşüyor. Kolay şeyler değil bunu karşılamak için bir yerden bütçe ayrılmalı ki olmalı kimseninde yanaşacağını sanmıyorum

• Bence zorunlu askerlik kalksin. Profesyonel askerlik gelmeli. Profesyonel olmadan sahaya surulen askerler bos yere oluyor egitimsizlikten.

0|0
    0|0
    • 7gün

Askerlik ile savaşçılık farklı olmalı. Evet daha profesyonel insanlar gerekiyor. Bunun için bence basit orta ve üst düzey askerlikler yapılmalı. Basit düzey zorunlu olmalı. Çok çılgın fikirlerim var

• 7gün

Umurumda degil. Ben kurtuldum o lanet yerden. Egolarindan biktim hizmetci muamelesi gormekten. Hayatimda asagilandigim tek yerdi. Yapacak olan arkadaslara kolay gelsin.

• 7gün

Fikirlerinize saygı duyuyorum

• İsrail ülkesindeki kadın askerlerin fikrini almadan yorum yapmak sağlıklı olmaz bence. Şahsi fikrim ise uygun olmadığı yönünde; çünkü asker psikolojisinde duygusal ve insani faktörler önemsenmez ve önemsenmemelidir ve kadınların duygusal ila insani yönleri asker psikolojisine neredeyse hiç yatkın değil.

0|0
    0|0
  • Daha mı güçlü. Saçma sapan konuşma 6 ay askere gidince mi güçlü olacaksın. Askere niye gidesiniz ki?

0|0
    0|0
    • 7gün

Disiplin öğrenilir sıkı çalışma öğrenilir. Sıcak yatakta uyuyarak özümsenmez vatan sevgisi. Benim düşüncem bu

• 6gün

Hiç acıkmamış insan açın halinden anlamaz. Ben yastığım sert diye hayıflanarak anlayamam güvende uyumanın önemini

• 6gün

Bu benzetmende bir hata var. Peki ya aç insan yoksa? Askere gidip savaşacak eğimi alsan kiminle savaşacaksın? Ha eğer silahlı çatışma diyor isen, çok askere ihtiyaç yok binlerce kişilik ordular birbirlerine girmiyor eski çağdaki gibi.

• bir siz eksiktiniz ya

0|0
    0|0
  • bncede gitmeli :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çoğu kadın kaçırılıp seks işçisi olarak kullanılabilir bu ihtimallerde degerlendirilmeli?

0|0
    0|0
  • hee sonra komutana sey derim komutanıım bu gün benim ağda günüm gelmesem olur mu sonra manikürümü felan yaptırıcam

0|0
    0|0
    • 7gün

Ben de diyorum ki bu kadar basit düşünmeyin. Güzel görünmek zorunda değilsin. Ama güçlü olmak zorundasın

• 6gün

Çoğu erkekten daha sağlam psikolojim olduğuna inanıyorum. Hem işin zor kısmı 5te kalkmak değil. Hizaya girmek. Ayrıca ortalama 70 yıl olan ömrünün 6 ayını 5te kalkarak geçirsen bir şey kaybetmezsin diye düşünüyorum. Sabahlara kadar mesajlaşmak yerine nöbet tutarsın hem daha faydalı bir insan olursun. Görev bilinci

• 6gün

ay emredersin komutanım daha faydalı biri olacakmısım olmadığımı nerden biliyon ben millet milyarlık halıya basarken bilmem kaç trilyonluk sarayda otururken yapmam bunu bide bunu çıkarın başımıza madem o kadar meraklısın asker ol ala ala bana ne bundan

• Evet, kadınlar da askere alınmalı

1|0
    0|0
Yükleniyor...