Neden kaba bir toplumuz?

Oyuna giriyorum mesela küfürler durduk yere yağıyor ayrıca trafikteyken de küfürler yağıyor yabancılar türkler barbar dediğin de kızmasını biliyoruz niçin en ufak bişi de küfür ediliyor ve şiddete başvuruluyor kimse mi beyfendi hanfendi olmaz herkes mi kaba saba!

Güncellemeler:
8gün Sorun nerde veya kimde?
8gün Karşıt görüş saldırısı malum sonuç

0|1
5|25

Erkekler Ne Diyor 25

• .. bunun tek nedeni Türklerin Televizyonu en çok izleyen , interneti en çok kullanan millet olması.. ve bunlardan en çok etkilenen millet olması... bizim şehirde yolda 18 yaşlarında bir çocuk sıcak havada mafya filmlerinde genelde giyinen uzun bir palto giymiş elinde cep telefonu cendere müziğini açmış ağır çekim yürüyordu.. bu bir örnek... küfürün ilk sebebi telelvizyonlar ve internettir.. ve genelde türk erkeklerinin geri vites yapmaması alttan almaması.. aslında çok küfür edenler çok korkak olurlar.. türkler bir kişi ile kavga etmeye giderken bile 10 kişi ile giderler.. adam toplarlar.. ben bir türk olarak türk insanından utanıyorum.. türkiyeyi seviyorum ama insanını sevmiyorum... dünyada en ufacık bir olayda küfür eden bir milletiz.. ayrıca en iğrenç şeyler bizden çıkıyor.. çok kitap okuyup az eğlenmeliyz.. ama iş işten geçti..

1|1
    0|0
  • Yabancı filmleri izlerken "Lanet olsun" "Lanet Olası" gibi sözcüklerin gerçek çeviriler olmadığını Amerika'ya gittiğimde anladım.
    Bildiğiniz her yerde her mekanda herkes birbirine giydiriyor.
    Şimdi bir bakalım;
    Türk kızlar kendi aralarında erkekler kendi aralarında konuşurken sanki noktalama işareti gibi her cümlenin sonuna yapistirilir.
    Fakat Erkeklerin bu ortamina aniden gelen bir bayan ya da aile olunca örf adet geleneklere göre ayıp kaçtığı için söylenmez.
    Buraya biz Türkleri diğerlerinden ayıran en önemli noktada budur.
    Diğer yabancılar etrafında kimin olup olmadığını gözetmeksizin saydirirlar.
    Mesela markette yanından bir bayan çocuğu ile geçerken adam telefonda karsidakine rahatlıkla küfür edebiliyor.
    Oysa bizler öylemiyiz?
    Şimdi bu yazdıklarım yeniden düşünmeni sağlayacaktır umarim.

0|0
    0|0
    • 8gün

Belki de onlar sözün gelişi espiri amaçlı küfür ediyorlardır bizimkiler en ufak olay da ciddi ciddi anne bacı katarak küfür ediyorlar.

• + Küfür ediyor musunuz?
    - Eh derdimizi anlatacak kadar işte ^^

Küfür etmeyen insan mı olur ya? Samimiyetine inanmam :D

0|0
    1|0
    • 8gün

Samimiyeti küfürle birleştirmeniz bir görmeniz şaşırtıcı.

• 8gün

KarşınızDA gayet kibar bir insan var, hala seviyesiz yorumlarınıza seviyeli bir şekilde cevap veriyor olmamdan anlamanız gerekirdi bence... Bu arada küfür etmeden de seviyesizleşilebiliyormuş, çok güzel gösterdiniz ^^ Teşekkürler. "Nazilikten bir haber" olmadık diye bir şey de yoktur... Doğrusu "nezaketten bihaber" olmaktır. Sevgiler...

• 8gün

:D :D

• haha ne alaka aammkkk :D

0|1
    2|0
  • Müslüman bir toplumuz nedeni bu çünki kadına şiddet kız çocuklarını cezalandırma insanlara hakaret etme araplardan müslümanlar tarafınsan türklere geçmiştir türkler kadını yüceltir kadın kutsaldır ama müslümanım diyen kişi herşeyi yapar

0|0
    0|0
  • Çok havada bir yorum

1|0
    2|0
    • 8gün

Hava da derken neyı kastettiniz?

• 8gün

Sensin terbiyesiz olan.

• 8gün

Senin o küfür edenlerden hiçbir farkın yok. Hazım sorununuz var. Hep haklı sizsiniz.

• lol mu?

0|0
    1|0
  • Ben çok beyefendiyimdir tanışalım isterseniz :)

0|0
    1|1
  • doğru tespit

1|0
    0|0
  • Haklısın. Hangi oyunu oynuyorsun?

0|0
    0|0
  • Bnce herkez değil açıkcası Bnde sevmiyorum o tür şeyleri ve tanıdığım çoğu kişide benim gibi.. O biraz cahillikten öte geliyor..

0|0
    0|0
  • Türk ne yaparsa en doğrusunu yapar sıkmayın çanınızı kanımız hızlı

0|0
    2|0
    • 8gün

Karısını çocuğunu töreye kurban edenler ev de karısına cocuguna yine şiddet uygulayan mağara adamları da en doğrusunu yapıyor o zaman.

• 8gün

Onlar insan değilki Türk olsun

• 7gün

Kadına ve kız çocuğuna şiddet araplardan müslümanlıkla geçmiştir türklerde kadın kutsaldır problem müslümanlık

• aynn çok kaba var

0|0
    0|0
  • mutlu değil ki toplum stresli hep

0|0
    0|1
  • Yabancılar sanki çokmu kültürlü

0|0
    0|0
  • o kadar aptal varki sovmemek bağırmamak elde değil

0|0
    0|1
  • Ben değilim damarıma basılmadığı sürece

0|0
    0|0
  • Müslümanların çogunluk oldugu heryerde genel olarak olan bir duru bence. Dinle alaklı diye düşünüyorum

0|0
    0|1
  • çünkü kabayız

0|0
    0|0
  • Lol?

0|0
    0|0
  • Çünkü kendimize ve diğer insanlara saygımız yok.

0|1
    0|0
  • Karakter meselesi.. :/

0|0
    0|0
  • sorma o konudan neredeyse cinayet işleyeceğim o kadar sevmiyorum hem suçlu adam hem güçlü

0|0
    0|0
  • Sorun eğitim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• insanlar sabırsız, kimsenin kimseye tahammülü yok artık. hoşgörü, sabır, iyilik gibi güzel olan tüm kavramlar anlamını yitirdi ve onların yerini tecavüz, kabalık, cinayet gibi iğrenç kelimeler aldı. insanlar gerçekten çok kalpsiz ya gerçekten. geçenlerde bir genç bir madde kullanmış, bu sebeple olduğu yere yığılıp kalmış. yanından geçen insanların bırakın ambulansı aramalarını 'böylelerine müstehak!' diyip yürüyüp gitmişler. insanlık diye bir şey yok, düşsen kaldıracak kimse yok. bununla yaşamak zorunda olmak üzücü, yapacak bir şey olsa keşke.

1|1
    0|0
  • Türklerin barbar olduğu doğru

1|0
    1|2
  • insanların birbirine tahammülü kalmadı artık toplumca stres altındayız

1|0
    0|0
  • Yabancılarda kufredıyo cok mu farklı sankı

0|0
    2|0
  • Aynen oyleyiz maalesef