Ates bulunmadan onceki zamanda cehennem tasviri nasildi?

bu bile din denen kavramin uydurma olduğunu acikliyor

0|1
5|6

Kızlar Ne Diyor 5

• Allah aşkına ateşin bulunuş zamanına ve dinin insanlara gönderildiği zamana bak. Daha ateş bulunmamış, millet konuşamıyor bile doğru düzgün. Ne tasviri yapıyorsun? Kim nasıl anlayacak?

0|0
    0|0
  • Yahu arkadaşım ateş yokken din kavramida yoktu doğru düzgün Allaha inanın kendinizi yakmayın açın biraz kuran okuyun

0|0
    1|1
    • 14gün

dinden önceki insanlar nolcak? :D

• 14gün

ilk insan ya

• 14gün

hz adem ilk insan ya o taş devrinde yaşamadıysa kim yaşadı?

• Allah akıl versin

1|2
    3|2
    • 14gün

toplumun kölesi olmussun asıl

• Soru cidden harika 😂
    Hayvanlı olsa gerek. Yırtıcı hayvan eşliğimde günahtan arınma 🤔

Yalnız bir objektif bakayım deist olsam da, ilk din ateşin bulunmasından çok sonra inmiştir.

0|0
    0|0
    • 14gün

Din olmadigi zamandaki insanlar nolcak peki tanri 13 milyar yil niye beklemis:)

• 14gün

böyle insnların birbirini bulmak zor :(

• 13gün

İşte bunu diyorum ya 😂

• din denen sey gercekdir...

1|2
    2|0
    • 14gün

Kesin hem de 5000 dinden sadece islam gercek dimi

• 13gün

kesin öyledir

• 13gün

aynn kesin öyle suphen olmasin

Erkekler Ne Diyor 6

• Helal olsun lan sana dksldl

0|1
    0|0
  • Soru cidden cok guzel 😂😂 bir cok celiski bulabilirsin sadece buradan bile

1|1
    0|0
  • Atladığın konu şu ki, Biz Adem'e herseyi öğrettik öyle gönderdik yer yüzüne der. Ayrıca büyük kitaplar inmeden önce bazı Peygamberlere sahifeler verilmiştir. Hz. Adem'de bu sahifelere sahip olan peygamberlerimizden bir tanesi. Yani diyeceğim şudur ki inanmamanı anlayabilirim bunu senin tercihin olarak değerlendirebiliriz. Ama hem inanmayıp hem cahilsin bu hiç şık durmuyor.

0|0
    0|0
    • 14gün

abi masal hepsi masal
      ademin kemiğinden havvayı yaratmış falan hepsi ortadoğuda geçiyor :D peki diğer milyarlarca galakside neden bir olay yok?

• 14gün

Bu yazdıklarımdan sen bunu mu çıkardın? Ben senin inancını sorgulamadım ki ya da sana doğruluğunu ispatlamaya çalışmadım. ( Senin için doğru olmayabilir) benim anlatmak istediğim Kuran'da gecen cümle yani Kuran-ı Kerim'e göre Hz. Adem herşeyi biliyordu. Cenneti de Cehennemide biliyordu. Ha bu arada Masal mı değil mi o başka bir konu onunla alakalı da birseyler yazarsan onunla alakalı da düşüncelerimi paylaşırım. :)

• soru ilk basta cok mantikli geldide fazla uzun surmedi :D yani sonucta din ilk insanlari bizim tasvir ettigimiz gibi tasvir etmiyor mesela islama gore tanri ademe her seyin ismini ogretmisti diye hatirliyorum
    ayrica cehennem sadece atesle anlatilan bir sey degildir biraz din kulturu olan herkes bunu bilir

0|0
    0|0
    • 14gün

hangi adem?
      en eski emavi din yahudilik o da 4000 yıl önceye dayanıyor insanlık tarihi 200bin yıl

• 14gün

ya valla Şu an hic kafam yerinde degil ama sana kisaca soyle izah etmeye calisiyim din dedigin kurum ya da olusum ne dersen de somut ve bilim gibi labaratuvar kurulunca ustune bilimlesen bir ilim degil yani diyecegim oki kisaca senin islam yahudilik hristiyanlik dedgigin sey aslinda ilk insandan o doneme kadar gelen kurallarin (tanrinin) bir kodifikasyonudur. bir nevi uyarlanmasidir.

• Güneş kavramı nasılsa öyle

0|0
    0|0
    • 14gün

dinler de güneşe tapılmaktan ortaya çıktı

• 13gün

Şeytan yok yani Yöneticiler kim peki?

• 13gün

Devlet yöneticileri

• Allah yardımcın olsun senin beyin çok önemli bir organ bunu çok daha iyi anladım bu soruda bu nasıl sığ bir düşüncedir.

2|0
    0|1
Yükleniyor...