Bir birimizi neden anlamıyoruz?

Konuşarak neden anlaşamıyoruz, herkes suçu karşısındakine atmaya hazır, helede ortada bir sorun varsa kılıç kalkan elinde herkesin. İletişim kurmak, konuşarak anlaşabilmek çok mu zor?

0|0
2|11

Erkekler Ne Diyor 11

• zor.. çünkü insanımız, yıllar yılı, bu yola doğru sürüklenmiş resmen.. dejenerasyonla , asimiliasyonla , hayat kavgası ve arabesk dayatmalarıyla.. siyasi oyun ve kavgalarlar, terörle.. enflasyonla , şunla bunla.. insanlar mutlu değil.. ve her an patlamaya hazır.. ve bunu karşılarına çıkan ilk insana yansıtıyor.. tahammülü kalmamış insanların.. ancak erdem ve irade sahibi insanlar, konuşarak anlaşabilir.. ve az sayıda var bu tip insanlar çevremizde.

1|0
    0|0
  • Ben kolay iletişim kurulabilen biri olduğumu düşünsem de çevremdeki insanlar arkamdan onunla anlaşamazsın gibi şeyler söylüyor çünkü söylediklerimi anlamak için sorgulamak , saygı göstermek , araştırmak , düşünmek gerekiyor toplumumuzun büyük bir kısmı da bu yukarıda bahsettiklerimi uygulamadığından dolayı anlaşamıyoruz. Ben hiçbir din , mezhep , ırk , millet ve dile karşı düşmanlık beslemiyorum herkesle anlaşabilirim eğer saygı oranımız yüksek ise arkadaş ta olabiliriz. Arkadaşlıkta en büyük kural tek çıkar arkadaşlık olmalı ve onun dışında bir çıkar beklenilmemeli

1|0
    0|0
  • çünkü nefs her zaman haklıdır ve üstün olmak ister hakikati kabullenmek istemez

1|0
    0|0
  • Kendini büyük gören küçük ve küçük hareketler büyük engeller cikarir empati ile baslamak gerek empati kabiliyeti olmadyanlar ancak kibirlenir karsisindakini yenme arzusundadir

1|0
    0|0
  • Cok kolay aslinda herkes net olsa işe yalanlar karismasa

1|0
    0|0
    • 7gün

Yalansız bir dünya yok

• 7gün

Dogru diyorsun ama bu seferde samimiyet kayboluyor kafada acabalarla iliski yurumez guvenmedigin birinlede konusup anlasamazsin acaba olur

• Senden ötürü 😂😂

1|0
    0|0
  • Konuya göre değişir benim için bu

1|0
    0|0
  • hoşgörü kalmadı herkes ben bilirim havasında

1|0
    0|0
  • Özeleştiri yapamıyoruz çünkü
    Başımızı Ellerimizin arasına koyup düşünmedikçe çözüm bulamayız

0|0
    0|0
  • zor tabi mesela ben konuşarak bir yere varamadığıım zaman kafa göz dalıyorum.

0|0
    0|0
  • Seviyorum seni işte hep böyle ol

0|0
    0|0
    • 7gün

Tek tek gelin.

• 7gün

Tanımadığımı nereden biliyorsun?
      Ben seni tanıyorum sorularda karşılaşıyoruz
      Seviyorum derken aşığım anlamında değil arkadaş gibi seviyorum demek istedim

• 7gün

Anladım teşekkürler

Kızlar Ne Diyor 2

• sözünün dinlenmesini bekliyorlar dinlemesini bilicen

1|0
    0|0
  • hayır çok kolay ama anlaması kit olanlarla konuşarak birseyi cozemezsin

1|0
    0|0
Yükleniyor...