Kapat

Sokak hayvanları için yerler yapmak?

Bizim binanın merdiveninin altında boşluk var ve baya geniş orayı köpekler için kapatmak istiyorum kar yağdığında üşümesinler :( ama nasıl kapatıcam bilmiyorum çimento tuğladan falan hiç anlamam naylon ve çivi kullansam olur mu ki battaniye falan da koyucam üşümesinler kediler falan da girer hem çok üzülüyorum sokak hayvanlarına ya :( Siz böyle bişi yaptınız mı? yaptıysanız yardım edermisiniz?

0|1
1|20

En İyi Erkek Görüşü

• şehir hayatında böyle bişey yapmak çok zor. Şikayet ederler belediye gelir alır toplar gider ordan.
    ille de yapacam diyosan naylonu, tuğlayı vs bırak, yapacağın barınağın etrafını ince tahtalarla çakabiliyosan çakarak kapat, onun etraflarına da ısı izalasyonu sağlayacak strafor köpük yerleştir. özellikle üst kısımlarını strafor köpükle kapat çünkü ısınan hava molekülleri her zaman yukarı doğru çıkar. Isıyı ne kadar dışarıyla izole edersen, içerisi de o kadar sıcak olur. Bunu da buzdolabı, çamaşır makinelerinin kutusunun içinden çıkan strafor köpükle yaparsın ancak. Yukarının izalasyonunu sağlarsan böylece içerinin sıcaklığı da artmış olur.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yaşadığınız binaya hayvan mı dolduracaksın yani?

0|0
    0|1
    • Zaten bizim buralar ful köpek binanın içini değil dş merdiven var

• Anladım. Islanmayacaksa eski battaniye gibi şeylerle kaptabilirsin ama zamanla pis olur bakteri yuvasına döner.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 19

• Çok güzel bir yüreğin var ya seni tebrik ederim içinde insanlık kalan ender kişiliklerden olduğun için belediyeye başvur önce bir yerde görmüştüm ev felan yapıyorlar sen kendin birşeyler yapmaya çalışırsan binadaki pek muhterem bilmişler gelip orayı yıkar rahatsız oluyorlar diye

0|1
    0|0
  • helal sana düşünceli insan. bazıları kurumus ekmeği bile vermekten aciz

0|1
    0|0
  • naylon ile kapatsan rüzgarlarda ses yapabilir üst kattakilerden laf yersin.. tel yaptırabilirsin çok masraflı değil onlar. ayrıyetten kutluyorum seni. bizim aşşadaki kedilerimize strafordan kutu yapıcam bugün bende kapatmıyorum ben o kadarda korusunlar kendilerini çağrem yok :)

0|0
    0|0
  • straforu naylonla sar o straforla boşluğu kapat

0|0
    0|0
  • o kadar çok şey yaptim ki anlatmak olmaz ama yaptim birşeyler

0|0
    0|0
  • mm ben balkonuma mesela kuşlar için su kabı koyuyorm eski pantlonumu koydum kartoon ile kapattım bir kaç defa kuş uyurken gördüm

0|0
    0|0
  • Köpük kutulardan 1-2 kedi evi yapmıştım geçen kış. Belki bu yıl da yaparım.

0|0
    0|0
  • Yapmadim
    Güzel bir davranis
    Naylon cok fazla soğuğu kesmez

0|1
    0|0
    • battaniteteti çivilesem sonra üstüne noylunu çvilesem

• Olabilir ama tuglayla örülse daha iyi ama elinden geleni yapman hos bir davranis baytaniye civilemekte iyi

• Neredesin?

0|0
    0|0
  • Belediyeyi filan arasan, ailenle konuşsan olmaz mı?
    Ne güzel düşünmüşsün, tebrik ederim 👍😌

0|0
    0|0
  • Sokaktaki hayvanlari birakta insanlara yardim et.. Neyapcan vahşi hayvanlari.. Mahalleye dadanip saldirirlar ona buna.. Sokakta nekadar yetim cocuk var biliormusun garibim

0|0
    0|1
    • Hayvanlar olmasa ekosistem bozulur ama insan sadece zarar vermeye yarar başka hiç bir şeye yaramaz benim daha kendime faydam yok zaten hangi çocuk para istese cebimdeki parayı veriyorum. İYi gnler.

• Insanlar ac ise cokayim öyle ekosisteme

• sen soyur insanlari o zaman cumhur başkani değilim ben okuyorum.

• Apartman sakinleri razı gelir mi? :)

0|0
    0|0
  • sen ne anlarsın usta çağırsan anca olur. ya da babana söyle çivi falan çaksın tahtalardan

0|0
    0|1
  • Bu nasil soru yav

0|0
    0|0
  • yüreği güzel insan Seni tebrik ediyorum

0|0
    0|0
  • Belediyelerin hayvan barınakları var bildiğim kadarıyla onlarla irtibata geç..

0|0
    0|0
  • Evin altinda yavru kediler var kendimden cok onlari besliyorum 😂

0|0
    0|0
  • küçük yavru kedim vardi birisi almıs :(

0|0
    0|0
  • onların kaderi bu yapicak bisi yok

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş, ancak hala görüşünü paylaşarak katkıda bulunabilirsin.

Yükleniyor...