Şehirlerin bildiğiniz karakteristik özellikleri var mı? Hangi şehrin insanı nasıl olur?

Amacım kesinlikle ayrımcılık ırkçılık değil. Her yerin her türlü özellikte insanı var. İnsanı memleket doğurmuyor biliyorum. Ama çoğumuzun günlük hayatımızda yeni birisiyle tanıştımığızda ilk sorduğumuz sorulardan birisi nerelisin oluyor. Ayırdığımızdan değil meraktan birazda samiyeti artırmak için. Bazen memleketin överiz bazen şakasına takılırız. Ama ne olursa olsun insanı insan olduğu için severiz. ya da krakteri kötüyse uzak dururuz. Şuralı ya da buralı olduğu için değil. Evet sizinde var mı böyle bildiğiniz duyduğunuz. Şehirlerin krakteristik özellikleri?

0|1
52|53

Erkekler Ne Diyor 53

• Güneydoğu insanı daha sıcak ve samimi. Batı bilgelerine göre çok daha sadık ve güvenilir. Aile ve eşe bağlılıkları apayrı bir fark..

5|3
    0|1
  • Eskileri bilmem Türkiye'de yaşıyayanı da, fakat ciddi anlamda dürüstlük eksiği var genel olarak.
    Benim şahsen kendime yakın gördüğüm değişik yörelerden arkadaşlarım var, ve ne yazık ki çok ciddi yanlışlıkları oldu.
    Suç bende de ola bilir, o yüzden çoğunla aramı açmadım.
    En kötüsü iş para gelince, en çok maddi yönden zarar gördüm, çoğu haksız oldukları halde, hileyle haklı çıkmaya çalıştılar.
    Mertliğe gelince, hep ağız 😂😂😂
    Bir ara yabancı biri için, şahsi çıkarlar için, çok kolay bir şekilde satıldım. Üzgün müyüm, hayır değilim, sadece hakikatleri gördüm ve asla hiç birine güvenemeyeceğime.

1|1
    0|0
  • Her yerde iyi ve kötü insanlar vardır il ayrımı yapmak istemiyorum ama bildiğim kadarıyla bizim Rizeliler tabancayı çok sever Erzurumlular güvenilirdir ve sıcakkanlıdırlar karakterleri iyi genel olarak ama kötüleri de var tabii Hınıs, Tekman, Karayazı gibi ilçelerde birazcık cahil insan var ama genel anlamda iyidir Karslılar vatanına düşkün birlik beraberliğe önem verirler Malatyalılar da genel anlamda iyidir

0|0
    0|0
  • Soruyu kimse anlamamış bence. Şehirler insan olsaydı nasıl olurlardı diye bir kaç birşey yazacağım alt tarafa. Bunlar tamamen bu yaşıma kadar yaşamış olduğum deneyimlerime dayanarak yazdığım şeyler olacak. Alınmaya, kırılmaya, kibirlenmeye gerek yok.

Konya-Ankara: Gelenekçi, ''ailem ne derse o olur'' diyen, yanlış yapmış olsa bile asla kabullenmeyen bıçkın delikanlı.
    Tekirdağ-Edirne: Cebinde 5 TL si olsa yarısını arkadaşıyla paylaşan, minimal şartlarda bile eğlenmesini ve eğlendirmesini bilen arkadaş.
    İstanbul: Dünyayı kendi için dönüyor zanneden, kendini beğenmiş kuzen.
    İzmir: Farklı olduğunu her yerde vurgulamaya çalışan evde kalmış akraba. (Bırak seni sen değil, başkaları övsün be kardeşim)
    Diyarbakır-Şırnak: Haksızlığa gelemeyen fakat istediği her şeyi yapınca özgür olduğunu zanneden küçük şımarık ergen.
    Samsun-Trabzon: Atarlı, giderli ele avuca sığmayan, ailenin delisi diye tabir edilen kuralsız abi.
    Sivas-Yozgat: Büyüğe küçüğe saygılı, örf adetlere bağlı kendi yağında kavrulan görücü usulü ile evlenmiş genç.
    Muğla-Antalya: Sessiz ama derinden yürüyüp izini belli etmeyen teyze kızı.

0|0
    0|0
  • erzurumlulular kendilerini övmeyi seven içi boş iki yüzlü insanlardır. antepliler urfalılar ne şanlı ne kahramandır kaypak güvenilmezdir. maraşlılar soğuk ve kabadır. mersinliler son derece görgüsüz dağlıdır yörüktür. Doğulular sıcak samimi mazlum saf temizdir ama cahilleri çok korkunç zararlıdır. Bursalılar tam anlamıyla bursalıdır boşuna dememişler o sloganik cümleleri. Batı şehirlerine güvenmiyorum. Sadece köylü güzeli kütahyayı seviyorum.

1|1
    0|1
    • 7gün

Vavv cok dogru demissin👏👏

• 7gün

Aynen sevgilim dadasti kendini oven katiksiz boş insanin tekiydi. Onun yuzunden erzurumlularsan sogudum. Onceden severdim. Gordum gercekleri

• 7gün

@Gizemli-üye sana daha sayabilirim. Karslılar köylüdür çok samimi olurlar ama tersine geldin mi çekilmezler. Karadenizli olmadığı halde kendisine biz karadenizliyiz diyen bolulu bir kız görmüştüm. Halbuki bolu iç anadolu marmara arasındadır.

• genellemeleri yanlış bulurum ama konyadan adam çıktığına şahit olmadım :)

1|3
    0|0
  • Erzurum insanını cok seviyorum. gerçekten kimse önyargı yapmamalı bu insanlara karsı evet bazı konularda katılar bu doğru. ama hem karşılıklı uyum adına hem şehrin dokusunu bozmamak niyeti ile bu şehre gelen insanlar da çabalarsa herşey cok güzel olur

Malatya insanı kadar kendini beğenmiş orosobu evladı bir millet görmedim. Kendim de ora doğumluyum ama Alevisi sünnisi her biri ayrı güzel kardeşim.

Sivas insanı kaba ama mert insanlar Adıyaman insanı cok yumuşak. hatta o kadar yumuşak ki hani mazlum ezik dersin görsen. iyilerdir ama saf görünümleri altında seni saf yapabilirler. neye uğradıgını şaşırırsın.
    Adana Mersin zaten cingen evlatları bunlar. troller yani bildiğin hepsi.
    Vs vs vs gider bu. Daha cok var. karsılıklı konuşuruz istersen

0|0
    0|0
  • Bence genel olarak şehir şehir değil de bölge bölge şeyapacak olursak güney insanı ilginç olur, anlayamazsin. Ege insani genel olarak samimiyet kokar. Karadeniz insanı mert olur. Doğu insani hakkinda çok fikrim yok.

1|0
    1|0
  • ege bölgesinin insanı sıcak olur diğer yerlerin insanlarına alışamıyorum. kimse yanlış anlamasın benim görüşüm bu, sizde ege bölgesinin insanını sevmiyor olabilirsiniz gayet normal birşey bu

0|1
    0|0
  • İzmir insanı medenidir her türlü görüşe saygı var sevgi var. Bende izmirdeyim. Konya insani çok yobazdir genelleme yapmak istemem ama abaza çoğu ve yobaz. Karadeniz insanlarıda biraz sinirli

0|2
    2|2
  • Arkadaşım günaydın bunlar benim tespitim http://vocaroo.com/i/s0HfH9UOqGPk ses kaydı gelsin ⛔⛔⛔⛔

1|0
    0|0
  • İstanbul bölgesindeki gibi kalabalık nüfuslu yerler ve doğu bölgesindeki insanlar daha agresif oluyorlar (doğu derken sadece ülkemizin doğusu değil) ege ve akdeniz bölgesi daha rahat ve güler yüzlü oluyorlar genelde

1|0
    0|0
  • bzim memleketin insanı sıcak samimi olur karadeniz hariç her şehre gittim böyle samimisini görmedim yol sorsan tarif etmez götürürler aç kalsan karnını doyurur cebine paranı koyarlar kavga etsen hiç tanımadıkları halde yardıma koşarlar. ama her şehirde oldugu gibi bizim de keko conolarımız va ve şehrin adını kirletiyorlar :(

1|0
    0|0
  • Maleaef büyük şebirlerimiz bozuldu örnegin ben Konyalıyım ama göç aldıgo için degişim yaşıyor özünden kopuyor bir nevi Ankara istanbulı düşünüyorum bile

0|0
    0|0
  • insan olan heryerde Insan olur 😊

2|0
    0|0
  • İzmir insanı rahat Isparta insanı soğuk ama bir o kadar da gül :)

0|0
    0|0
  • İstanbul'da 72,5 millet var, karaketermi kalır.

0|0
    0|0
  • Konyalılar ı sevmiyorum mesela çok yobazlar ve ünide konyalı tanıdıklarım var şu an baya da abazalar hani görmemiş gibiler bilmiyorum ya

1|0
    1|1
  • Sivasın adamı mert olur

0|0
    0|0
  • Kütahyalılar çok yobaz ve acımasızlar ve buz gibi insanlar

1|0
    0|0
  • samsun anlatılmaz yaşanır

0|0
    0|0
  • Ege sevecen cana yakın ama esnafı yabancıyı düdüklemeyide sever

1|0
    0|0
  • Çok il gelmediğim için bilemiyorum ama bizim oraların insanları genelde misafirperver ve sıcakkanlıdır

0|0
    0|0
  • :D ben izmirli olarak diyorum genelde ege bölgesinin insanı sıcaktr içtendir ne bilm öğrenciyimde elini cebine sokmazsın :D

0|1
    0|0
  • Ben bir sivaslıyım bizimkiler tam şerefsiz oluyor ben nasıl böyleyim neden şerefsizz aşağılık değilim anlamadım yani hepsi değil tabi bizim köy iyide kangal tarafı tamm anladınız ben hafiktenim her şeye tarafsız bakarım empati yaparım valla hafikli kötü insan görmedim birde biz türkmen göçmeniyşz baya önceden sanırım ama gözlerim çekil değil öyle yani

0|0
    1|0
    • 8gün

Ben de Sivas şarkışlalıyım ve dediklerine sanırım mecburen katılıyorum. Tanıdığım Şarkışlalıların pek yanlışını görmedim açıkçası ama onlar haricinde başka çok tanımam zaten Sivasta hiç yaşamadım. Ama gördüklerimden bazıları sadece kendi çıkarlarını düşünen insanlar aç gözlüler. Alakası var mıdır bilemiyorum ama Çanakkale şehitliğine gittiğimde çok az sivaslı şehit anıtı gördüm. O an bir düşündüm bunlar savaştan mı kaçmış ülke elden giderken gelmemişler mi diye zaten az şehit sayısı var. Çünkü ta musuldan kerkükten gazzeden gelen şehitler var. O durumdan sonra cidden buraz soğudum sivastan. Bu bozukluk bozuk mayadan geliyor desem ben neden öyle değilim? Bu saydığım özelliklere zıt karakterliyim çünkü ve anlam veremiyorum bu duruma. Ama bizim oradan bir yiğit var adını herkese duyurup arkasından ağlatan, bilen bilir 😊

• 7gün

Bu savaş döneminde benim bir akrabam kaçmış askerden galiba şerefsiz

• 7gün

Katılmanıza sevindim

• İstanbullu çip olur...

0|0
    0|0
  • Aydın efesiyiz adamlık ve mertlik Aydın

0|0
    0|0
  • Trabzonlular inatçı olur...

0|0
    0|0
  • İzmir rahat

0|0
    0|0
  • Bu soru insanları aşagılamak içinmi sorulmuş?

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    23

Kızlar Ne Diyor 52

• Erzurum insanı agresif, sinirli, sabit fikirli, çok fazla neşeli olmayan, çalışkan bir yapıya sahiptir. Bunu karasal iklimle bağdaştırmak doğru olur.

1|1
    1|0
  • Balıkesirin 5k sı meşhurdur bu k lardan biri de kaçıktır 😅 evet Balıkesirliler delidir kaldırım değil de yolun ortasından yürürüz 😂😂😂
    Ama dünyanın en iyi oksijen alanlarından biri de bizdedir sarıkız efsanesiyle kaz dağları dünyanın en iyi 2. oksijen alanıdır. 😉😏

1|0
    0|0
  • Ayrım yapmak istemiyorum ama Ege insanı candan ve sıcaktır. İç Anadolu Erkekleri tam evlenilecek tiptedir😀

0|0
    2|0
  • Ankara ;sakin, karmaşadan uzak, huzurun şehri. Ayrıyeten Ankara insanı samimidir.''K'' alfabede yoktur bizim için G'yi kullanırız :) Birbirimize la, bebe, nabıyon la, gardaş, aykün mü der eeyy çekeriz. Ne zaman bir yerde Angara havası olsa oynamazsak ayıptır. :)

66.media.tumblr.com/...m9bfoylIEv1qisjy6o6_400.gif

1|1
    3|0
  • elazığ insanı içten ve komik olur :D genelde sevilirler.

3|1
    1|0
  • sivaslilar bana gorgusuz geliyorlar" ne aldılar ne sattılar ne gezdiler ne yediler " sureklilikle ağızlarında nasılsın de 1739473078262 geçmişe dair cümle kurarlar birde kiskanclar baya

1|1
    2|0
  • Ankara ya geldiğiniz zaman o griliğin insanlara yansımış olduğunu kesinlikle görürsünüz resmiyet düzenli bir havası vardır ve bu tabiki bizlerede yansıyor

1|0
    0|0
  • Mardin, Diyarbakır: Cömertlik misafirperverlik yardımseverlik samimilik sıcakkanlılık yigitlik mertlik delikanlılık.. sayıyımmi daha..
    Ayrıca doğup büyüdüğüm ve kralterime çok şey kazandıran Adana nın insanıda cömert yardım sever sıcakkanlı delikanlı ve merttir..

0|1
    0|1
    • 7gün

hmm Diyarbakır ve mardin de %70 kaçak elektrik ve su kullanımı var buna mertlik ve dürüstlük diyorsun

• elazığ gakko memlekettir ve insanları çok iyidir çok sıcakkanlı samimidir. Dışardan gelenlere karşı da ayrı ilgilidir 😊

2|0
    0|0
  • Angaralı sıcak kanlı olur hemen çok rahat olurlar bilindik kelimeleri " lan, gardaş" tır hemen insanlara alışır senli benli konuşurlar ben de Ankaralıyım cok samimi ve sıcaktırlar Ankaralı olmak güzeldir

0|0
    2|0
  • Adanalı olan insanlar mert delikanlı oluyor iyiler bildiklerim kadarindan.
    Ege tarafıda sıcak kanlı insanlar var.
    İstanbul ise bildiģin kurt, tilki, çakal kuzuları az bulunmaktadır.
    Karadeniz insanları iyi güler yüz sıcaklar. Fakat asabilik de var.
    Her şehrin iyisi ve kötüsü vardır bu böyle.

1|0
    0|0
  • Trakya insanı sıcak samimi iyi kalpli ama ilişki anlamında erkeklerine pek güvenilmez tabi hepsine değil

2|1
    1|2
  • Bir öngörü olaraktan aslen göcmen olan insanlar nasil oluyormus acaba genel itibariyle merak ettim. :) kimseden duymadim bari benim aslım nasil bir izlenim birakmis sizlere selanik gocmeni arnavutlari nasil bilirsiniz ey ahali :)

0|0
    0|0
  • İzmirliyim ve Atatürkçüyüm

0|1
    0|0
  • Adanalıyız gerisini siz düşünün 😂

1|1
    1|1
  • Mardinliler kavgaya fazla meyilli gibi geliyor. Karadeniz insanıysa çok çabuk parlayıp dönüyor. Sivaslıyım erkeği oldukça kaba bana göre. İzmirin insanı sıcakkanlı, konuşkan.

0|0
    0|0
  • Sinoplular çok sıcakkanlı insanlardır. Zaten sinpta kavga falan pek olmaz insanlar huzurlu bir ortamda yaşar. Öyle tatlı bir şehir ki trafik lambaları bile yoktur. birbirlerine saygı ve hoşgöruyle yaşarlar. Bizim koyde herkes herkesi tanır tanımasa bile kesinlikle selam verirler konuşmaya başlarlar. Siz kimlerdensiniz falan diye.

1|2
    0|0
  • doğu insanları çalışkan gibi tüm müdürlerim doğuluydu :)
    ege insanları daha yumuşak başlı anlayışlı gibi
    iç anadolu insanları daha sıcakkanlı ve içten
    karadeniz insanları daha uyanık pazarlıkçı gibi
    marmara insanları çıkarcı vurdumduymaz gibi
    tepki gelmez umarım tamamen benim tezim :)

1|0
    0|1
  • Adanalilar genelnolarak kendini ve şehrini övmeyi sever kendine ait olan herseyi över ve sahiplenir. Sevdigi kız vs felanda bunlara giriyo tabi. Cok sahiplenici ve mertlerdir.
    Konyalilar kendi gibi dusunmeyenleri pek sevmeyen kabul etmeyen insanlardir. Yobazlik vardir.
    Dogu sehrin insanlari cana yakin, konuskan, giriskendir, bazilari cok bilmislik yapar. Gelişime kapalidirlar genelde.

0|0
    0|0
  • corumlular küfürcü olur 😂 ama şükür kayseriliyim pinti derler ticaretin krali derler 😂

0|0
    0|0
  • ankaranın da var.. ne hissettiği belli olmayan bir şehir.. aynı benim gibi :/

0|1
    0|0
  • baki qonagperver

1|0
    0|0
  • Yiğidin harman olduğu yer.

2|0
    0|0
  • Izmirin insani sicaktir

0|0
    0|0
  • Trabzonlu olarak biraz asabiyiz, ama cidden sözünün eri insanlarıyız 😂
    Onun dışında konya insanları sevilmiyor ama neden sevilmedikleri hakkinda bir bilgim yok duyduğum kadarıyla biliyorum yani ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem

0|0
    0|0
  • Buranin insanlari soguk, stress icinde, durmadan soylenirler, hic yardim sever degiller, benciller, cimriler. Ama diger yandan kültürlülerdir, saygili ve kibarlardir, sanata ve bilgiye cok önem berirler. Burasi neresimi? Paris

0|0
    0|0
  • İzmirliler sıcakkanlı teyzesi dedesi çocukları gencleri♡

1|0
    0|0
  • samsunda bir ilcede erkeklere döl derler ve sahildr esofman altina kundura giyenleri gormek gibi bir sansin vardir. yaninda adam bicaklasalar normal gelir

0|0
    0|0
  • Doğulular harbi güney dogu kalleş ve kaypakdır Akdeniz sıcaktır ege samimi iç Anadolu merttir Karadeniz delidir Marmara neydi belirsizdir

0|1
    0|0
  • Kmaras trafik kuralları yok denecek kadar az her arabaya bindigimde aha kalpten gidiyorum bu sefer kesin diyorum

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22
Yükleniyor...