Topluma ayak uydurmazsan ne olur?

Kendimi toplumdan olabildiğine soyutluyorum.
Stresten uzak hissediyorum insanlara ayak uydurabildiğim söylenemez
Yıllar önce benimle aynı görüşte insanlar var mesala;
Toplum ateştir.“ - Schopenhauer
” Toplum hastalıktır.“ - Nietzsche
” Toplum yaradır.“ - Loke
” Toplum sıradanlıktır.“- Satre
” Toplumdan uzaklaştıkça kendine yakınlaşırsın.“ - Platon
Yaşım henüz çok genç, çokta sorgulayan biriyimdir.
Bu durum benden "en fazla" ne götürebilir/ zararı- getirisi/faydası nedir :)

0|0
9|25

Erkekler Ne Diyor 25

• Çoğunluğa uyarsanız tanışanlardan olursunuz diyor yaradan.
    O yüzden s. oktumun toplum kuralları çok da s. ikimde olmuyor.

Yeryüzündekilerin çoğuna uyarsan seni ALLAH'ın yolundan saptırırlar. Onlar ancak zanna uyuyorlar ve onlar sadece tahminde bulunup saçmalıyorlar. (En'am-116)

Yaradan ne de güzel söylemiş.

1|0
    0|0
  • Sen onlara bakma. Kedi uzanamadığı ciğere maaaaavvvv dermiş. Ayrıca aynı kedi kendi gtünü görünce yara sanıp panik yapmış. Bir de kediler Mart ayı gelince coşuyorlar. Tüm bunları göz önünde bulunduracak olursak, anam kendini hayattan soyutlama. Çık dışarı imkanın ölçüsünde gez toz hayatını yaşa. La bir tiyatroya git. Bir sinemaya git. Bir halk eğitim kursuna yazıl aylık elli tl lik. Üç beş çevre edin. Barlarda sürtüp uyuşturucu müptelalarıyla takılma. Kültür merkezlerinde takılıp eli yüzü düzgün çocuklarla tanış. Ekmeğini kazanıp kimseye özellikle ailene muhtaç olmamaya çalış.

0|0
    0|0
  • Ayni kafadaniz ben bunu derince sorguladim ve sunu anladim bizler soyutlamiyoruz kendimizi toplumdan toplum bizi soyutluyor kendilerinden cunki onlara ayak uydurmuyoruz. Onunu gormeyen toplum'a ayak uydurmak aptallikdir goruldugu uzere gunumuzde bu cok basit goruluyor insanlar salak salak seylerin pesine dusuyor. Sorgulayan kisi sayisi azaliyor.

Bence zararindan daha cok faydasi var :) eger ben bugun topluma ayak uyduran birisi olsaydim gercekten kalbimi kirletmis ve kaybolmusdum. Bir tek zarari var tabi oda yalnizlik arasira dokunuyor yoksa sevdigi olsa insanin yemisim sehiri kacamak yaparim doga icine biraz temiz hava alirim :D

0|0
    0|0
  • Ben uydurmuyorum varsin dislasinlar ben yalnizligimla mutluyum

1|0
    0|0
  • İstemezsende toplumda yer alırsın nefes aldıgın sürece bu gerçek degişmez kendini soyutlayabilirsin ama toplumu idare etigin sürece nerede nasıl davranacagini bildigin sürecede sorun yaşamazsın ama aykırı durum olursa toplum çatışması yaşarsın kişiligin zedelenir istedigin kadar yalnız olabilirsin ama toplumu idare ettigin koşul boyunca :)

0|0
    0|0
  • Eninde sonunda o toplumun içinde yer alacaksın herhangi bir köşesinden olsa da ve o zaman toplumun genel geçer kurallarına da uyacaksın...

0|0
    0|0
  • Toplumdan uzak durmakta iyi olmaz. Çünkü insan hayatında toplumda önemli. Mesela evlendiğinde düğününe davet edersin gelirler şenlik olur. Cenazen olur ilk onlar koşarlar. Başına bir iş gelir onlardan yardım istersin ya da onlar yardımcı olur. Toplum hayatımızın içinde her zaman olmalıdır.

0|0
    0|0
  • toplluma katılmak her zaman için yiidir ha bu bana göre yani benimfikrim sadece girişken olursun uyanık olursun kelime hazinen gelişir cümle kurmakta zorluk çekmezsin öz güvenin yüksek olur. ama toplumdaki kişiler iyi olmalı gidipte sürekli zararlı maddeler kullanın arasında bulunursan hiç bir faydası olmaz zorlu soytarı serseri olur insan

0|0
    0|0
  • liveyourlife

0|0
    0|0
  • Toplumla ilgili yukarıda yazılmayan çok sey var. Toplum hayattır, toplumsuz bir insan ancak en ilkel haliyle yasayabilir

0|0
    0|0
  • İlgi çekersin

0|0
    0|0
  • her şeyin çok daha farkında 1 insan olursun

0|0
    0|0
  • Benim gibi sokratesss,, aristotelesss olursun..

0|0
    0|0
  • Bende topluma pek ayak uyduramıyorum , uzakta olmak insanı stresden arındırıyor.

0|0
    0|0
  • Sosyal ilişkilerini etkiler.

0|0
    0|0
  • toplum üzerime gül koklar

0|0
    0|0
  • Çok götürüsü var çokta getirisi var ama getirisi götürüsünü bastırıyor

0|0
    0|0
  • bırsey olmaz :)

0|0
    0|0
  • F*ck Society

0|0
    0|0
  • toplumu skeyim o bana ayak uydursun

0|0
    0|0
  • Banane Yaa Toplumdan

0|0
    0|0
  • kendini nasıl iyi hissediyorsan öyle yaşa

0|0
    0|0
  • Yalnızlaşır insan.

0|0
    0|0
  • Kendini aradan çıkaran Allahı bulur

0|0
    0|0
  • Toplum cahil olsa da, bizde onlar gibi davranıp aslında bilimi beynimizde yaşamamız gerekiyor.
    Topluma ayak uydurmazsan kötü şeyler yaşanabilir.
    https://pbs.twimg.com/media/B8MjkCUCMAUUXSh.jpg

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Topluma uymazsan sonun kötü oluyor malesef. Bir zıtlık ya da farklı bir bakış açısı hemen yargılamayı da beraberinde getiriyor. Ne kadar uyarsan o kadar iyisin.

1|0
    0|0
  • Bende senin gibiyim. Ama maalesef toplumdan uzaklaştıkça içine çekiliyorum. Hayatı sorgulamaktan vazgeçme. Çünkü vazgeçme durumunda doğruyu bulamazsın. Arafta kal ne çok toplumla ol ne de çık yalnız. etrafında her zaman insanlar olsun ama o insanları istediğin zaman yönlendirebilme ve reddetme kabiliyetinde olsun. Zararı-getirisi eşittir. Farlı açıdan bakarsan :)

1|0
    0|0
  • Garip derler, saçma derler, hep yerer hiç takdir etmezler. Ama sen mutlusundur.

0|0
    0|0
  • Götürürse akıl sağlığını götürür çok fazla sorgulama. Bende sorgularım genelde. Sorgulamayan hayatı yaşayan insanlarla takıl kafan meşgul olsun

0|0
    0|0
  • Maddelerin hepsi doğru ✔️

0|0
    0|0
  • toplumdan uzaklaştıkça kendine yakınlaşırsın. KESİNLİKLE. ben şahsen işim düştüğü zaman birilerine yaklaşıyorum ondan sonra topuk

0|0
    0|0
  • Toplumdan soyutlayamazsın kendini ne kadar istersen iste.

0|0
    0|0
  • Benim gibi olursunuz

0|0
    0|0
  • Loke dediğin John Locke mı?

0|0
    0|0
Yükleniyor...