Gönüllü annelik, ablalık, abilik yapanlar var mı?

Çocuk esirgeme kurumları, sevgi evleri gibi kurumlarda gönüllü olanlar varmı? Ben gönüllü ablalık yapmak istiyorum ve bu bir anlık heves değil gerçekten can-ı gönülden uzun zamandır yapmayı istiyorum fakat bir bilgim yok başvuru veya şartlar var mı ben istiyorum diye beni kabul ederler mi?Gönüllü annelik, ablalık, abilik yapanlar var mı?

Güncellemeler:
9gün Çok duyarlı bir toplumuz tebrik ediyorum👏
İnsaniyetini yitirmiş "insan" ne demek daha ondan haberi olmayan kişiler kötülükle beslendiklerinden yetim, öksüz ve terkedilmiş çocuklara yardimda bulunmamizi hazmedemiyor.
"Müslümanlar içinde en hayırlı ev içinde yetime iyi muâmele edilen evdir. Müslümanlar içinde en kötü evde yetime kötü muâmele edilen evdir.”
Yetim çocuklara hakaret eden mahluklar sizler dogurabilirsiniz tıpkı o cocuklari doguran kadinlar gibi ama anne olamazsiniz tipki onlar gibi

0|6
10|20

Erkekler Ne Diyor 20

• şu an rahatsızım o yüzden araştırma yapamıyorum uyucam zaten ve rica etsem bilgileri benimle paylaşır mısın? Buna benzer bir şey bende düşünüyorum çünkü. Daha sonra ayrıntılı sorarım şimdi çıkıyorum

1|0
    0|0
  • Yapmak isterdim

1|0
    0|0
  • Hayır, ama gönüllü abilik yapmak isterdim. Evlat edinemesem bile, çıkarıp bir gezdirip mutlu edip tekrar yuvasına getirebilirim ve bundan çok mutlu olurum.

1|0
    0|0
    • 9gün

Kesinlikle haftanin bir gunu sadece 2 saat ayırıp onlarla vakit geçirmek bence harika birşey. Küçük bir cocugun mutlu olmasindan büyük birsey olamaz

• 9gün

Okul bitsin de bir denemek lazım, teşekkür ederim :)

• 9gün

Rica ederim.

• Yapmam

1|0
    0|0
  • Kendime insanlık bile yapamıyorum

1|0
    0|0
  • Helal olsun vicdanlı insafiyetli insanları var olması
    Beni gönülden mutlu etti.😀

2|0
    0|0
    • 9gün

Teşekkür ederim. Çoğalmamız dileğiyle

• 9gün

İnsan olmak büyük bir yetenektir her insanda o özelik yoktur kimi anne olmak ister olsmaz kimi istemeden anne olur çocuğu istemez dünya zalim ve adaletsiz bir yer nasipi hak etmeyenler yiyor ne yazık ki.!

• 9gün

Malesef öyle 😒

• Evet yapiyorum.

1|0
    0|0
    • 9gün

Gerçekten mi biraz bilgi verebilirmisin?

• 9gün

Ilk işim o olucak cok teşekkürler

• 9gün

Rica ederim.

• Yok valla ben gönülsüz abilik yapıyorum

1|0
    0|0
  • ben şahsen polis olsam ya da olamazsam bile onları korumayı görev edinirim elimden geldiğince

1|0
    0|0
    • 9gün

tebrik ediyorum bizim gibi düşünenler az kaldi

• 9gün

Bu erdemli davranışından dolayı seni tebrik ediyorum en azından bir tanesini bile kurtara bilirsek ne mutlu bize , tek sorumluluğumuz para kazanmak evimizin geçimini sağlamak olmamalı , çevremize bir bakmalı haberdar olmalıyız insan üzülüyor onlar hep 1 eksiklik ile yaşıyorlar yardıma muhtaçlar ezilmelerine dışlanmalarına asla müsaade edilmemeli bu soru nu gördüğüm iyi oldu bende bir yerden başlayacağım staj maaşımı yatırabilirim şuanlık elimden gelen bu

• 9gün

Cok sevindim keşke herkesin elinden senin kadar gelse tebrik ederim seni Allah razi olsun👏

• Elimden geldiğince gitmeye çalışıyorum

1|0
    0|0
    • 9gün

👏👏 Allah razi olsun sizlerden

• 9gün

Bana dokunmayan yilan bin yaşasin diyor herkes gozlerini yumuyor komsusu açken tok yatan insan bizden değildir diyen bir Peygamberin ümmetiyiz sozde yazik

• 9gün

Ben kanmıyorum öyle insanlara Arabistan onların çocuklar benim olsun

• ben baabalik yaparim

1|0
    0|0
  • Bir zamanlar abla abi kardeş projesindeydim.

1|0
    0|0
    • 8gün

Tebrik ederim neden biraktiniz peki

• 8gün

Hangi kurum peki

• 8gün

seyh zayed çocuk yuvasi1

• Düşüneyim bunu:)

1|0
    0|0
  • Bende merak ettik soruyu takip ediyorum

1|0
    0|0
  • Nasıl bişey anlatır mısın lütfen

1|0
    0|0
    • 9gün

Arastirdigim kadariyla fikir veririm. Haftanin bir gunu 2-3 saatlik sure zarfinda cocuklarla muhabbet edip oyun oynuyorsunuz veya derslerine yardimci oluyorsunuz dilerseniz tiyatro sinema veya tarihi yerlere geziye gidiyorsunuz. Tek mesele nasil basvuruda bulunacagimi bilmiyorum onunla ilgili bir icerik bulamadim internette ilgili kurumu arayip bilgi isteyecegim en kisa zamanda

• NAR lik yap... 🤔🤔🤔

0|0
    2|0
  • Güzel düşünce tebrikler

1|0
    0|0
    • 9gün

Teşekkür ederim

• 9gün

Rica ederim hiç aklıma gelmezdi

• 9gün

Sözüm size degil yanlis anlamayin ama toplum olarak duyarsiz bir toplumuz malesef benimde görmüş oldugum birkac haber aklima gelmesine sebeb oldu

• Çok güzel bir düşünce yani annesiz bir çocuğa anne sefkati vermek verebilmek sevablarin en büyüğü

1|0
    0|0
  • bence gönüllü anne baba olan vardır.

1|0
    0|0
    • 9gün

Gönüllü anneler var ama internet ortamında yoklar sanırım😒

• Yapmam

0|0
    2|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Şehrindeki çocuk esirgeme kurumuna git. Orda kaç yaş aralığındaki çocuklarla ne konuda ilgilenmek yardımcı olmak istediğini soruyorlar. İsmini ve telefonunu alırlar. Bir toplantı üzerine ihtiyaca göre çağırıyorlar ya da çağırmıyorlar bildiğim kadarıyla. Eğer çağırırlarsa da sabıka kaydı, kimlik fotokopisi v. s belgeler istiyorlar.

1|0
    0|0
  • Yapmak isterim

1|0
    0|0
  • Koruyucu aileyi duymuştum ve bende istiyorum böyle birsey.. istedigin bir cocugu seciyorsun sanirim. onun ihtiyaclarini karsiliyorsun. ve haftanin bir günu onu evinde misafir edip gezdiriyorsun. cok güzel ya. bende istiyorum..

1|0
    0|0
    • 9gün

Sizin dediginiz koruyucu aile evet ama benimki farkli bir grup cocuga gonullu annelik veya ablalik yapiosunuz eve getirme diye birsey bunda yok haftanin bir gunu yurda gidip orda vakit geciriyorsunuz dilerseniz tiyatro sinemaya gidiyorsunuz hep beraber ve asla cocuga hediye yemek vs hicbirsey vermiyosunuz bunda yasakmış sadece sevgi

• 9gün

Oda güzelmis.😊düşünüyorum boyle birsey insallah.

• 9gün

Ins nasip olur tebrik ederim sizide👏

• İleride bende çok istiyorum
    Hatta çocuk esirgemeden evlat edinmeyi

1|0
    0|0
  • Yapmadım

1|0
    0|0
  • Hayır ben değil

0|0
    2|0
  • 15 temmuzdan sonra ablalarin halini görünce kendi kardesime bile ablalik yapmak istemiyorum 😂

0|0
    3|0
    • 9gün

Konu makaraya alinacak bir konu değil lütfen biraz saygi.!

• 9gün

Ben facede orda burda bir seh paylasmam. Bilip bilmeden ancak salliyorsun. Kötülük yaptığımı ya da iyilik yapmadığımi nerden biliyorsun? Bilme imkanin var mi? Yok. Bana yazdiklarimi tekrarlatip durma. Senin saldirgan tavrın bizi bu hale getirdi. Ben normalde kizlarla tartışmayi sevmem. Zaten senin yaptığın işe de ben saygısızlık etmedim bunu tekrar söylüyorum. Bir seyden hoslanmadiysan insan gibi, nazik bir sekilde soylersin. Karsindaki de insan sa anlar hata varsa özür diler herkes kendi yoluna gider. Sen 22 yasindasin ve ben bunlari sana söylüyorum. Gercekten utanç verici senin adına. Ayrıca senden tamamen farklı fikirde insanlarda olabilir. Aşağıdaki kız gibi. Onlara da saygı duymak zorundasin. Çünkü birine kötülük yapmamış. Iyilik de yapmak istemiyor kendini bağlar. Sen herkese hakaret edip sonra "ben melegim cok iyilik yapiyorum" diye gezme fazlaca komik oluyor

• 9gün

ahahha bunca seyde ne yazdin cok merak ediyorum ama zamanima yazik bak guzelim. milletin iyilik yapmasi ananiizn taa seyinede gitse engel olamazsiniz sizin gibilerin biraktigi cocuklara bizler sefkat gosteriyoruz sizinngibi değiliz çünkü aramizda vicdan olarak km lerce fark oldugundan anlamani beklemiyorum insan olan zaten anlardi seni ilgilendirmeyen meselelere neo pis burnunu nede kararmis kalbini sokma defol.!

• Bir şeyler bulabilirsen bana da söyler misin bende araştırır sana iletirim

1|0
    0|0
  • yapmam

0|0
    1|0
  • Hiç uğraşamam valla

1|1
    4|2
    • 9gün

Çoğu insan benim gibi düşünüyordur. Benimki uğraşmak değil, doğal yorum

• 9gün

Seni tırnaklamazdım vazgeçtim. Yeterince yalnız ve boş vakti bol birisin. Sana dua edeceğim çünkü Hz. İsa demiş ki: "Size taş atana siz çiçek atın"

• 9gün

ahahaa😂😂 ayy bak bana nasılda iyi dua etti ayy cok iyi bir insan inanmiyorum 😱😄🙈 yetime coluk coluga kufur hakaret eden sahisdan eser kalmadi ustune üstlük yuzsuz ve yanar döner asıl boylelerinden korkacaksin iki yuzlulerden. Sanada Allah merhamet vicdan versin evladını da senin gibi bir annenin gazabindsn korusun 😄✋✋✋

Yükleniyor...