Müslüman ve inanan bir ülkede insanların mazeretsiz cuma namazlarına gitmemesi konusunda fikirleriniz nelerdir?

3 hafta üst üste gitmeyen müslümanların dinden çıkması gibi bir kural varken insanların cuma namazlarına mazeretsiz gitmemeleri konusundaki düşünceleriniz nelerdir?

0|0
9|8

Kızlar Ne Diyor 9

• Herkesin kendi kararı zorla başını secdeye değdiricek halimiz yok... Yaptırımla yapılan bir ibadetinde zaten dinde hükmü yok.

0|0
    0|0
  • Sanane bundan? Müslüman bir ülkede yaşamıyoruz bunu öğren ilk önce cahil kalma kim ilan etmiş müslüman bir ülke olduğunu? İsteyen istediğini yapar milletin dini yaptırımlarını yapıp yapmadığı seni ilgilendirmez! Kimsin sen?

1|0
    0|1
    • 8gün

Ne boş laflar ediyorsun sanane adamın sorusundan sanane adam sormuş yani o müslüman ülkede yaşıyor sanane

• 8gün

Asıl sanene? Ne maydonoz oluyorsun? Hiç biriniz müslüman ülkede yaşamıyor! Ama çok istiyorsanız defolun irana, arabistana gidin!

• 8gün

Biz müslüman ülkede yaşıyoruz sen git amerika avrupa özentisi insanlarla birlikte

• Valla her ne olursa bir erkek cumaya gitmelidir arkadaş.. İçmeye gelince işlerini güçlerini bırakıp koşarlar ama namaza gelince yok.. İmanlı erkek 8 10 adım öndedir..

0|2
    1|1
  • Ülkede o kadar tecavüz cinayet hırsızlık gibi olaylar bulunuyor kul hakkı gibi günahlar işleniyor bunlara sessiz kalıp insanların namazına neden tepki veriliyor?

0|2
    0|0
  • Müslümansa zaten gider, bunun bilincindedir. Müslüman değilse veya inancı yoksa zaten bu kuralı sallamaz.

0|0
    1|0
  • Dinde zorlama yok
    Gitmezse gitmesin

0|0
    0|0
  • Din konusu çok hassas bir konu o yüzden soru sorarken daha dikkatli olmakta fayda var

0|0
    0|0
  • Gitseler sanki muslumanlar

0|0
    0|0
  • Sanane? Derdi seni mi gerdi bunun? Müslüman bir ülkede yaşamıoruz bir kere bunu o beynine kazı. Bir tane ayet göster bana 3 hafta kuralıyla ilgili. Uydurma hadis değil ama ayet göster. Benim ne abim ne babam cumaya falan gitmez. Çok şükür bir gayet normal bir aileyiz. Cumaya gideceğine iki fakirin karnını doyursa bir köpeğin başını okşasa daha iyi bana göre. Bir faydası dokunur en azından dünyaya. Şimdi zihniyetinide alıp defolabilirsin

0|1
    0|1
    • 8gün

Adamın sorusundan sanane cevap verme sanane soruyu sadece sana sormadı namaza değer verenlere sordu her sorunun altına gidip sanane mi yazıyorsun

Erkekler Ne Diyor 8

• Allah için mi kılınır yoksa 3 gün için mi? Burda ince bir çizgi var. Ne demiş sair: Vaad etmeseydi Allah cenneti, O'na bile etmezlerdi secde.

0|0
    0|0
    • 9gün

Ebû Ca’d Damrî (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Efendimiz:
      “Her kim pek önemsemediği için üç cuma namazını terk ederse, ALLAH onun kalbini mühürler.”1 buyurdu.

• Nerede yazıyor o kural?

Hangi ayette?

0|0
    0|0
  • Kimin imanlı kimin imansız olduğunu Allah bilir...

0|0
    0|0
  • Ensar vakfında küçük çocuklara tecavüz edilmesine neden sessiz kaliyorsunuz, bunun sebebi nedir?

1|0
    0|0
    • 9gün

beni kim olarak gördün onu anlamadım. konuyla ne alakası var ve sessiz kaldığımı nereden biliyorsun. ayrıca orada böyle bişey yapılması oradakileri kapsamaz mı. onun günahını onlar çekecek cehennemde anne babandan bile hayır yokken sana başkalarının günahları yüzünden dinden soğumak ne haddimize arkadaş

• 3 hafta ust işte gitmezsen dinden çıkarsın diye bisey yok...

1|0
    0|0
  • Müslüman da değilim, inanamıyorum da. Ülkeler müslüman olmaz bireyler müslüman olur.

0|0
    0|0
  • 3 hafta kuralına ilişkin ayet göstersene hacı baba

1|0
    0|0
    • 9gün

Ebû Ca’d Damrî (Radıyallahu Anh) den rivayete göre Resûlullah (Sallallahu Aleyhi ve sellem) Efendimiz:
      “Her kim pek önemsemediği için üç cuma namazını terk ederse, ALLAH onun kalbini mühürler.”1 buyurdu.

• 9gün

Ben senden ayet istemiştim

• 9gün

Ayrıca bu dediğinde bile dinden çıkar yazmıyor

• Hiçbi şey herkesin inanışı kendine. Zaten birinin inancını sorgularsam haşa Allah mıyım ben? Şirk koşmuş olurum Allah a

0|0
    0|0
    • 9gün

kimsenin inancını sorgulamak değil herkese doğru bildiğimiz şeyleri aktarmak amacımız. din nakil dini değil midir zaten

• 9gün

Cuma namazına gitmeleri gerektiğini söylemeye gerek yok herhalde insanlar bunu biliyordur mal değiller

Yükleniyor...